• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

K

Ketty

Guest
4,300 mm, 3.525 bjel. da budem skroz precizan

(0.242 x 4.3) + (0.365 x 3.525) = 2.327 x 1.03 (da dobijem litre) = 2.397 - 0.123 (prijevoz) = 2.274 kn/l

eto, fulo sam 3 lipe, nabrzaka sam prvi put računao

Ovaj izračun mi je sasvim OK al ti si u prvom postu napisao 4,24, a to je skoro dvostruko?
 
M

MOCO

Guest
Ovaj izračun mi je sasvim OK al ti si u prvom postu napisao 4,24, a to je skoro dvostruko?
ma to ti je čista seljačka računica :partyman::lol:
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Ovaj izračun mi je sasvim OK al ti si u prvom postu napisao 4,24, a to je skoro dvostruko?

ma lapsus calami. nisam ni skužio da sam napisao 2 umjesto 4... vidi opet mene, dakle da sam napisao 4 umjesto 2 :), al to valjda moja podsvjest govori da je po toj cijeni jedino isplativo raditi :)

wikipedia:
"Lapsus je nesvjesna greška u govoru ili pismu. Po Freudu u njegovoj ranoj teoriji psihoanalize lapsus predstavlja djelo koje ukazuje na podsvjesnu želju."

eto vidiš haha
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
lapsus ili ne nama samo ostaje želja da se preživi a kako izgleda moramo rezati sidro dok nismo ostali na dnu zauvijek,evo baš jučer čujem čovijek imao 15 komada i automatski prodao 10 večinom u meso,sve se urotilo protiv seljaka i ne može biti dobro:vragek::vragek::vragek:
 
M

MOCO

Guest
lapsus ili ne nama samo ostaje želja da se preživi a kako izgleda moramo rezati sidro dok nismo ostali na dnu zauvijek,evo baš jučer čujem čovijek imao 15 komada i automatski prodao 10 večinom u meso,sve se urotilo protiv seljaka i ne može biti dobro:vragek::vragek::vragek:

ja se stvarno borim, al ono "grizem"! jer ne mogu si dozvoliti da 10 godina stvaranja i života bacim u vjetar i da dalje živim kao luzer! Međutim ove godine ne znam šta da više isplaniram jer kukuruza neću imat ni malo, a posijao sam stvarno puno, preko 1 jutro po UG! Sad pravim silažu, al kakva će joj bit hranidbena vrijednost kad nema zrna? Sad mislim da bi bilo dobro da država ima neke državne zalihe za takve situacije pa da može pomoći stočarima (tu treba jasno odredit po UG koliko sljeduje kg kukuruza, a ne da nam se prekupci uvale!) i intervenirati na tržištu jer ja na ovu cijenu mlijeka ne mogu kupovati kukuruz po 150kn i onda dolazim do katastrofe -šta radit!?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
moramo se boriti jer nam je to u krvi, evo ja osobno planiram na jesen isterati sve jalovo i problematično iz štale van,možda i 4-5 komada ali i pet mladih je ostavljeno za podmladak tako da borba nam sljedi,kukuruza nešto bude jer je kasni FAO,od ovih naknadno sađenih ostali samo redovi,sijeno šparam jer imaju još 2 mjeseca zobene slame,sjenaže ima i još samo da padne kiša da se posije rano ljulja koji bi se dao pokositi ove godine bilo bi ok,največi problem bude sa proteinskim hranjivima ,evo jučer čujem da soja ide na 6 kn,bog te mazno koja to cijena mlijeka može pratiti:madmana::madmana:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Ova godina je jako teška, ko je uspije pregurati valjda bude i opstao.
Kod nas sijena ima dosta manje, kukuruz je jedan dio mi ok jednog je sjebala pretjerana vlaga u 5 mjesecu i slab je. Nadam se da čemo nasilirati više nego lani i da ćemo pregurati zimu do proljeća.
Telad rasprodajem da mogu poplačati kredite i režije, na svu sreću da imam još bređeih krava i da me spašava ta telad, a i kakvo takovo primanje od mlijeka jer ga je svakim danom sve više, bilo ga malo zbog zasušenih krava.
Imam trenutno 11 junica koje će se nagoniti do kraja godine pa ako bog da bude mladih krava u drugoj polovici 2013 a stare ću rješavati pa će biti opet nekih novaca-još da ostane cijena kakva je sad kravama bilo bi super.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma cijena kravama bude ostala jer ih je sve manje ali bude trebalo izdržati ovu cijenu mljeka i još ako na jesen lopine stave 1,97 osnovnu cijenu pa ima da nas nema
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ajde, ko preživi sad ovu "kriznu" godinu, taj bude od nagodinu kad nas EU povuče bude glavni gazda u selu!! Daj Bože čim prije tu 2013.-u...takve priče kruže po selima :)
 

imbrakc

Član
Tu od
18 Stu 2011
Poruka
41
ej šanana je ti prodam sve svoje v kompletu štale, stoku(65 krav prosjek 7300, 6 bikovski majki, 25 bređih junic, 15 za osjemenit, 25 bikov i puno teličov), traktore, priključke i cca 70 rali zemlje + 2 iže kaj buš imal gde živet i kaj ti nebu daleko na posel i kaj buš imal sve na oku. kod štale imaš 13 rali komad, dvor ti je ral, sva zemlja ti je v krugu 2 km. pa buš gazda a ja se bum nekak snašel. to ti dam za oko 6 mil.., cijena nije fiksna
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Impresivna brojka mladiću i vjerujem da to toliko i vrijedi samo ruku na srce dali bi itko sa tim novcem danas ulazio u ovaj posao sa stokom sa obzirom da svi seljaka guze i hoče mu isisati zadnje kapi krvi,ti si po godinama mlad i vjerujem da budeš opstao pošto relativno imaš dovoljno svega pratečeg uz stoku ali bogami tko nema bolje da ni ne ulječe u ekskluzivne programe naše poljoprivrede:finga::finga::finga:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ej šanana je ti prodam sve svoje v kompletu štale, stoku(65 krav prosjek 7300, 6 bikovski majki, 25 bređih junic, 15 za osjemenit, 25 bikov i puno teličov), traktore, priključke i cca 70 rali zemlje + 2 iže kaj buš imal gde živet i kaj ti nebu daleko na posel i kaj buš imal sve na oku. kod štale imaš 13 rali komad, dvor ti je ral, sva zemlja ti je v krugu 2 km. pa buš gazda a ja se bum nekak snašel. to ti dam za oko 6 mil.., cijena nije fiksna

Hehehehehe....em naj tak :rolfer::rolfer::rolfer: Smešen si :lol::lol:
Da imam te novce sad bi na moru gledel gole sisulje i guzice, a od ovoga svega kaj si nabrojil trebal bi mi samo BMW 530d :partyman:
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Cijena mlijeka za srpanj bude 4% smanjena odnosno 2.25 kn (mljekarski list).Navodno im je ciljana cijena do nove godine oko 1.8 kn za litru mlijeka.Propast nam je zagarantirana.Dukatu dnevno fali 150000 l mlijeka kojeg dovozi iz Slovenije i Mađarske gdje ga plača oko2.5 kn.Možemo zahvaliti našem ministru i njegovim pomočnicima koji su stali na stranu prerađivača i dozvolili im da rade što žele.Neznam kome če ministrovati kad nas nebude.Ni Bog nas ne želi kad nas nagrađuje ovom sušom.Mislim da nam je preživljavanje ugroženo.Po razgovoru s kolegama vidim da če se sljedečih godina dogoditi velike migracije Hrvata u zemlje zapada gdje se cijeni marljivost i predanost radu.Konkretno Kanada je super destinacija za život i rad,tako da možemo očekivati još manje Hrvata u domovini.Što nisu uništili banditi u domovinskom ratu to če dokrajčiti aktualna i bivša elita na vlasti i največi veleposjednik Hrvatske todorić i ekipa iz EU koja kao investira u našu zemlju.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma samo nek smanjuju,neće dugo jer kamioni masovno voze put klaonica masu krava ,evo dopodne kosim grabu i dvoje kumova stalo i pita za krave za klanje,evo meni i ovaj mjesec 2 klasa i drugi tjedan uzimam nekoliko malih holštajna i nek piju mljeko 3 mjeseca,nema soje ni ostalih kemikalija samo kupujem sol i malo vitaminskog dodatka i tko j..e mljekaru i ministra, a što se tiće smrada todorića i taj valjda bude bacio žlicu jednog dana a mi preostali budemo morali obući opet uniformu i udri domače izdajice i stranu bagru:vragek::vragek:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
eto još nisam izašao iz 2 razreda,cijena za 7 mj.1,26kn.al ne mogu oni mene s....ti,mlade junice ne idu nijedna van,jedino nekoliko ovih problematičnih dok othrane teliće idu u haše,nema njima ništa iz vreče za papati samo što bog dao na zemlji,evo jutros kod mene bio jedan veliki farmer koji je vječiti na prosvjedima i kaže da on ne može više ali ga je samo strah da mu bude ili herčika ili mozak doživio infarkt ili bude puka i ubio se,brrrrrrrrr kod mene ipak emotivno stanje puno stabilnije:vragek::vragek::vragek:
 
M

MOCO

Guest
meni je trenutno samo krma za krave skuplja od prihoda od mlijeka, pomalo prodajem, a veterinar kaže neki da "pa šta me nisi zvao može se to izliječit!" pa znam da može al ja ti to više ne mogu platit!
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
meni je trenutno samo krma za krave skuplja od prihoda od mlijeka, pomalo prodajem, a veterinar kaže neki da "pa šta me nisi zvao može se to izliječit!" pa znam da može al ja ti to više ne mogu platit!

ne da nemreš samo ti, znam 10 večih farmera iz okolice kojima su blokirani računi, a tek dak nam još spuste cijenu gdje smo onda
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Meni za 7mj. platili 1,85 kn prvog razreda, ja ću još ovu godinu probat nekako izdržat a ako se stanje ne popravi odeše sve na bubanj ja neću raditi za druge.
Muka me uhvati kad vidim da u ovoj državi somo neradnici dobro žive.
 
L

lidija

Guest
Meni za 7mj. platili 1,85 kn prvog razreda, ja ću još ovu godinu probat nekako izdržat a ako se stanje ne popravi odeše sve na bubanj ja neću raditi za druge.
Muka me uhvati kad vidim da u ovoj državi somo neradnici dobro žive.



Isti slučaj i kod nas...neznam do kad ćemo izdržat.
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Kod mene također cijena za 1. razred ispala 1.95 kn.Reko sam referentu da odlazim u privat mljekaru koja u startu plača 43 lipe više, a on meni nemojte pa biće bolja cijena.Kod mene ima jedna izreka :Muči Bela buš v nedelu jela : Samo kaj je Bela v nedelju crkla. Tak bi i oni s nama samo nebu išlo ja i moja familija nebumo volontirali na farmi za bandu iz Dukata na čelu s Fontanom.Ak nebude drugačije bumo više delali sira i prodali po selu. Tak nitko više nema krave a svi rado jeju sir domaći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh