• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Na naslovnici najnovijeg "Bjelovarca" moj rodjo i njegov susjed u traktoru za vrijeme prosvjeda zimus pred sirelom, u naslovu pise kako mljekarima prosvjednicima stizu kazne za nepropisno parkiranje... :butthead::butthead::butthead:
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
evo, nitko ne spominje, al nakon 3 godine rasta cijene, zadnja 2 mjeseca cijena mlijeka je u padu... kao da nije dovoljno kaj poticaj za mlijeko kasni već 6 mjeseci, i onih ukinutih 42 lipe. zbilja ne razumijem tko je taj tko će još krajem godine opstat u toj proizvodnji. uzimaju i svaki put malo više za prijevoz (krenulo sa 6 lipa, došlo na 13)... onima bez alternative se gadno piše
... e još i krave smanje 30% mlijeko na ovim vrućinama, ulupavaš u njih zrnje đabe
 
M

MOCO

Guest
mislim da zrnje će biti sve skuplje, jer kukuruz jako loše izgleda, puno lošije neg lanjske godine u ovo doba! tako da ako smanje cijenu mlijeka tkogod može napustit će to sve. ja sam trenutno u fazi da održavam to sve čisto zato jer plaćam kredit i jer se nadam da nemože bit gore pa onda mislim može samo bolje i žao mi rasprodat i rasturit sve što sam 10 godina stvarao i uhodavao i sad mogu reći "ja to znam radit" ! al iskreno, imao bih na kraju isto novaca uz manje posla i ništa brige kad bih tu hranu koju ulupam u krave prodavao.
 
I

ihorzic

Guest
Ja vas u potpunosti razumijem jer sam to prošao .
Meni su platili jedan mjesec mlijeko po 0,91 lipu a garantiram da su krave i mlijeko bile ispravne, tad sam sračunao dobit je bila taj mjesec 600 kn.
Popizdio sam , rasprodao krave sve u 15 dana - prebacio se na krmaće i peterostruka mi je zarada u odnosu na krave.
Manje posla definitivno i najvažnije prodao sam sijena oko 30.000 kn za godinu dana.
Kad se uzme u obzir tih 30.000 kn na mjesečnu plaću ispada 2,500 kn .
Kad se sjetim siliranja, sjenaže , sijena , posla , zajebancije sa radom - katastrofa !!!!

Ljudi - koji možete ( niste pod kreditom) metnite na papir računicu i vidite gdje ste.
Ne dajte se vući za nos bandi koja nas potkrada i lagano psihički ubija.
Niti se jede sa dvije žlice , niti se sjedi na dva stolca , pa da se mora durati torture.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
tu si u potpunosti u pravu!
samo pazi , mislim da se tu nesmije govorit banda i tak to!
mi sa kravama i mlijekom idemo u minus(puno smjesa, lijecenja itd.), a sa bikovima se vratimo na nulu
sad ce bit pitanja pa zast ne prodate krave? zato sto smo to 30 god gradili i grijeh bi bio sad to sve razjebat u 2 tjedna, tako da cekamo bolje sutra
 
Posljednje uređivanje:

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Bolje sutra??? Mislim da nam to jutro neče svanuti nažalost.Optimista sam inače ali i to me prošlo od kad volontiram skupa sa svojom obitelji na svojoj farmi.ZARADA ... Štoje to??? To jedino znaju naši vrli službenici u raznim državnim službama agencijama u vladi i naš premili Fontana na čelu Dukata. Ali neče dugo, definitivno, ako se cijena mlijeka ne poveča mi smo svi osuđeni na propast. Mi mali več smo klinički mrtvi a veči su na putu u hitnu jer su u komi. OVO JE KRAJ HRVATSKOG SELA!Pitam se kad nas nestane : što če raditi razne službe, koje su direktno ili indirektno povezane s našom djelatnosti? kome če ministar Jakovina iznositi neistinu?:butthead:
 
Z

zoran

Guest
Bravo Anđelko. Živa istina. Kakva je.... zarada? Već mjesecima ne znam kaj je to!!! Pas mater!
Budala, mučim i obitelj i sebe radeći od jutra do sutra, za kaj??? Da te nekakvi jebivjetri jebu za cijenu mlijeka? Još mi je žal rasprodati sve, ali bojim se da mi nema druge...ne vidim tu više svjetlu budućnost, a dugoooo sam bil optimist
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
To i je cilj da se sve uništi. Mislite da je Andabak kupio krave jer je vidio da bi to moglo iči sa mesom. Jako dobro on zna i ima informacije da bi mogo biti jedan od jako malo ljudi u Hrvatskoj koji budu prodavali meso. Ne budem prodo ništa tak dugo dok ne dođu sami pljenit ko 45-e.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
isto je stanje i kod nas. Prošli mjesec cijena mlijeka katastrofalno pala sa 0,58 na 0,47 KM !! Kažu promjenili način obračuna... Lopovi samo našli drugi, bolji način da otimaju. Do sad je plaćano po klasi mlijeka a masnoća i proteini nisu imali velikog uticaja na konačnu cijenu. E sad su počeli plaćati po masnoći i proteinima. Dok nisu plaćali po masnoći kod mene je masna jedinica bila od 3,9-4,5 sad kad su počeli ovako plaćati po novom obračunu masnoća je 3,2-3,6 neide više. A donja granica je 3,7. Imam osjećaj da ova nezavisna labaratorija radi za interes mljekare a na našu štetu..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jedva čekam da vidim obračun za 6 mjesec,al nas budu oderali po slovu zakona,jedina mi utjeha što se nosi malo mljeka,toliko da bude za kredit,a o nekom velikom kupovanju hrane barem kod mene nema šanse jer početkom zime ide nekih 4 kom put Danice a onaj višak hrane bude završio na tržištu i opet dobro a pljenili kod mene ne budu samo tako,jednu krivičnu prijavu imam radi oružja druga mi najmanji problem,iako mi je žao životinja ne mogu ja i obitelj biti njihovi sluge za bijednu crkavicu:axe::axe::axe:
 
L

lidija

Guest
Ja vas u potpunosti razumijem jer sam to prošao .
Meni su platili jedan mjesec mlijeko po 0,91 lipu a garantiram da su krave i mlijeko bile ispravne, tad sam sračunao dobit je bila taj mjesec 600 kn.
Popizdio sam , rasprodao krave sve u 15 dana - prebacio se na krmaće i peterostruka mi je zarada u odnosu na krave.
Manje posla definitivno i najvažnije prodao sam sijena oko 30.000 kn za godinu dana.
Kad se uzme u obzir tih 30.000 kn na mjesečnu plaću ispada 2,500 kn .
Kad se sjetim siliranja, sjenaže , sijena , posla , zajebancije sa radom - katastrofa !!!!

Ljudi - koji možete ( niste pod kreditom) metnite na papir računicu i vidite gdje ste.
Ne dajte se vući za nos bandi koja nas potkrada i lagano psihički ubija.
Niti se jede sa dvije žlice , niti se sjedi na dva stolca , pa da se mora durati torture.



Bravo!!Koliko krmača imaš?Imaš kupca za odojke? Kod nas je i to stalo. Nema otkupnih mjesta i nemaš kome prodat psim ovako nekome u selo ako treba, po jedan, dva.
 
I

ihorzic

Guest
vrtim se oko 6 - 9 kako kada i ne mogu se požaliti
uzmi prosjek 6 kom po leglu i cijena nek je 15 kn/kg
matematika je laka - i ja nemam posla osim što nasijem žita , spremim i oplodim krmaće
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
oh danas mi došla analiza,legla mi kao gov*o sa neba ,pljus 2 klasa ,povečane s.s.,e al sam bio vesel,bude cijela kuna za litru,:madmana::madmana:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
,pljus 2 klasa ,povečane s.s.,e al sam bio vesel,bude cijela kuna za litru,:madmana::madmana:

Pa ti sad idi naprijed! I to je lopovima malo, smislit ce oni jos nacina da se nakradu!
 
L

lidija

Guest
oh danas mi došla analiza,legla mi kao gov*o sa neba ,pljus 2 klasa ,povečane s.s.,e al sam bio vesel,bude cijela kuna za litru,:madmana::madmana:



Nama je prošla 3 mjeseca bilo isplaćeno 1,60 - loši mikroorganizmi - 2 klasa.
Ovaj mjesec 1. klasa, ali masnoća 3,8 - do sada bila 4,3.
Svaki mjesec im je nešto na "tapeti" a nemožeš si pomoć.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Nama je prošla 3 mjeseca bilo isplaćeno 1,60 - loši mikroorganizmi - 2 klasa.
Ovaj mjesec 1. klasa, ali masnoća 3,8 - do sada bila 4,3.
Svaki mjesec im je nešto na "tapeti" a nemožeš si pomoć.

Kod nas za mjesec lipanj kvaliteta slabija zbog vručine, al tak je svake godine 6,7, i 8 mjesec

Prema analizi m.m 4,12, protein 3,27, s.s 160000 i mik.organ. 22000, baš me zanima kolko će biti plačeno.
Da mi se dogodi da padnem u 2 razred mogu odmah proglasit bankrot jel smo već i ovak na tom putu
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas Dukat isplatio mljeko za 6 mjesec,ne moram se opterečivati sa odlaskom do banke,taman bude za 1 i pol kredit za namiriti zbog 2 klase,fala bogu pa ima malo mljeka.Pa vidi se po raznoraznim vanzemaljskim studijama da se ide na to da se proizvodi umjetno mljeko sa raznoraznim dodacima jer siromašno pučanstvo ovog svijeta nije ni zaslužilo bolje mljeko da konzumira ali valjda če i pojedincima doči pamet iz dupeta u glavu ,samo što barem kod nas za večinu bude kasno,nema šanse da im dozvolim da mi potope brod ,ja ga budem dovezao sam do obale i prodao u staro željezo:butthead::butthead::butthead:
 
I

ihorzic

Guest
sve mi se čini kako će mljekari ponovo u blokade ako ovako nastavi
 

Najnoviji postovi

Na vrh