• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Plačeno mlijeko za 6. mj, ali su mi uzeli 405 kn zbog slabije kvalitete mlijeka, razred je 1.

Kud to vodi???
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nemam veze sa mljekom i tom proizvodnjom ali čitajuči vaše tekstove tu se dešavaju čudne stvari kak mlijeko može toliko varirati iz mjeseca u mjesec po postotku masnoče ili mikrorganizmima ,očito je da to namjerno skidaju cijenu jednostavno to je krađa pa zar njihovo mlijeko vrijedi 6-7 kn koje nije vidilo masnoču a pitanje je dali je vidilo i mljijeko sramota...
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
kaj nisi ti spominjao da si se prebacio na telce?

ja još uvijek predajem oko 40-50 litara dnevno, al dnevno ode prosječno 15 litara u selo po 5kn (sami ljudi dolaze) i kontam da mi je još to kako dignut na 35-40 litara kolko legalno smiješ prodat na kućnom pragu (12000 litara godišnje - kvota B) bilo bi bolje i od KIM-a i od kupovanja teladi
 
Z

zoran

Guest
Ajd da se ispravim, samo u "napredak" ---- u vražju amter ____ PROPAST____ tam to vodi,,,
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
ja sam se pomirio s tim prije par mjeseci, čak moram priznat da u neku ruku jedva čekam da uzmu laktofriz i da završi to robovanje. premali sam da bi se isplatilo, al kako vidim, ni ovim najuspješnijim velikima i bez kredita baš ne ide više. razmišljam da odem više na eko-manje intenzivnu proizvodnju bez koncentrata
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
aha 1,36kn za kg mljeka 2 klase, danas stigao obračun ,ovo je definitivno osiguralo jednom muškom teliču da ostaje za bika i svi muški ubuduče,mene ne budu zajebali sa nekim hiper investicijama,još nešto malo zemlje pripojiti ali velika štala definitivno NEEEEEEEEEE,nego neznam dali me dobro služi foto pamčenje ali mi se čini da sam danas u mljekarskom listu za 6 mj. vidio šefa foruma Maria,nek mu je sretno sa farmom i školovanjem:prayer::prayer:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Plačeno mlijeko za 6. mj, ali su mi uzeli 405 kn zbog slabije kvalitete mlijeka, razred je 1.

Kud to vodi???
meni su isto za 6 mjesec uzeli oko 350 kn i isto zbog slabije kvalitete
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kaj nisi ti spominjao da si se prebacio na telce?

ja još uvijek predajem oko 40-50 litara dnevno, al dnevno ode prosječno 15 litara u selo po 5kn (sami ljudi dolaze) i kontam da mi je još to kako dignut na 35-40 litara kolko legalno smiješ prodat na kućnom pragu (12000 litara godišnje - kvota B) bilo bi bolje i od KIM-a i od kupovanja teladi

Jesam, spominjao sam, ali ne još u potpunosti, krave još moraju biti neko vrijeme, možda čak i god dana još, predajem oko 60 litara dnevno. Teliće pomalo skupljam kak mogu i gradim tovilišta....
Plačeno mi je 1,97 kn/kg za 1. razred, nikad još nije bilo tak slabo, neznam kud to vodi, ljudi su ogorčeni svuda tu u okolici, desit će se veliki krah, pitanje je samo mjeseca.

Ajkula, dobro si videl, Mario i njegov tata čini mi se su u mljekarskom :)
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
to i ja mislim. ministar se hvali kako ima manje proizvođača, ali više mlijeka, samo kaj biserko ne shvaća da su ovakvi uvjeti natjerali većinu da upravo planiraju kroz godinu dana polagano odustati od proizvodnje i ovo sranje kaj nam sada rade će se osjetiti tek za oko godinu dana pretpostavljam. jer ne može nitko odjednom prekinut, ali većina je na izlaznoj strategiji. meni je 2,29 kn/litri lipanj

a danas prvi put čitam u mljekarskom listu (u članku o talijanskom ljulju) da netko uopće spominje da intenzivna proizvodnja možda i nije tolko rentabilna kolko se mislilo (skupi inputi - gnojivo itd što vrijedi prinos talijana od ne znam kolko tona kad mu moraš dat 500kg dušika godišnje), posebno kad se uzme u obzir kolko kemikalije i umjetna gnojiva truju zemlju dugoročno

ja bi volio preć na ishranu isključivo zelenom krmom i sijenom, držat od 4-7 krava koje bi se muzle jednom dnevno, izbacio intenzivne kulture i žitarice, uveo trave i djeteline koje produljuju sezonu zelene krme te naročito uvrstio žutu djetelinu koja je prea onom kaj sam pročitao po internetu najhranjivije zeleno krmivo uopće te na njoj krave daju više mlijeka i mesa nego na bilo kojoj drugoj travi ili djetelini
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma kakva intenzivna za nas male,totalno neisplativo i nema tu neke zarade jer kad sve zbrojiš matematika daje rezultat,meni osobno je najbolja opcija izbaciti svu kemiju ,povečati prirodna hranjiva(lucernu,proteinski suncokret,djeteline,dobro sjeno ),imam doma stare izračune iz 70 godina kada su bila druga vremena za proizvođače mljeka i sa proizvodnjom 0d 20 lit po kravi mogao si i nešto zaraditi,krave su znale tući i 10 laktacija,veterinara nisi ni vidio,vračam se na staro samo neke nove kravice da narastu i polako bez njihovih operativnih planova koji su samo za:toimonster::toimonster::toimonster:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ajkula i šanana

Dobro ste zaključili. ;)

Jesam, spominjao sam, ali ne još u potpunosti, krave još moraju biti neko vrijeme, možda čak i god dana još, predajem oko 60 litara dnevno. Teliće pomalo skupljam kak mogu i gradim tovilišta....
Plačeno mi je 1,97 kn/kg za 1. razred, nikad još nije bilo tak slabo, neznam kud to vodi, ljudi su ogorčeni svuda tu u okolici, desit će se veliki krah, pitanje je samo mjeseca.

Ajkula, dobro si videl, Mario i njegov tata čini mi se su u mljekarskom :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
to je dokaz da na Hrvatskom selu još ima mladih koji idu u poljoprivrednu školu i pokušavaju raditi dobro unatoč svemu sranju što se nadvilo opčenito na poljoprivredu,nadam se da barem jedno moje dijete bude upisalo poljoprivrednu školu
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
evo, stigli nalazi za srpanj
lipanj:mj: 0,252, jb: 0,381
srpanj: mj: 0,242, jb: 0,365

ovo je najvaći pad cijene u samo mjesec dana otkad pamtim. gdje je sad onaj lažov Bobetić da javno kaže kolko je cijena pala u zadnjih par mjeseci je rinače se samo javlja kad cijena ide gore

ja osobno i u lipnju i srpnju sam 1. razred, s tim da sam u lipnju imao mm: 3,9, bj: 3,5, a sad u srpnju mm: 4,3, bj: 3,5 i dobit ću 5 lipa po litri manje ovaj mjesec (2,24kn) nego prošli kad mi je za 0,4 bila manja masnoća, a još ni poticaj za mlijeko ne dolazi... dužni su nam već za 7 mjeseci, jel ima tko da napadne jakovinu u vezi poticaja ???
 
Posljednje uređivanje:
K

Ketty

Guest
evo, stigli nalazi za srpanj
lipanj:mj: 0,252, jb: 0,381
srpanj: mj: 0,242, jb: 0,365

ovo je najvaći pad cijene u samo mjesec dana otkad pamtim. gdje je sad onaj lažov Bobetić da javno kaže kolko je cijena pala u zadnjih par mjeseci je rinače se samo javlja kad cijena ide gore

ja osobno i u lipnju i srpnju sam 1. razred, s tim da sam u lipnju imao mm: 3,9, bj: 3,5, a sad u srpnju mm: 4,3, bj: 3,5 i dobit ću 5 lipa po litri manje ovaj mjesec (4,24kn) nego prošli kad mi je za 0,4 bila manja masnoća, a još ni poticaj za mlijeko ne dolazi... dužni su nam već za 7 mjeseci, jel ima tko da napadne jakovinu u vezi poticaja ???

Nije mi jasno kako ti po ovim parametrima i cijeni koju si napisao dobivaš 4,24 kn?
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Ja po tvojim parametrima dobivam izračun od 2,19KN ako odbijem tih 13 lipa
4,300 mm, 3.525 bjel. da budem skroz precizan

(0.242 x 4.3) + (0.365 x 3.525) = 2.327 x 1.03 (da dobijem litre) = 2.397 - 0.123 (prijevoz) = 2.274 kn/l

eto, fulo sam 3 lipe, nabrzaka sam prvi put računao
 

Najnoviji postovi

Na vrh