• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Šta je danas svega pametno napričao onaj lik u plodovima zemlje,pa kako onda da nam ministarstvo bude od pomoći,sve mi to znamo ali nitko odozgor da konkretno nešto poduzme PAMETNO,šteta samo kolike velike štale budu zatvorene i kravice završile u hašeu:confused::confused:
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Ako je tip najpametniji za nastup u plodovima zemlje onda nahebosmo_Ovaj je isti ko Bobetić stara komunjara.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
a to je tak, moremo mu perje v rit puvati, on je tu govoril nikaj neje rekel i boli ga ona stvar za nes
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
U Nedjelju u poljoprivrednoj emisiji "Snop" voditeljica reče: da će Hrvatski poljoprivrednici ulaskom u EU dobiti deset puta veće podsticaje!! :supris:
Koliko je istine u tome? :scratch
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Poticaji se neče mijenjati, ostaju isti.Na raspolaganju če nam biti fondovi koje večina Hrvatskih poljoprivrednika neče moči koristiti zbog raznih razloga a to su:nesređene zemljišne knjige , nelegalni objekti na gospodarstvu , neimanje stručne spreme (poljoprivredne škole), več postoječa zaduženost kod banaka i niz birokratskih zavrzlama koje nam priređuju naši birokrati.Kako je krenulo propast čemo pa nečemo voditi brigu o svemu tome.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Uglavnom, čeka nas još više papirologije i još više uvjeta bez čijih ispunjenja nećemo imati pravo na poticaje.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Danas popodne gledam na vijestima neku reportažu o stanju u mljekarstvu i vele da je u srijdu sastanak savijeta za mljeko, baš me zanima što će se zaključiti, vjerojatno NIŠTA. Iz ministarstvo poljoprivrede će vjerojatno izaći s mjerama pomoći koje nikome neće pomoći ,navodno su pripremili nekakav paket. Meni osobno samo može pomoći veća cijena mljeka drugo ništa.
Juče mi mljekara isplatila mljeko za 9 mj 1 razred 1,70kn , dobro me srce nije ostavilo.
 
I

ihorzic

Guest
sve mi se čini kako je na pomolu nova blokada i dernek po cesti , novinama i medijima ,..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
evo opet jedan dobar presijek našeg jadnog stanja: http://www.agroklub.com/kolumna/magarcima-usi-rastu-sve-vise/7933/

uvijek se divim tome čovjeku kako zna napisati ono što i ja mislim, kako je u stanju sagledati stvari i pročitati između redova!

Potpuno isto, jadno stanje je i ovdje kod nas! Čitajući ovaj tekst prepoznao sam naše poljoprivrednike, trgovce, dilere, političare i švercere... Sve je potpuno isto, uništiće nas ova banda političara!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Cujem da se krece sa prekidom isporuke mlijeka mljekarama. U mom kraju je vec jako puno ljudi rasprodalo krave i ostali su da tako kazem "veci" proizvodjaci koji imaju 20 i vise krava a sad i oni rasprodaju. Ljudi koji imaju 50-60 krava isto tako smanjuju brojno stanje, jedan vec tri mjeseca neplaca kredit jednostavno neide vise, nemoze covjek na kraj s bagrom gladnom. Sta ce bit ni sam Bog nezna. Mislim da ce bit jako tesko s ovim profiterskim spekulantima i ucjenjivacima.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
jel to prekid isporuke kao neki oblik štrajka? Hoće li se htjeti odazvati većina proizvođača? Tako nešto bi trebalo i kod nas napraviti samo ko će i kako ove naše organizovati...? :scratch
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Zanimljivo 0,5l obične vode 5,00kn 1lmlijeka 2,40kn sad vodu uzmeš iz zemlje napuniš i prodaš mlijeko kupi kravu hrani kosi, sij, muzi,svaki dan hrani čisti itd i onda moraš biti zadovolan sa tom cijenom a prerađivači od litre naprave dvije i opet prodaju onu vodu smo sad još skuplje lijepa naša Hrvatska...
 
I

ihorzic

Guest
ŠTA SE DEŠAVA SA SASTANKOM MLJEKARA - ima li tko nove informacije ,..
 
L

lidija

Guest
Da, i tako ovi iz Dukata imaju obraza čak izjaviti da će još više uvoziti jeftinije konzumno mlijeko..
..http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/mljekari-prestali-s-isporukom-mlijeka/7956/
To je samo potvrda da naše mlijeko zaista ne trebaju.

E sad bi se potrošaći trebali složiti i ne kupovat to smeće od uvoznog mlijeka nego se solidarizirat sa nama i kupovat direktno od nas friško domaće mlijeko.

U svakoj proizvodnji proizvođač sam određuje koja će mu biti prodajna cijena jedino smo mi mljekari prosiljeni prodavati po onoj cijeni koju kupac odredi...koji je to lopovluk..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Da, i tako ovi iz Dukata imaju obraza čak izjaviti da će još više uvoziti jeftinije konzumno mlijeko..
..http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/mljekari-prestali-s-isporukom-mlijeka/7956/
To je samo potvrda da naše mlijeko zaista ne trebaju.

E sad bi se potrošaći trebali složiti i ne kupovat to smeće od uvoznog mlijeka nego se solidarizirat sa nama i kupovat direktno od nas friško domaće mlijeko.

U svakoj proizvodnji proizvođač sam određuje koja će mu biti prodajna cijena jedino smo mi mljekari prosiljeni prodavati po onoj cijeni koju kupac odredi...koji je to lopovluk..

Ova tvoja izjava bi sasvim dobro došla za normalne ljude ali kod nas to ne prolazi sobzirom na neimaštinu i slabo financijsko stanje ljudi kupuju najeftiniju robu iskreno nije im stalo do toga dali će naš seljak propasti ili ne bitna im je cijena šta jeftinije to bolje.I tako se kod nas živi niko negleda kvalitetu več cijenu da je ljudima stalo do kvalitete pa zar bi čovijek sa sela išao u trgovački centar kupovati meso i to gleda gdje je najeftinije da mu je stalo do kvalitete hranil bi svinju za sebe i jeo kvalitetno tak ti je i sa mlijekom i sa svim drugim proizvodima...
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Ova tvoja izjava bi sasvim dobro došla za normalne ljude ali kod nas to ne prolazi sobzirom na neimaštinu i slabo financijsko stanje ljudi kupuju najeftiniju robu iskreno nije im stalo do toga dali će naš seljak propasti ili ne bitna im je cijena šta jeftinije to bolje.I tako se kod nas živi niko negleda kvalitetu več cijenu da je ljudima stalo do kvalitete pa zar bi čovijek sa sela išao u trgovački centar kupovati meso i to gleda gdje je najeftinije da mu je stalo do kvalitete hranil bi svinju za sebe i jeo kvalitetno tak ti je i sa mlijekom i sa svim drugim proizvodima...

Baš tako. Zato i mislim da će ova akcija proizvođača mlijeka ostati bez rezultata. Da je nekome u ovoj zemlji stalo do domaćeg mlijeka, nešto bi poduzeli kad su prve farme počele propadati. Odavno su oni digli ruke od nas. A dok je god na policama jeftino "mlijeko", kupce neće zanimati sudbina nas proizvođača.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
S druge strane, kad pogledam današnje komentare na vijesti o akciji obustave mlijeka, zapravo mi nije žao tih svih naših "jadnih građana". I dalje pljuju po nama, filozofiraju o slobodnom tržištu...pa neka piju tuđe smeće kad ne znaju cijeniti domaću kvalitetu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh