• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

M

MOCO

Guest
pa u nekoj državi kakva bi se meni sviđala, sada bi ministarsvo pojačalo na granicama kontrolu tog "još jeftinijeg" mlijeka
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nemojte vi žaliti naše građane ni oni ne žale vas bez obzira šta vi mislite dobro pojedinci pljuju (jedna velika večina) po svemu tak i po vama briga njega kak spajate kraj sa krajem u proizvodnji njima je bitno da kupuju šta jeftinije tak da mogu na zimovanje i ljetovanje ,a vaše muke ih neinteresiraju ..
 
L

lidija

Guest
Nažalost tako je, mi Hrvati smo takvi, nedaj Bože da susjed ima više!!

Čitam danas kako se cisterne sa terena vraćaju prazne. Ne razmišljaju o tome da će, ako nebude nas, morati otpustiti vozače, referente koji obilaze teren, ljude u kancelarijama koji rade papire i niz ljudi koji tamo radi. koliko će još biti nezaposlenih?! Mi sa sela barem nećemo biti gladni...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Da, i tako ovi iz Dukata imaju obraza čak izjaviti da će još više uvoziti jeftinije konzumno mlijeko..
..http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/mljekari-prestali-s-isporukom-mlijeka/7956/
To je samo potvrda da naše mlijeko zaista ne trebaju.
Je ali ne uvozi konzumno mlijeko i ostale mliječne proizvode mliječna industrija nego trgovački sektor. Do sirovog, evaporiranog, prah mlijeka se teže vani dolazi kada znaju dan nam je potrebano (špekulacije su krenule, to sam već prije napisao)
E sad što mliječna ind. se malo cijenka sa cijenama, ništa strano, to je dio svake trgovine.
E sad bi se potrošaći trebali složiti i ne kupovat to smeće od uvoznog mlijeka nego se solidarizirat sa nama i kupovat direktno od nas friško domaće mlijeko.
A kako će kupiti direktno od tebe, potrošač doći tebi na farmu? Zaboravi na to. Napravite kanale distribucije (vlastite mljekare, mljekomati...). Ako tako napravite ja prvi kupujem ;)
U svakoj proizvodnji proizvođač sam određuje koja će mu biti prodajna cijena jedino smo mi mljekari prosiljeni prodavati po onoj cijeni koju kupac odredi...koji je to lopovluk..
Reci mi u kojoj proizvodnji proizvođač određuje svoju prodajnu cijenu? Može on odrediti svoju cijenu, ali može li po toj cijeni prodati? Mislim da ne
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ja također mislim da iz ovih prosvjeda nebude nekog bogzna kakvog rezultata...možda opet izvuku koju lipu za koji mjesec,ali nekaj solidnog i trajnog sumnjam...:toimonster:
...po meni sami zahtjevi su krivo postavljeni...državna kasa je za seljake prazna,to su već odavno dali jasno do znanja valjda svima koji hoće to shvatiti :madmana::madmana::madmana: ...trebalo bi tražiti da nam omoguće repromaterijal po cijenama kakve imaju susjedne države ili smanje mjesečna davanja...bilo što takvoga ako već nemaju za poticaje i onda nam nebi bil problem davati mlijeko čak i ispod 2 kune ako se rashodi smanje za tu razliku...:supz:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Gospodin Čačić javno izloži da se struja i plin treba poskupjeti jer se nemože proizvoditi sa gubitkom ta izjava po meni u potpunosti stoji struja i nije toliko skupa za razliku od telefona struja je neophodna,e sad dali seljak može proizvoditi mlijeko sa gubitkom izgleda da može svakog dana proizvodi i gubi ali ne odustaje sad ga baca u grabe jer mu došlo do grla pa dragi ministre draga naša vlado pa zašto je*eš jadnog seljaka pa ako je i seljak ali nije glup ako hoda u čizmama nije nepismen pa dajte nešta poduzmite da več jednom naša jadna država počne živjeti...
 
I

ihorzic

Guest
Danas sijem 4 rali ječma i kalkuliram u traktoru slijedeće :

Cijena ječma oko 4,oo kn/kg , bacio sam jambo vreće calcita koji je 1.300 kn u sjetvu,
da sam dao mješanac ne znam koliko je sad ali sigurno je skup , potrošio sam 120 litara plave nafte nafte i to je oko 750 kn ne znam točno.
Čeka me proljetna prihrana , špricanje , osiguranje i žetva - tu mi Vi pomozite napraviti kalkulaciju i kad sve zbrojim u konačnici dobijem toliko da u stoci ili mlijeku ne mogu vratiti uloženo.
Toliko sam se najadio u kabini tako razmišljajući i zaključujem da je najbolje na silu natjerati , prosvjedima ili već nekako odgovorne u Vladi , mljekarskom sektoru , uvozničkom lobiju itd .
Nešto slično kao kad se bira Papa u Vatikanu " NEMA VAN DOK SE NE IZABERE I PUSTE DIM VAN" tako i njih u čeliju i dok ne nađu rješenje - NEMA VAN .
Rješenje postoji i mi to seljaci i običan puk jako dobro znamo .
Čak je u plodovima zemlje onaj lik koji je u Briselu fino objasnio Grguriću kako može Vlada intervenirati.
Još bi pisao ali ,.. uhhhhhhhh muka me hvata.
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Danas sijem 4 rali ječma i kalkuliram u traktoru slijedeće :...........
........., potrošio sam 120 litara plave nafte nafte i to je oko 750 kn ne znam točno.
..

4 -rala ......... 120Lit ????? --reci ti meni kog to ''zmaja''imaš za obradu !!!!????????????
 
L

lidija

Guest
Je ali ne uvozi konzumno mlijeko i ostale mliječne proizvode mliječna industrija nego trgovački sektor. Do sirovog, evaporiranog, prah mlijeka se teže vani dolazi kada znaju dan nam je potrebano (špekulacije su krenule, to sam već prije napisao)
E sad što mliječna ind. se malo cijenka sa cijenama, ništa strano, to je dio svake trgovine.

A kako će kupiti direktno od tebe, potrošač doći tebi na farmu? Zaboravi na to. Napravite kanale distribucije (vlastite mljekare, mljekomati...). Ako tako napravite ja prvi kupujem ;)
Reci mi u kojoj proizvodnji proizvođač određuje svoju prodajnu cijenu? Može on odrediti svoju cijenu, ali može li po toj cijeni prodati? Mislim da ne

Drage volje bi kupili mljekomat ,čak imali i svoju mljekaru ali kojim novcem da to realiziram? Jedva imamo od mjeseca do mjeseca za preživljavanje.

Što se tiče cijene proizvoda, znam nekolicinu ljudi iz mog kraja koji prodaju svoje proizvode po tržnicama i sami si odrede cijenu. Ovo je strava što Dukat radi, odredili su cijenu od 2,40 a jel netko ima toliko?? Susjed koji ima sve naj ima 2,04. Tih 36 lipa na 4.000 litara mlijeka je više od 1.000 kuna.

A još kad čuješ da neki imaju samo 1 kunu isplaćeno mlijeko...sramota!!
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Nije mi jasno od kud večini informacija da je cijena mlijeka 2.40 kn.U Mljekarskom listu br 10. vam je izračun za cijenu mlijeka , koja iznosi za 4.2 mm. i 3.4 bj. 2.1534 kune.Zato vas molim da ne iznosite nekakve veče cijene kad te nema.Nažalost isto govore i čelnici bojkota mlijeka i dalje prenose novinari itd.Nije mi jasno jesu nepismeni ili šta?
 
M

MOCO

Guest
Nije mi jasno od kud večini informacija da je cijena mlijeka 2.40 kn.U Mljekarskom listu br 10. vam je izračun za cijenu mlijeka , koja iznosi za 4.2 mm. i 3.4 bj. 2.1534 kune.Zato vas molim da ne iznosite nekakve veče cijene kad te nema.Nažalost isto govore i čelnici bojkota mlijeka i dalje prenose novinari itd.Nije mi jasno jesu nepismeni ili šta?

ma možeš ti :prayer:
danas u šutarnjem piše da je cijena 2,83 i šta se bunimo kad dobijemo više 50lipa neg je u europi
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo večeras sabiračica podjelila obračunske liste,2klasa,4,3mm i 3,5protein,cijena 1,62 kn,e sad mene zanima odkud tako dobra mm i protein a kravice nisu več mjesecima vidjele ništa iz trgovine osim soli i vitamina:weedman::weedman:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
mnogo puta smo znali svi reči žali Bože one što su poginuli
ali sad neznam dali je to uopče za govoriti, jer nažalost iako ih više nema poginuli su u želji da naba bude bolje i nažalost ostavili su svoje kosti u nadi da je sad nama bolje a kako je sad nama , koliko bi branitelja, mladi, a i veterana u poljoprivredi sad poželjeli da ih više nema , tko se nebavi poljoprivredom nezna ali sigurno svi koji se bavu znaju kako je teško gledati kako ti stoka zbog stoke gladuje koliko bi farmera poželjelo propasti u zemlju kad nemože nahraniti stoku kad mu neplate mljeko i kada šalje svoju djecu u školu bez kuna da kupe marendu ( užinu) koliko je teško farmeru kad nemože djetetu dati 10 kn. za užinu a ona stoka gore hrani se za 5 kn. i prima poticaj za izležavanje od ludog naroda u vrjedosti oko 15000 do 20000 kn. a smečari od oviara uvlače im se pod njihove suknnje i svi govore pa što se bune koje traktore voze a neče pišu koje mercedese i audije voze oni...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Kako to da se isporučuje samo 8% manje mlijeka a bilo je govora o čak 90%? Jel to neki proizvođači bojkotuju obustavu ili gospodin Jakovina neće da kaže kakvo je stvarno stanje?
A gospodin Majetić za dnevnik HTV-a izjavljuje: "Mlijeko
dolazi iz susjednih zemalja poput BiH
gdje se proizvodnja subvencionira." Jeli on ikad bio u BiH i razgovarao sa proizvođačima ili sluša šta govore ovi naši ministri poljoprivrede? Ovdje je stanje teže nego kod vas, samo što nema ko organizovati proizvođače, udruženja su podijeljena na Federaciju i R. Srpsku. Ista takva podjela je i u ministarstvima i ovdje je stanje sigurno teže nego kod vas samo što su proizvođači podijeljeni i njihov glas se ne čuje a naši političari to maksimalno koriste i gule kožu ovim jadnim seljacima!
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Iskreno dečki da mi imamo poticaj kroz plavi dizel, subvenciju po kravi i subvenciju po hektaru, redovnu isplatu plaća a da o premijama i ne govorim, ja bih s nekih 6-7 krava i 6-7 hektara pitao pošto je Bihać...
Svima su tuđe brige najlakše, ne velim da ih vi nemate, ali da su vam subvencije kao u BiH mnogi bi čučanli za 6 mjeseci...

"Sanjao sam san o cipelama ali vidjeh čovjeka kako niti nogu nema"
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
mene zanima odkud tako dobra mm i protein a kravice nisu več mjesecima vidjele ništa iz trgovine osim soli i vitamina:weedman::weedman:

Sigurno se radi o povećanju debelih bakterija u mlijeku :lol:
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
ja se nikak nebi složi s minisrom i njegovom izjavom da se ne predaje 8% mlijeka, u našem kraju gdje su svi inače skeptični svi veči proizvođači ne predaju mlijeko samo ovi mali a to je praktički nikaj
 

Najnoviji postovi

Na vrh