• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Danas putovao iz Slavonskog broda prema zagrebu i na autoputu presreo tri Dukatove cisterne sa prikolicama, vjerojatno voze mlijeko iz Bosne. Nemam nista protiv nikoga al toliko o tome koliko daju nama priliku da zivimo, nase nevalja a tude je dobro. Kod nas hoce zatvoriti mljekaru, a 40 km smo od Zagreba..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Odakle ti to da voze iz Bosne? Pa ima Slavonija valjda mlijeka! Znam da ovdje blizu mene na ulazu na autocestu nekada stoji njihova prikolica!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Pa ovih 500 mil. litara što godišnje proizvedemo nepokriva ni 50% potreba domaćeg tržišta....pa je onda i logično da se uvozi,to je opće poznato i neznam šta je tu čudno?
Najveći apsurd je da i ovo malo što proizvodimo ide van ,jer je 95% mlijeka u RH ekstra kvalitete ....takvo mlijeko se izvozi a uvozimo kojekakve praškove i bogtepita šta sve ne....:mad: a mislim da u ovom kupovnom mlijeku ima svega a najmanje samog mlijeka:mur: dobro budimo realni bar je bijele boje :D:
Al eto naša gospoda će i dalje rađe dat 6 kn/l za takvo nego meni 4 s dostavom....pa nije nas ni žalit onda :icon_sad:
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
dali ima i kod vas ili je to samo kod mene ? mlijeko prodajem u dukat odvozi ga valjda sirela ? Uzimaju uzorak za križevce 4 - 5 puta na mjesec a u križevcima najviše dva uzorka na analizi za obraćun ! a koja su to dva :(devil):? Pratim to već godinama otkad postoji slkm Križevci .Totalna prevara ,neznam ko bi mi dao odgovor zašto kad ih plaćamo nemožemo vidjeti svaki naš uzorak kad ga zaprime i njegovu analizu a ne tek danas 3. u mjesecu a nekad i kasnije kad već uzmu uzorak za idući mjesec da te totalno zeznu :(devil):
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Pa normalno je da SLKM radi za prerađivača,te njihove analize su goli k..ac,jer imate hrpu primjera da su pojedinci slali posebne uzorke iz istog laktofriza samo sa nekim razlikama i svaki uzorak je bio različit da se rasplačeš,pa gdje su godine kada nije bilo laboratorija i nitko nije umirao od aflatoksina ,somatskih i pitaj bog čega sve ne budu našli u mlijeku,sve je to uzrokovano politikom prerađivačke industrije,samo što su se oni debelo zajebali jer mlijeka je sve manje a tako i treba biti,tko god može prodati privatnim kanalima mlijeko ili sir neka to radi
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
vidim da na izvještaju analize iz slkm više dolje nepiše kontrola rezidua već kontrola inhibitora :icon_scratch: što im je sad pak to ?
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
vidim da na izvještaju analize iz slkm više dolje nepiše kontrola rezidua već kontrola inhibitora :icon_scratch: što im je sad pak to ?
Inhibitorne tvari su ti antibiotici,dezinfekcijska sredstva,deterdženti,sredstva za zaštitu vimena poslije mužnje itd.
 
Posljednje uređivanje:

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Zanima me koliko vam otkupna cijena mlijeka po litri. Za prvu i drugu klasu. I kojem otkupljivaču predajete.
Mi trenutno nemamo velike količine mlijeka, pa to sve riješimo preko sireva i i ponesto uspijemo prodat mlijeka i vrhnja.
Ali posto ćemo povećat proizvodnju, nećemo moći sve to prodati kao do sad. E pa sad razmišljamo da mlijeko prodajemo nekoj mljekari, pa nas zanima cijena, dal ce nam se to isplatiti.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Evo meni je Dukat platio za 10 mjesec 1,89 za litru,4,14 m.m i 3,16 protein i druga klasa
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Iskreno meni je takav obračun ali novce ne vidim pošto mi blokiran račun ali susjeda je imala prvu klasu ali valjda su joj slabi parametri i dobila je 1,68 za prvu klasu,:eek::eek::eek::eek:
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Kako takva razlika u cijeni a nisu velike razlike u mm i bj? Nisam upucen u to pa me zanima i sanana jel tvoje mlijeko extra klasa mislim ako ti nije problem podijeliti

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk 2
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Nemaš extra klase, samo 1. i 2. klasa! A razlika između njih dvojice je u klasi! Ja ako se dobro sjećam dobio sam 2,56kn!
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Hvala na informacijama. :)
Nego da pitam. Dal se na tu cijenu dobivaju još kakvi poticaji. Ili poticaji idu po kravi ? Ili ih uopće nema?
 
Posljednje uređivanje:

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
MrSima nemoj se ljutiti ali kad stavljas usklicnik na kraju recenice imam osjecaj kao da sam pitao nesto krivo i da me koris isto kao kad netko pise velikim slovima pa se smatra da se dere.
A sto se tice klasa sjecam se da je moja baka uvijek govorila kako ima ekstra klasu mlijeka od svojih desetak krava i male kolicine mlijeka na toliko krava pa sam to mozda pomijesao. Ne bavim se time ali me to privlaci i htio bih se time baviti zato stalno citam i nekad pitam vjerojatno vama glupa pitanja.
Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk 2
 

Najnoviji postovi

Na vrh