• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma ne korim, to mi navika, evo više neću. Prije je bila extra klasa, ali je to promjenjeno.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Pa mi u dukatu ni ne mozemo imati tak visoke m.m. i proteine pa da je kak dobro mlijeko tj da se na trepavice postavimo..
Obicno dva puta uzimaju probu u mjesecu i jednom mi je bilo 4.6 m.m, a drugi puta 4.5 i oni mi od ta dva nalaza stave prosjek 4.3. Pa kako to moze biti..
Sad zadnje je placeno 2,29 kn, ne sjecam se koje su vrijednosti bile..
A premiji vise od nikuda.. Nekad smo s premijom poplatili sve rezije i troskove za taj mjesec, a ovo je ostajalo sastrane, a sad su sve ukinuli..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Selekcijska služba mi svaki mjesec radi analizu mlijeka od svake krave pojedinačno i mliječna mast je skoro niža od one krave koja ima najmanju mliječnu mast, a imam njih par koje imaju preko 5 m.m. Nema logike njihova računica.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
O ima tu logike,jer sve ide mljekarama u dobit,prije SLKM-a rijetki su imali veću masnoću od 3,5-3,7 a sada su drugi parametri,istina je da se kod većine i krave drukčije hrane ali kupovanje proteina da ih na kraju mljekare ukradu se ne isplati,ali što je najžalosnije imamo gotovo najveće parametre u cjeloj je..noj eu
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Kako vam se čine ovi parametri:
Masnoća - 0,28
Bjelančevine - 0,39
Tvornička premija - 0,30

To je jedna mala mljekara tu kod nas koja se bavi proizvodnjom mliječnih proizvoda.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
To je mljekara u Zagorju, točnije u Desiniću. Mljekara se zove Veronika i bavi se samo proizvodnjom mliječnih proizvoda. Mlijeko otkupljuje trenutno samo u Zagorju.
Ovo je njihova službena stranica http://www.veronika.hr/

Pitaj ako te još šta zanima.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Kod moje mljekare" Runolist" parametri su
za mlječnu mast 0,27
za bjelančevine 0,43
a tvornička premija ovisi od količine koju predaš i kvalitete mljeka, npr. ako imaš mjesečno prek 3000l i standardnu kvalitetu mljeka premija bude 0,50lipa.
 

ErnestC

Novi član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
6
Trebam jednu informaciju ako mi tko može pomoći, dobio sam danas izvjesce i mlijeko mi je svrstano u drugu klasu. Dugo nisam bio u drugoj klasa mozda godinu i pol, kad sam tada bio dobijala se zabrana isporuke, jeli sada isto tako il se odkupljuje i druga klasa?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Navodno ako si duže od 3 mj u drugom razredu slijedi ti zabrana.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Otkupljuje se naravno. Barem tko radi sa Vindijom je tako. Jedino kad te 'gurnu' u drugi razred onda dva mjeseca predajes mlijeko po toj jadnoj cijeni, tj. dzabe [emoji20]
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
otkupljuje se,,u dukatu,,ja bio u drugom razredu,,nakon 4g,,al se vratio drugi mjesec,,popravio se prosjek,,mene mikrici,,zajeb,,,,zavisi,,sta ti uzrok,,,a cijena,,jb,ga,,takva,,kakva je,,
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
vidim da se razlikuju cijene mlijeka . Evo i moje u Dukatu mm.0,244 bj.0,360 kolićinska premija 14 lipa (godišnje isporučim 70t) odvoz mlijeka povisili sa 8 lipa na 10 lipa . Ako si u drugom razredu 3 mjeseca za redom izlazi vet. inspektor:(devil): zbog s.stanica sigurno a zbog mik.org. neznam Drugi razred ima od 10 mj. ispravak vrijednosti 0.85
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Zašto vi ljudi pristajete da vam naplaćuju prijevoz mlijeka?Pa kakve to ima logike da kupe mlijeko od vas i da vam naplate prijevoz,to je ko da kupimo nešto u konzumu i da ih tražimo putne troškove što smo se vozili do trgovine.Meni su prije par mjeseci poslali pismo u kojem su me pitali jel se slažem da platim troškove prijevoza?Odgovorio sam da se ne slažem i na tome je ostalo,ako im ne paše nek se prcaju u šu*ak.Ja sa svojih 1200 litara dnevno odem u drugu mljekaru pa nek si misle jel im se to isplati
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
@jesse, u potpunosti se slažem s tobom. Jedino možda netko nema izbora, pa mora pristati.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Evo jučer došla analiza za mlijeko za 11 mjesec,konačno nakon 3 mjeseca 1 klasa,:icon_pidu::icon_pidu:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Meni nije jasno kako netko može biti u drugom razredu dva-tri mjeseca zaredom a da to ne popravi.
Ja od kad se bavim proizvodnjom mljeka, već evo 5 god sam svega dva puta bio u drugom razredu ali samo jedan mjesec već drugi odma u prvi i to mojom greškom.Poljoprivredna agencija mi provodi kontrolu mljeka i na njihovim rezultatima vidim dali mi koja krava ima povišene somatske stanice i redovito kontroliram somatotestom ako mi bude što sumljivo, ako se pokaže da neka ima povišene somatske stanice odmah lječim antibioticima obično cobaktanomi takvo mljeko obavezno dajem telcima. Muzilicu obavezno jdnom do dva puta mjesečno operem komplet temeljito i svakodnevno redovito koristim izosan i perem muzilicu u vrućoj vodi tako da nemam problema sa povišenim mikrom (moji mikro su u prosjeku od 10000 pa do najviše 50000) A poslje drugog uzetog uzorka u mjesecu nazovem labaratorij u Križevcima da vidim u kakvom se stanju nalazi moje mljeko i ako imam kakvih povećanih parametara a da mi utječu na to da prelazim u drugi razred onda tražim od mljekare da mi uzme izvanredni uzorak s kojim poravim prosjek i poravim rezultate.
U današnje vrijeme proizvodnja mljeka u prvom razredu je neisplativa a u drugom je katastrofa.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Dane..koliko te kosta vanredni uzorak?..men terenka rekla da nema vise toga..da neda mljekara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh