• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha...tak i ja velim ,sve dok se mama bude mogla boriti s kravama uz moju pomoć budu se držale, ja se više baziram na tov.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja sam puno uložio u muznu opremu da bih prekinuo. prije 5,6 godina smo uzeli nov westfalia mljekovod sa 4 muzne jedinice. Ali zasad i nije tako kritično jedino što je neredovna isplata..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Sa telicima i junicama 35. Pa oko 20 muznih. Bilo bi dobro da je redovna isplata mjesec za mjesecom, al ovako Vindija kasni par mjeseci sa isplatom. Kad budem imao vremena poslikam mljekovod.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
cekaj pa kaj nije kod vindije na pocetku godine problem a kasnije je redovito bar je tak meni
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Kolika vam je cijena po litri,ako nije tajna naravno?
Kolega jel imaš problema sa bakterijama kod mljekovoda?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Što se bakterija tiče znaju me baciti u drugi razred i to onda dva mjeseca predajes za dzabe. A ja sam druga grupa u Vindiji tj. ispod kvote po kojoj bi trebao imati oko 350,400l po danu da mi je redovna isplata, a ovako kasne po 2,3.mjeseca. A cijena valjda nešto vise od 2 kn nezz točno.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
a zakaj ti se pojave bakterije neznam mi smo sa kozjim uvjek prva klasa i nikad nije bilo problema kazem jedino je pocetak godine problem dalje je dobro
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
2 klasa,povećani mikro. organizmi,cijena cijelih 1,26,još se tješim susjed dobio za 1 klasu1,56,sreća u nesreći što je malo mlijeka ,piju telići
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Kod nas KIM poceo sa mikroorganizmima zaj... izgleda da nam namjeravaju otkazati otkup pa izmisljaju svasta. Uzorci slani u Krizevce nemogu biti bolji, a kod njih ne valja.
Ljudi jel zna netko možda kakvog manjeg otkupljivaca sa podrucja V.Gorice, Zagreba koji bi htio preuzimat mlijeko ili imate mozda koji kontakt?
Unapred zahvaljujem
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Isti slučaj i kod mene s Vindijom kad sam nosio u Križevce... Zar kim nije sad Dukat??
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Bili smo mi godinama u dukatu pa su nas prije eno 3 godine valjda kad su preuzeli kim utrpali njima.. i sad je situacija kakva je..
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Baš nam je danas prof rekao da cijena mlijeka bude samo padala,veli u poljoprivredi jedine šanse imamo u ekološkoj poljoprivredi,prebacit poticaje,za oranicu je 4300,navodno da se raspravlja da se digne na 5000 po hektaru
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Pa kaj de je problem bude se uvezlo izvana ono sranje od mlijeka i mesa koje je staro godinama i fajrund a nase selo nek trune i propada,covjece da poludis krave nema u krugu od 10 km i jos ih bu manje ravnice su puste,hebote kam to vodi:mur::mur:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Baš nam je danas prof rekao da cijena mlijeka bude samo padala,veli u poljoprivredi jedine šanse imamo u ekološkoj poljoprivredi,prebacit poticaje,za oranicu je 4300,navodno da se raspravlja da se digne na 5000 po hektaru

Aha... ekološka. Pa dok nakupe kritičnu masu ljudi budu počeli s analizama tla zaj**avati kak i sad za mlijeko.... i našli ti budu da je tvoj deda 1989 pošprical parcelu s Deherbanom i opet ništa.... :mur: :icon_toilet:
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Sve to izgleda ode u krasni ku***
Kažu da to sad zaje sa mlijekom zbog toga što kad su išli potpisivat ugovora da EU daje 36 % poticaja da su napisali da hrvatska ima sto i nešto tisuća krava,a imamo valjda 800 i nešt tisuća i da su krivo potpisali ugovor i da sad dok se to nesmanji na taj broj neće bit mira,druga je pak priča da je mlijeka viška,ima svakakvih priča,sad ti znaj :icon_neutral:
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Kao što su rekli u emisiji plodovi zemlje ima viška mlijeka pa cijena mlijeka pada :icon_toilet:
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Aha... ekološka. Pa dok nakupe kritičnu masu ljudi budu počeli s analizama tla zaj**avati kak i sad za mlijeko.... i našli ti budu da je tvoj deda 1989 pošprical parcelu s Deherbanom i opet ništa.... :mur: :icon_toilet:

To nije točno,pričo mi čovjek koji to ima da nikad neuzimaju uzorke,samo dođu pogledat njivu da vide kakva je kultura,vade samo ako je sumnjivo,a to da si na EKO ti vrijedi od kad si ušao u to,od onda nesmiješ koristit
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
daj ljudi malo razmislite, ekoloski urodi daju manje prinose i zato mora bit cijena veca za to, a ljudi nemaju novaca ni za ove neekoloske proizvode koji su puno jeftiniji od ekoloskih proizvoda i u samom startu si propao, a ta EKO proizvodnuja je samo politicka propaganda da se zataska ovo stanje u poljoprivredi
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
daj ljudi malo razmislite, ekoloski urodi daju manje prinose i zato mora bit cijena veca za to, a ljudi nemaju novaca ni za ove neekoloske proizvode koji su puno jeftiniji od ekoloskih proizvoda i u samom startu si propao, a ta EKO proizvodnuja je samo politicka propaganda da se zataska ovo stanje u poljoprivredi

Potpuno se slazem :icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh