• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
zato sam ja i odustao predavanja njima, ne plaćaju na vrijeme a cijena se stalno smanjuje
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
ma ja se bojim kad prestanem da mi neplate ovo mljeko koje sam im predao, a jel su tebi platili te zaostatke?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
jesu platili su, ja sad predajem jednoj manjoj privatnoj mljekari, cijena je fixna, neovisno o analizi, prođe mjesec i dobim novce.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Tako smo i mi predavali u durdevacku Naturu i mljekara propala i nama ostali 27000 kn duzni..
Od toga je proslo vec 5 god i jos ni kune nismo dobili..
A kad je firma isla u stecaj morali smo platiti u drzavni proracun 5 % od iznosa koji potrazujemo da bi uopce mogli dobiti svoje novce.. Banda jedna lopovska..
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
a neznam sta ce tata odlucit jer na njega glasi og a ja sam u radnom odnosu i bio bi najzadovoljniji da i on ide radit negdje pa makar i za 2 tauzenke
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Neformalno ali se nešto šuška .cijena mlijeku ide dolje,jako veselo,samo se pitam dokle misle gaziti mljekare
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma šuška se i oko 40 lipa,kao izgovor mljekarama je neodgovarajući parametri ,a gamad prokleta neće uzeti osnovni parametar 3,7 m. m. i 3,2 proteini,mi uvijek ostajemo j..na strana
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
ne paše njima v glavama, mali se drže pametni ko fol dukad njim neda da dižu cjenu i da moraju spuščaiti ako oču zadržti radnike, a za koju godinu budu ključe v bravu nametali jer oni ni onda nebudu uvozili ko ni sad, a kod nas više nebudu imali kaj kupiti, kod mene mesečno otpelja 35 000l s 4,3 mm i 3,95, do 3,98 bj kak gda i za to sad zadnje 2,98 on meni plati, i veli da nek budemo sretni da pe rado još dolje
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
odustat cemo mi od mljekarstva i to je to
sad vec radimo đabe aa ako skinu onda je to kraj za hrvatsko selo
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Danas bio referent kod mene i kaže da cijena mlijeka kod Vindije ide dolje za 15lipa, za Dukat 25 lipa, a Megle čak 30% niža cijena.... Stvarno ne znam kud ovo više vodi jer pričalo se da će se ulaskom u Europsku Uniju cijena povećati, a ne smanjiti.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
otišle su cijene gore i to za 1 kn čak su nam ih 4 mj držali na toj razini, a sad več 3 mj lagano spuštaju i neču nas više natezati pa idu to riješiti po kratkem postupku
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Nažalost riječ je o padu cijene mlijeka,kod nas je referent rekao da skidaju 17 lipa i da su to privremeni potezi,da se riješi zaliha nekakva,radi se o dukatu,tata mu je reko da je čuo da skidaju 27 lipa,on se nasmijao i veli odakle ti ta glupost,cijena ide dolje za 17 lipa
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Dali je tko dobio obračun za mlijeko,koliko su gospoda lopovi srezali cijenu,kakva bude situacija sa stočnim fondom na jesen ako obezglave cijenu mlijeka,samo me zanima gdje se planiraju ovi silni milioni što se spominju za pomoć stočarstvu u poticajima utrpati velikim igračima,mljekarama ili se budu izgubili u prostoru i vremenu
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
To se mnogi pitaju,ali isto tako na ovo pitanje nećemo dobiti odgovor,bez brige,netko će ih spremit na sigurno
A što je s onim fondovima nekima,kao dobiješ ako si mlađi od 40 nekih 60% navodno bezpovratnih,za izgradnju staja,jel netko zna više o tome?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Jel zna netko one parametre za izracunavanje cijene mlijeka?
Znaci ono, m.m i bj. se mnoze s necim i onda se to zbroji i to daje cijenu mlijeka..
Prije je to pisalo na nalazu, ti parametri, a sada toga vise nema..
 
Posljednje uređivanje:

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
To svaka mljekra ima svoje parametre, ove s menšim parametrima "daju" veču tvorničku premiju, a ove s večim parametrima manju tj plate ti kak oni oču
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Da malo preformuliram Ivanovo pitanje...naprimjer :kolko dobijete po litri za mlijeko 3.8 m.m i 3.2 bj. ... 1razred. ili kolko bi otprilike trebalo bit cijena ,ako uopće ima neki okvir ???
 

Najnoviji postovi

Na vrh