• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tko zna kako se više što izračunava,nema pravila,ja sam dobio 2 kn za drugu klasu sa slinićem,evo znam nekoliko susjeda koji su prešli u ovu novu agro u Đurđevcu,niti jedan nema istu cijenu,ali najveća je kvaka u količini pa po tome oni daju tvorničku premiju,ne zamaram se puno ,sve je otišlo k vragu,nove kredite ne mislim dizat i 95% da krave idu u prodaju
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ma nikakov pdv, nisam ni u sustavu više., a za tvorničku premiju neznam.

Mali sam proizvođač, trenutno ide ispod 1000 l mjesečno, možda je zato i takva cjena.

Neznam dal su nekakvi uvjeti za ostvarivanej tvorničke premije ili to dobivaju svi?

Ako bi na to moje stavio još 40 lipa tvorničke premije, e onda bi to bila več druga priča, no o tome neznam ništ.
Vjerovatno zbog male količine nemaš tvorničku premiju. Kod nas se tvornička premija isplaćuje u zavisnosti od proizvodnje a počinje se isplaćivati tek na proizvodnju veću od 2070 lit. mjesečno i podjeljena je na više kategorija. Što je proizvodnja veća veća je i tvor. premija.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Jel daje tko u Vindiju ? Koja je tamo cijena i kako oni plačaju ? Ima li kakva razlika između Dukata i Vindije u kakvim pogodnostima, ako ima tko kakav savjet za dati ?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ja sam davao do pred nekih godinu dana, sad vozimo jednom privatniku. Kum mi daje Vindiji, kaže da malo bolje plačaju nego Dukat al su novci tek za cca 3 mjeseca.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas u razgovoru sa veterinarom koji je bio na nekom predavanju vezanom uz probleme u stočarstvu,opći dojam katastrofa,otkupljivači predviđaju jako lošu 2014 i samo se nadaju da ne bude došlo do drastičnog pada krava a što bude 2015 kada se ukidaju mliječne kvote ne mogu ni zamisliti,uglavnom otkupljivači kažu da oni NE MOGU nikako pomoći mliječnom sektoru,znaći što bi rekli stari ljudi GADNO NAM SE PIŠE:(devil)::(devil)::(devil):
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ne pratim baš događanja u ovoj temi, pa ak je bilo ovo obrišite...

Čovjek je testirao kvalitetu mlijeka na tržištu, zanimljivi rezultati ( i očekivani) :icon_pidu:

http://moczemlje.wordpress.com/2013/10/


Zanimljivo - naletio sam na to u forumu Električna vozila.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
analiza proteina za 12 mjesec 3,7,krave su jele zeleni ljulj do 26.12.analiza proteina za 1 mjesec 3,15,prvoklasna sjenaža ljulja,ajoj :confused::confused::confused:
 

lemon011

Novi član
Tu od
28 Pro 2013
Poruka
18
Kod mene protein isto naglo pao za 0.4 ovaj mjesec, a ništa nije mjenjano.....sumljivo
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
i kod mene isto jako pao protein s 3,54 na 3,22 a hranidba je bila ista..sada je usla druga sjenaza ljulja(prije klasanja) i suncokretovu sacmu povecao kukuruz smanjio jer je mast 4,45 pa budemo vidjeli..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
podravec dali vas je počeo euromilk polako cjepiti za mlijeko,kod mene u selu ima nekoliko da predaju ali ih je nešto počeo zajebavati po pitanju otkupa,s obzirom tko je jedan od odgovornih u firmi ,ništa za čuditi:icon_madu::icon_madu:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ajkula da se nisi mozda zabunio?euromilk je iz bedenice ak se nevaram,I mislim da je o.k firma ati mozda mislis na novu durdevacku mljekaru..:(giggle):
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
moja isprika ,mislio sam na bivšu Đurđevačku,a hebaj ga kada svako malo neko novo ime,a rukovodeći kadar provjereni POŠTENJACI,:icon_madu::icon_madu:
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
da iz bedenice, i s njima nema nikakvih problema oko isplate, do 15. 20. zadnje plačaju, ako imaju kakvih problema nazovu pa plate jedan dio ako je hitno a ostatak do kraja mjeseca, uglavnom mi smo zadovoljni
s ovima iz đurđevca nismo niti pregovarali nikaj, raspitali se jesmo, ali za 10, 15 lipa kaj bi dobili više nam se ne isplati riskirati, baš radi odgovornih ljudi tam
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
S ovim analizama iz Krizevaca nikako na zelenu granu,cini mi se da ciljano idu na unistenje manjih proizvodjaca,a po necijem nalogu...
Nije mi jasno kako 4mj. za redom jedan uzorak na mikroorganizme (60- 70 000) a drugi (200-300 000)mijsecno uzimaju dva uzorka na mikroorganizme...a sve isto se radi...pa onda kad sam i to normalizirao pojave se somatske, koje nikad do tad nisam imao???
Sva sreca pa predajem u jednu manju mljekaru di nas zbog tih stvari nedave i imamo korektan odnos s njima,valjda zato sto i sam otkupljivac drzi krave....
Ponesto se i privatno proda pa se nekako krpa kraj s krajem.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nažalost, labaratorij radi za državu, a ne za nas proizvođače!
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Nazalost najvise radi za mljekare!I to velike.prije dok ga nije bilo mogao si se potuziti u mljekaru a ovaku ak I'm se sta kaze samo upute u labaratorij a oni tamo kazu da je sve nepristrano I po zakonu..:(devil):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma to sam i mislio, ali sam se krivo izrazio...sve je to ista banda!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
I mljekare a i drzava,jer ako si u 2klasi nista od 50lp premije po litri...to i nije bas mala svota... slinicu itekako te pare dobro dodju,pa treba taj vozni park kupit,pa servisirat,pa tenkovat....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Mljekari kako vam obračuni za mlijeko izgledaju za zadnju isplatu,ja sam malecki i spremam to sve likvidirati ali čujem da veliki igraći muku muče sa isplatom na 2-3 puta,navodno da je previše Hrvatskog mlijeka EU klase pa je mljekarama to veliki financijski izdatak,ali u stvari druge su igre u pitanju,naime zbog krize u Ukrajini Poljsko I Češko mlijeko ne idu na to tržište pa onda jedan dio završava u Lijepoj našoj na našu veliku žalost,baš me zanima kako se u to mogu uklopiti ovi planovi o konkurentnosti i domaćem povećanju proizvodnje
 

Najnoviji postovi

Na vrh