• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Nisi čitao dolje sitno:
Kupovinom junice po cijeni do 2.500 HRK, dobijete 100% subvenciju.
:D:
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
dobro sto su junice oko 15000 kn (kod nas)pa na vise...
sada junice iz danske s pdv kostaju 17500 kn/kom za puni kamion...tako da 2500 kn nije ni 50% ni 100%..
 
Posljednje uređivanje:

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
samo treba naci onoga tko bude dao toliko za junicu....a takvih nema puno...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
svakim dano se širi na vijestima i po raznim časopisima kako se u danu čak do 50 proizvođača mljeka gasi........
Mislim da "malo" pretjeruju. Oni slično pišu već godinama unazad, po tome do sad nigdje ni jedna krava nebi ostala. 50 proizvođača dnevno je 1500 mjesečno a to je opet 18250 proizvođača godišnje! Koliko to Hrvatska onda ima proizvođača mlijeka!? Ili oni u proizvođače računaju i one sa 1 ili 2 kravice koji nemaju dovoljno ni za svoje potrebe a kamoli još da prodaju mlijeko!?


Nisi čitao dolje sitno:
Kupovinom junice po cijeni do 2.500 HRK, dobijete 100% subvenciju.
:D:

Kakva je to junica za 2.500 kuna? :icon_scratch: Za te pare ne možeš uzeti ni žensko tele.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Mislim da "malo" pretjeruju. Oni slično pišu već godinama unazad, po tome do sad nigdje ni jedna krava nebi ostala. 50 proizvođača dnevno je 1500 mjesečno a to je opet 18250 proizvođača godišnje! Koliko to Hrvatska onda ima proizvođača mlijeka!? Ili oni u proizvođače računaju i one sa 1 ili 2 kravice koji nemaju dovoljno ni za svoje potrebe a kamoli još da prodaju mlijeko!?

pretjeruju ali ne previše
2005 je bilo 75000 i nekaj mljekara u HR sad 11000 (ako) jer na kraju 2012 je bilo 9000 i nešt proizvođača koji tokom cijele godine predaju mlijeko
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Kakva je to junica za 2.500 kuna? :icon_scratch: Za te pare ne možeš uzeti ni žensko tele.

Pa jedino za takvu dobiješ 100% povrata.
Jedino što ne znam, kud imaju takve.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
ako trazis 12.500 za losiju genetiku onda nije puno dati ni 15000 za vrhunsku..

nije puno ako imaš uvjete za držanje krave vrhunske genetike, jer ako nemaš uvjete ta vrhunska propada prije ove lošije, a u prosječnim uvjetima nema velike razlike
kad računaš trošak ishrane ona svaka pojede za 9000 kn hrane ako hraniš kak bi junice trebalo hraniti
samo kaj ljudima je tih 2500 kn ko da si rekel 25000 kn
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
najgore je to sto ljudi daju velike novce za vrhunske junice a nemogu osigurati vrhunsku hranidbu istih...i onda dolazi do 100 problema i opet neiskoristavas 100% genetskog potencijala tj cinis litru mlijeka skupljom nego sto je mogla biti...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Mislim da "malo" pretjeruju. Oni slično pišu već godinama unazad, po tome do sad nigdje ni jedna krava nebi ostala. 50 proizvođača dnevno je 1500 mjesečno a to je opet 18250 proizvođača godišnje! Koliko to Hrvatska onda ima proizvođača mlijeka!? Ili oni u proizvođače računaju i one sa 1 ili 2 kravice koji nemaju dovoljno ni za svoje potrebe a kamoli još da prodaju mlijeko!?




Kakva je to junica za 2.500 kuna? :icon_scratch: Za te pare ne možeš uzeti ni žensko tele.

pretjeruju istina, ali misli se na cjelokupni skup i onih koji imaju po1,2,3,4 kravice i nisu u registrirani kao proizvođači, malo sam se ja krivo izrazio.:x: moje isprike, ali aa se ne gasi gasi se sigurno neka po njih par pa kroz godinu krave ćemo gledat samo u muzeju...........

neću puno raspravljat, oko subvencija za dukat, jer nije svaka općina ista niti količina uzetih junica niti način plačanja.... ja sam uzel 2 junice dobre genetike koje su kćerke od embrija pa ćemo vidjet kakve će bit.... a subvencija će ić po postotku kako je rećeno bit će i plaćeno tako da znam o ćem prićam a kolko će bit vidit ćemo.....
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Jel ima netko možda neke informacije o povećanju cijene mljeka, kolega mi kaže da je navodno dukat digao cijenu mljeka na 3,10 kn ( za 4,2mm i 3,4 bjel.).
Meni moja mljekara jučer isplatila mljeko za 7 mj. 2,23 kn ( 4,3mm i 3,29 bjel )
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Jel ima netko možda neke informacije o povećanju cijene mljeka, kolega mi kaže da je navodno dukat digao cijenu mljeka na 3,10 kn ( za 4,2mm i 3,4 bjel.).
Meni moja mljekara jučer isplatila mljeko za 7 mj. 2,23 kn ( 4,3mm i 3,29 bjel )

dukat kasni sa isplatom 2,3 dana
da neće sada možda doći do tog povećanja cijene ili nam se još crnje piše¨?????????????
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
dukat kasni sa isplatom 2,3 dana
da neće sada možda doći do tog povećanja cijene ili nam se još crnje piše¨?????????????

Isplata za rujan (Dukat): m.m 4,30, protein 3,32 cijena sa 40 lipa tvorničke premije= 3,10
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni dukat isplatio za 4.30m.m. i 3,58 protein i 8.98 s.t. = 2.78 kn

Sad mi nije jasno kak je tebi plačeno više neg meni??

Sve mi se čini da to oni rade kak hoće ili još nešto igra ulogu u svemu tome??
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
pa jel to +pdv i tvornicka premija ili???
tebe ocito netko jako zahebava ak su ti toliko platili
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nikakov pdv, nisam ni u sustavu više., a za tvorničku premiju neznam.

Mali sam proizvođač, trenutno ide ispod 1000 l mjesečno, možda je zato i takva cjena.

Neznam dal su nekakvi uvjeti za ostvarivanej tvorničke premije ili to dobivaju svi?

Ako bi na to moje stavio još 40 lipa tvorničke premije, e onda bi to bila več druga priča, no o tome neznam ništ.
 

Najnoviji postovi

Na vrh