• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
neznam jel ste citali da je pokrenuta istraga u vezi tajnog i protuzakonitogo sporazuma mlijecne industrije, navodno da su krsili trzisno natjecanje tj imali dogovor o otkupnoj cijeni..sramotno i jadno..lakse se njima 2-3 dogovorit i topit nas proizvodace,nego mi kad se spremaju prosvjedi i blokade..danas dobio informaciju da mlijeko u sljedeca tri mj ici gore za 20-30 lipa,neznam jel to reakcija zbog istrage ili...
Pa to nije ništa novo, to je javna tajna. Pa udruženje kroacija stočar je i osnovano s tim ciljem
 

Rajicevojezero

Novi član
Tu od
6 Lip 2013
Poruka
10
Kretanje praga rentabilnosti proizvodnje mleka određeno je realnim smanjenjem dohotka proizvođača po jedinici proizvodnje (muznoj kravi i litri mleka). Na takav dohodak najviše su uticale niske otkupne cena mleka, pratećih proizvoda (telad i izlučene krave), stalni porast cena inputa (seme, zaštitna sredstva, đubrivo i gorivo), a zatim su tu relativno visoki troškovi ulaganja u obnovu postojećih ili zasnivanje novih farmi. http://poljomarket.rs/blog/225-ekonomika-proizvodnje-mleka-i-tehnoloske-pretpostavke-mlecnih-farmi
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Pozdrav svima .Evo dva dana mi mlijeko pozitivno na 72% alkoholni test , molim vas u čemu je problem , krave jedu zelenu travu i malo šrota sa smijesom.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Pozdrav svima .Evo dva dana mi mlijeko pozitivno na 72% alkoholni test , molim vas u čemu je problem , krave jedu zelenu travu i malo šrota sa smijesom.

generalno svo mlijeko ili kod pojedinacnih krava??tj mlijeko ti je kiselo?...
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
moze biti...desava se...povecaj joj sijeno a smanji smjesu...koliko dajes trave i smjese?ako imas one trake za provjeru ketoze i ph vrijednosti provjeri jer moze biti da je u acidozi..
 
M

MOCO

Guest
napravi mastitis test i obrati pozornost na boju, a ne samo na gustoću
 
M

MOCO

Guest
a onda ništ, klasika : pojačat suho sijeno, smanjit ostalo i vidit kako će bit
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Koliko je steona ta krava što ima kiselo mlijeko?
Alkohol inače stupa u reakciju sa proteinima u mlijeku i pri tom ne razlikuje dali su to proteini iz mlijeka ili su produkt razmnožavanja i rasta broja bakterija.
Tako da problem može biti i u višku proteina u mlijeku.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Koliko je steona ta krava što ima kiselo mlijeko?
Alkohol inače stupa u reakciju sa proteinima u mlijeku i pri tom ne razlikuje dali su to proteini iz mlijeka ili su produkt razmnožavanja i rasta broja bakterija.
Tako da problem može biti i u višku proteina u mlijeku.

Proteini 3,2% , šrota 2 kg. na dan , ispaša i sijeno .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas vidim na teletextu da Ledo definitivno prestaje sa otkupom svježeg mlijeka,jer je njihov glavni proizvod sladoled i smrznuti asortiment a ulaskom na eu tržište zadovoljit če svoje potrebe za sirovinom,opet bude osipanje proizvođača mljeka
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
agrokor je preuzeo ledove proizvodace...ima tome vise od pola godine...cudim se da su to tek sad objavili...
 
M

MOCO

Guest
dobro je samo da ljudi nisu ostali bez posla, moji u kući kupuju stalno njihov sladoled kažu da im je najbolji
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
baš me zanima kako sada ove velike mljekare budu ušle u krug plaćanja otkupljenog mlijeka,kad se spominje ovo famozno sa rokom plačanja 30 dana,garant njihovi menađeri već na veliko vrtaju između slova zakona,navodno da Drk and company duguju malim koperantima za 3 mjeseca,bitno da se ne štedi na reklamama:icon_hang::icon_hang:
 

Najnoviji postovi

Na vrh