• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kico..ti bar kuzis nacin kako manipuliraju mocnici.Vjerujem da se sigurno bolje sjecas od mene tko je bio doticni u jugi,a tko je danas...kako je dosao do "kombinata" i sl... Treba li dodati zakljucak?
Profit je najvazniji...sto njega briga u preprodaji tko ce to jesti,cija ce djeca to piti i sl...



I nikom ništa opet su seljaci krivi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
U majke ti, pa ovi ove pilice na pocetku videa beru ko kukuruzu s beracem..
i kak to sad sve moze biti zdravo.. sva sreca kaj zivim na selu i imam uvjete da si othranim sam svoje svinje i pilice i sve ostalo..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
i gdje su sad ovi iz udruge za zaštiu životinja??????a ti doma nebi smel svinjče zaklati il inekaj slično, odma te je** u mozak!!
Ma užas i katastrofa!!!!
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
i gdje su sad ovi iz udruge za zaštiu životinja??????a ti doma nebi smel svinjče zaklati il inekaj slično, odma te je** u mozak!!
Ma užas i katastrofa!!!!
jeee kolega,al u te se ni ne pomišljaju dirnuti inače...:icon_hang:
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Nema brige za posao kad dođu takvi iz EU. Bit če posla koliko hočeš budemo lovili piceke, jer smo jeftiniji od onog stroja kaj ih sam lovi.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas došao obračun za travanj m.m.-4,3 proteini-3,25 ,cijena za 1 litru sa 5%pdv a=2,48kn, mislim da se polako bude odustajalo od ovog životarenja,za povečanje fonda i proizvodnje nema živog novca a kredit NE DOLAZI više u obzir:icon_hang::icon_hang::icon_hang:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Moja privatna mljekara bi ti za iste parametre i s pdv-om platila 2,25 kn. Banda lopovska
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
neznam kaj se opče gnjave oko cijene, nek denu 1 kn za liru s pdv-om barem nebudu imali problema oko obračuna
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
aha el ste vidjeli ide cijena gore 10%,samo mi nije jasno ono objašnjenje ,kao zbog slabije prodaje i aflatoksina,izgleda da je puno koperanata zatvorilo štale pa kronično nema mlijeka,budemo vidjeli dali vrijedi gasiti već izgorjelo
 
M

MOCO

Guest
https://www.topagrar.com/news/Markt...bauern-sollen-mehr-Geld-erhalten-1140412.html
tu sam neki dan pročitao da je francuska država odredila da se farmerima mora isplaćivati najmanje 2,5 centi po litri više nego do sada i to od aprila, zar tamo se država smije miješati ako sam dobro skužio?

Ovo kod nas http://www.index.hr/vijesti/clanak/...juju-mlijeko-i-mlijecni-proizvodi/675876.aspx ja sam shvatio tako da će cijene u trgovinama otići gore, a ne nama farmerima jer nisam vidio da je netko nas spomenio, a kad spominju sirovinu mislim da misle na strano mlijeko koje je valjda onda skuplje nego naše i koje možda uvoze jer domaćeg nema dovoljno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
bude bolje...navodno da ce cjena ici gore nekih 20-30 lipa...kroz koji mjesec

kao sto sam napisao:D
uskoro ce doci visoke temperature pa pad kvalitete i kolicine mlijeka,pa ce cijena za litru ostat skoro ko sad.
ako ne i manje..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
kao sto sam napisao:D
uskoro ce doci visoke temperature pa pad kvalitete i kolicine mlijeka,pa ce cijena za litru ostat skoro ko sad.
ako ne i manje..

Nigdje se ne spominje poskupljenje sirovog mlijeka već samo gotovih proizvoda.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma evo gledam večeras reklame na tv u i evo građanima finog mlijeka na akciji po 4 kn i nešto sitno lipa u jednom stranom trgovačkom lancu,živio pomor malih mljekara:icon_madu::icon_madu:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
ma evo gledam večeras reklame na tv u i evo građanima finog mlijeka na akciji po 4 kn i nešto sitno lipa u jednom stranom trgovačkom lancu,živio pomor malih mljekara:icon_madu::icon_madu:

živio pomor općenito malog poljoprivednika!
 

Najnoviji postovi

Na vrh