• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jučer došao obračun za mlijeko za mjesec travanj,vidi se da se zeleno hrani ,pad proteina,cijena za smrznuti,m.m.-4,3 proteini samo 2,81,cijena za jednu litru sa 5%pdv-a cijelih 2,11kn,pa dobro je nije 2 kn:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:,budemo mi lagano zatvorili predaju mlijeka mljekarama i debljati telce,sa ovom cijenom ne možemo ni pošteno propasti:(envy)::(envy):
 
M

MOCO

Guest
ja mislim da ja za standardnu kvalitetu dobijem 2,2 što je 28 centi, a u eu već idu prema 40 centi
nikad mi nije bilo gore neg zadnjih mjeseci i mislim da nemogu još dugo tako
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
2,2 kune, to je 0,57 KM, ovdje kod mene je nešto niža cijena. Meni plaćaju 0,53 - 0,56 KM odnosno 2,04 - 2,16 kuna, zavisno od količine i kvalitete. Naravno ovo je cijena za E klasu i za manje proizvođače, dok je za besklasno mlijeko tzv. zaštitna cijena 0,46 KM ili 1,78 kuna i nemože biti niža. Znači ne zavisi ni od količine niti od masnoće ili proteina.
Na ovo treba još dodati i 0,3 KM ili 1,16 kuna državne premije za E klasu i 0,1 KM ili 0,38 kuna za mlijeko van klase. Samo što se ova državna premija ne isplaćuje redovno. Za ovu godinu još nije bila a prošle godine nije isplaćivana 8 mjeseci, plaćena je tek ove godine u Aprilu (Travnju). Ovogodišnja ko zna kad će biti.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
kod mene 4,3 mast i 3,5 protein 2,82 kn + 50lp premije...a premija da nekomentiram kak "isplacuju"..i ovo je jos niska cjena...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ako se uzme i premija u obzir onda je skoro ista cijena kao i ovdje. Kod vas je skuplje mlijeko a manja je premija, dok je kod nas obrnuto. A premiju ni ovdje ne isplaćuju redovno, za ovu godinu još nije bilo ništa i ko zna kad će biti.
 
M

MOCO

Guest
kupujem smjesu koja mi je skupa i nadam se da ću izdržat do ječma, iako ako bude dobra cijena ječma ne isplati mi ga se davat kravama ako mlijeko ostane koliko sad dobijem, a ko zna šta će opet bit s kukuruzom? tako da nemam pojma šta radim!

a ja mislim da kod nas svaka mljekara isplaćuje svoju cijenu jer nema više dogovorene kao prije što je bilo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a kravice su mi na dijeti,barem nemaju nikakvih probavnih smetnji,ja isto čekam ječam,dobro što sam ga posijao jesenos,papaju samo zeleni ljulj,sijeno i malo raznog žita u minimalnim količinama,oni koji imaju zalihu novca ili hrane mogu još davati kravama ali velika večina ne,evo i kod mene mnogi smanjuju smjesu,otvaraju svježe bale sjenaže,računaju dali riješiti krave,koliko bude kukuruz,ma da popizdiš od matematike,ali tu su krave najmanje krive,kriva je ova gamad od politike i velikih gazda koji plate tuđe smeće a naše im nevalja,uf ,evo kod mene su mnogi ostavili Vindiju i prešli nekom mutikaši koji je uzeo Đurđevačku mljekaru,budem vidio kako budu prošli sa dinamikom isplate,ovako na papiru izgleda dobro ali svi znamo koliko vrijedi papir kod nas:icon_hang::icon_hang:
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
u pravu si..svaka mljekara ima drugaciju cijenu,a najvise se razlikuju u kolicinskoj(tvornickoj) premiji..kukuruz se ocekuje oko 1,2kn+pdv ujesen...mlijeka nema a svi nas jeb..kak stignu a cijena ostaje ista...nefunkcionira bas zakon ponude i potraznje...
prije tjedan dva bila gospoda iz dukata..kukaju kak dukat ima gubitke da trebamo vise kompenzirat,blabla,a kad je dukat imao dobit od 400mil kuna onda sam dobio odgovor od iste osobe da to nije puno...a da su dio te zarade dali proizvodacima kroz vecu cijenu nebi se nasli tu gdje jesu.. pplako mi se gadi ovaj nacin poslovanja i funkcioniranja ovog sustava...kad pogledam tu jednog lika,ima ekoloski uzgoj krava-tele...poticaj za ha pasnjaka mislim da je 800 i neku kn + 4tkn za eko proizvodnju i nema 90% problema s kojim se mi susrecemo...
 
Posljednje uređivanje:

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Ako se uzme i premija u obzir onda je skoro ista cijena kao i ovdje. Kod vas je skuplje mlijeko a manja je premija, dok je kod nas obrnuto. A premiju ni ovdje ne isplaćuju redovno, za ovu godinu još nije bilo ništa i ko zna kad će biti.

isto stanje i ovdje premije ni na vidik bas nas ukopaju do kraja...

cijena mlijeka kod mene sad bila 0.57 po litri masna 3.9 proteini 3.4 plus na to sve dodas extra klasu koja ide 15%...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
to je cijena s 5% poreza...mislim da vi nemate porez..ili?
Ja nemam porez, mada neki imaju 5% a neki su u sistemu PDV-a, i njima je porez 17%.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
moja mljekara (runolist ) plaća osnovnu cijenu za 4,2mm i 3,4 b 2,25kn (koefcijenti za izračum mm=0,2500, bj.=0,3540 i dadu još svoje premije ovisno o količini koju predaš do 0,40 lipa
 
M

MOCO

Guest
neću da se nerviram više
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
danas stigao obračun za prošli mjesec:
% MM 4.19
% Prot. 3.40
Klasa E
Cijena: 0.55 KM, odnosno 2.13 kuna.
Cijena masne jedinice je 0.05 KM odnosno 0.19 kuna
Cijena proteina je 0.07 KM odnosno 0.27 kuna
Dodatak za klasu 15%
Količinska stimulacija 0.04 KM odnosno 0.15 kuna.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Krizna su vremena pa smatram da im se treba prilagodit koliko god je to moguće,nestašica hrane prouzrokovana prošlogodišnjom sušom nas je sve pogodila,mljekarska industrija,državna politika.... Smatram da kupovina gotovih smjesa po cijeni od 4kn,soje 6 kn,raznoraznih ishvaljenih premiksa ....nije opravdana pri ovoj cijeni mlijeka.Kod nas krave idu na ispašu od 15.4,trave ima u izobilju tako da je ostatak ishrane baziran na minimalnim količinama smjese(ono što imaš) i sjena.U periodu od kad idu na ispašu su povećale proizvodnju 30-40% s tim da im je prepolovljen koncentrirani udio,a imale su na raspolaganju i kvalitetnu sjenažu,sijeno,premikse(znači nisu bile loše hranjene).Zaključak:uloženo minimalno 50% sredstava manje a dobio puno više... Eto to je moje iskustvo,napominjem manji sam proizvođač i srećom imam uvjete(veliki pašnjak)pa mogu tako...E sad svako zna svoju računicu,nebi htijeo nikom pametovat i nametat svoje mišljenje,samo podijelih svoje iskustvo s ostalima pa možda nekom i pomogne da prebrodi ova tmurna vremena...
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
men,,danas dosli papiri,,prosli mj,,4,30,,proteini 3,39,,cijena 2,68,,sa pdv-om:fiery::fiery:
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
neznam jel ste citali da je pokrenuta istraga u vezi tajnog i protuzakonitogo sporazuma mlijecne industrije, navodno da su krsili trzisno natjecanje tj imali dogovor o otkupnoj cijeni..sramotno i jadno..lakse se njima 2-3 dogovorit i topit nas proizvodace,nego mi kad se spremaju prosvjedi i blokade..danas dobio informaciju da mlijeko u sljedeca tri mj ici gore za 20-30 lipa,neznam jel to reakcija zbog istrage ili...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
U Osijeku non stop voze kamioni milk trader iz Mađarske. Ne mogu procjeniti po gumama da li dovoze ili odvoze mlijeko :( Ali cijena u trgovini sramno visoka. Sad kad su ljudi odustali od krava, ovo ima samo u HR.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
tako se to radi kad se siri..umijece ratovanja..prvo moras unistiti domacu proizvodnju da kasnije mozes plasirat svoje proizvode i diktirati cijene...sam sto su ovi iz mjecne industrije bili dovoljno glupi pa nisu shvatili da kad nema sirovine zatvaraju se tvornice a time i njihova radna mjesta...rezali su granu na kojoj sjede..
oni koji su prodali krave i ugasili proizvodnju nih 95% ni ne pomislja da pokusaju ponovo..
 

Najnoviji postovi

Na vrh