• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma tko ih j...,ali ovih dana se neki igraći iz Đurđevca,razbacuju sa ponudama i uzimaju neke velike igrače sa komplet proizvodnjom ,samo ne znam dokle to bude radilo jer ovaj jedan je toliko sjebo ljudi i opet mu pojedinci vjeruju,samo da se ovaj put ne z...be,jer ove neke koje znam nisu sami svoji kad ih netko naguzi:(punch)::(punch):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I lista čekanja u bolnicama je ograničena , pa jadni i bolesni trpe u agoniji vlastite nemoči i bolesti bez grižnje kopanije s vrha .
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
cuo sam za tog iz durdevacke...navodno da od jednog kupuje za 3,7kn..haha
pitam se kakva ce tu biti naplata...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
samo da nebude naplata kao sto naslov teme kaze "lazi lazi lazi me..."
i ja sam cuo da jaci igraci iz naseh krajeva prelaze njemu
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
navodno da su vlasnici neki lik sto je svercao bosansko mlijeko i lik iz krizevacke mljekare...sve jaci i jaci...
cuj tko ne riskira ne profitira...(ili nahebe)
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
dobio juce listu,malo me iznenadila cijena,,4,10mm,,a,3,42 proteini,,cijena,,2.90kn,
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
A kolika je ukupna predata količina?
Kod nas bi sa tim parametrima cijena bila 0.54 KM ili 2,07 HRK. I to za količinu do 4100 lit./mjesec, a više od te količine bi bilo nešto skuplje.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ne znam kako pratite cijene u trgovinama, ali litra svježeg Vindijinog mlijeka je iznenada skočila sa 6.29 na 7.49 kn! Mami im ***** pa oni nisu normalni! Budu opet došla vremena da svaka hiža ima kravicu!
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
A kolika je ukupna predata količina?
Kod nas bi sa tim parametrima cijena bila 0.54 KM ili 2,07 HRK. I to za količinu do 4100 lit./mjesec, a više od te količine bi bilo nešto skuplje.

4300litara,imo prosli mj,,
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
preživljeli mljekari kakva je situacija sa uzorcima za SLKM,kod nas ovaj mjesec samo 2 uzorka + 1 antibiotik,izgleda da nastaje kriza u laboratoriju,smanjio se broj proizvođača,kasne isplate poticaja za mlijeko pa valjda i za njih onda nema love,jedino ako im mljekare ne daju kakvu lovu:icon_hang::icon_hang:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
i u mene je tako,,neznam sta bi,mozda na godisnjem,,:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:
 
M

MOCO

Guest
ma kod mene uzorci kao i do sad, masnoća,protein sve u podrumu, cijena valjda najniža u hr., svaki dan šofer uzima uzorak, kaže da stalno rade na aflatoksine, ma sveskupa meni jako stresno i jedva čekam da pređem u drugu mljekaru
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
preživljeli mljekari kakva je situacija sa uzorcima za SLKM,kod nas ovaj mjesec samo 2 uzorka + 1 antibiotik,izgleda da nastaje kriza u laboratoriju,smanjio se broj proizvođača,kasne isplate poticaja za mlijeko pa valjda i za njih onda nema love,jedino ako im mljekare ne daju kakvu lovu:icon_hang::icon_hang:

I kod nas je tako. Znaju oni da smo na godišnjem, pa ne forsiraju:icon_rofl: Bez brige, kad se svi oni lijepo odmore, bit će sve po starom.
 
M

MOCO

Guest
dođe mi da se ubijem :icon_e_confused: :icon_hang:
https://www.topagrar.com/news/Rind-...rt-Milch-jetzt-bei-knapp-44-Cent-1215426.html
Der Kieler Rohstoffwert für Milch hat im Juli 2013 zugelegt: Er stieg um 0,6 Cent von 43,1 auf 43,7 Cent je kg Milch.
Das ife Institut für Ernährungswirtschaft berechnet den Rohstoffwert monatlich aus den Marktpreisen für Butter und Magermilchpulver. Definiert ist er für Rohmilch ab Hof mit 4,0 % Fett und 3,4 % Eiweiß, ohne Mehrwertsteuer.

cijena za 07.2013. mast 4,0% i bjel.3,4% bez poreza = 43,7 Centi/kg :eek:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ne budi lud MOCO,dolazi ta cijena i do nas,vidiš u Agroklubu članak da je Dukat u teškoj krizi,neka sad nalaze jeftinije mlijeko vani,mogu samo žnj klasu kupiti,mlijeko i goveđe meso se budu tražili,tko preživi bude pričao,evo danas bio čovjek kod mene i traži kravicu za domaćinstvo,kod njega u okolici nema krave za kupiti,jednostavno mali su prodali a veliki još gnjure u mulju,situacija bude sa kravama jako škakljiva:eek::eek:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
preživljeli mljekari kakva je situacija sa uzorcima za SLKM,kod nas ovaj mjesec samo 2 uzorka + 1 antibiotik,izgleda da nastaje kriza u laboratoriju,smanjio se broj proizvođača,kasne isplate poticaja za mlijeko pa valjda i za njih onda nema love,jedino ako im mljekare ne daju kakvu lovu:icon_hang::icon_hang:

Vrijeme godišnjih, baš mi jučer pričao susjed koji radi u laboratoriju da ih pola na godišnjem, a druga polovica ide od idućeg tjedna, ali bez obzira na to posla i oni imaju sve manje, do pred godinu dana radili su 7 dana tjedno u 3 smjene, sad samo 2 smjene rade.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Ne budi lud MOCO,dolazi ta cijena i do nas,vidiš u Agroklubu članak da je Dukat u teškoj krizi,neka sad nalaze jeftinije mlijeko vani,mogu samo žnj klasu kupiti,mlijeko i goveđe meso se budu tražili,tko preživi bude pričao,evo danas bio čovjek kod mene i traži kravicu za domaćinstvo,kod njega u okolici nema krave za kupiti,jednostavno mali su prodali a veliki još gnjure u mulju,situacija bude sa kravama jako škakljiva:eek::eek:

slažem se s tobom, sad kad fali mljeka neka ga uvezu ako mogu jeftinije. navodno sam čuo da ga nemogu uvest ispod 2,80 a tu su još troškovi prijevoza i kojekave stvari, sad da se vidi kako se izvlače kao muha iz kaše.....
sad dukat subvencionira od 50-100% na svaku kupljenu junicu jer im fali mljeka da nadoknade izgubljeno, a svakim dano se širi na vijestima i po raznim časopisima kako se u danu čak do 50 proizvođača mljeka gasi........
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ma kod mene uzorci kao i do sad, masnoća,protein sve u podrumu, cijena valjda najniža u hr., svaki dan šofer uzima uzorak, kaže da stalno rade na aflatoksine, ma sveskupa meni jako stresno i jedva čekam da pređem u drugu mljekaru

hej u koju mljekaru prelaziš?možda novu đurđevačku?
 

Najnoviji postovi

Na vrh