• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ma inspekcija mi bila,,pa mi rekla,,inace nebi to napravio,,i evo ti kazne,,a ni kriv ni duzan,,inace to mora agencija slati ti postom,,,opet agenciju imamo,,za onu stvar,,,,inace proslo ok,,malo mi cudno kak dobiju izracun da krava mora godisnje dat 6 tisuca i nesto litara mlijeka,,moje dale 4 i nest,,pa moro pravdat tu razliku,,kamo sa mlijekom,,,:mad::mad::mad:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koji je to kretenizam majko mila, znači svaka krava MORA dati 6.000l mlijeka, jel?? Ak oda manje, onda platiš kaznu??? :D :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa oni neznaju više gdje da upropaste seljaka,kako da mi krava da tu litražu ako nema dovoljno hrane,evo danas slušam u Bjelovaru u županiji kod porezne,veliki im problem predstavlja to što kao krava puno pojede a finalni poizvod ne donese taj iznos dnevno,malo su zabezeknuti kako je to moguče:drink:
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
ma inspekcija mi bila,,pa mi rekla,,inace nebi to napravio,,i evo ti kazne,,a ni kriv ni duzan,,inace to mora agencija slati ti postom,,,opet agenciju imamo,,za onu stvar,,,,inace proslo ok,,malo mi cudno kak dobiju izracun da krava mora godisnje dat 6 tisuca i nesto litara mlijeka,,moje dale 4 i nest,,pa moro pravdat tu razliku,,kamo sa mlijekom,,,:mad::mad::mad:

daj pojasni malo, šta sve traže..pa gotovo svi smo imali manje mlijeka prošle godine...
čula sam da inspektorica na križevačkom području traži dnevnik rada na farmi...zna li netko da li je to točno
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
po njihovim izracunima da,,a kak dosli do toga,,neam pojma,,svojom matematikom,,,popisao mi je krave,,da vidi jel su na broju,,trazio me od dukata ispis,platnu listu,,kak ko zove,,kolicine mlijeka,4,5,6,7mj,,,to je stimalo,,tad sam moro pravdat tu razliku,,susna godina,,mlijeko telcima dajem,,karenca,,mastitis,,vlastite potrebe,itd,,,potpises zapisnik i gotovo,,,pitao sam ga za vodjenje knjiga sa lijekovima,,da mu pokazem,,da lijecio krave,,reko da mu netreba to za sad,,:icon_pray::icon_pray:za dnevnik rada,,to neam pojma,,,
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
28.02.2012. u 08:33h otac_domovine je napisao/la:
Nije prevelika proizvodnja, već su mljekare prestale prodavati mlijeko. Od jedne litre mlijeka oni naprave 4. Pa im "mlijeko" traje mjesec dana. Puno je antibiotika i mijenja hormonalnu strukturu čovjeka koji ga pije. Zato i spuste otkupnu cijenu jer im ne treba toliko mlijeka. Jedini način borbe protiv ovih trovača iz Lactalisa, Vindije i sličnih su zadruge kao što je Veronika. Oni imaju pravo mlijeko i proizvođači ujedno i prodaju mlijeko. Nema posrednika koji uništava i mljekare i kvalitetu mlijeka. Zato svi u bojkot Dukata i Vindije i kupovat Veroniku i mlijeko od malih mljekara. U Desiniću krave kupuju i oni koji ih nikad nisu držali.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
evo da se pohvalim da mi je zaključno sa današnjim danom ukinuto sabirno mjesto i da vam iskreno velim, jedva sam dočekao :) ionako se povećao broj mušterija iz sela, al i iz grada pa sam unatrag 2 mjeseca počeo više novaca dobivati iz izravne prodaje od upola manje mlijeka nego što mi je KIM plaćao (premda stalno imam jako mlijeko 4.3, 3.8 I razred). to je ujedno i razlog ukidanja sabirnog mjesta jer "nemamo dovoljno mlijeka". Sutra odoh u ZG prebaciti kvotu A u kvotu B registrirati se za sir i vrhnje, hraniti telad mlijekom, a ne onim smećem što nam u vrećama prodaju, svinjama davati sirutku, a krave ne budu više jele ono što im genetski nije predodređeno da jedu, dakle preko sezone trava, preko zime sijeno-otava - pravo grass-fed eko mlijeko i meso (koje se nadam da će u skoroj budućnosti postići višu cijenu kakvu zaslužuje zbog neusporedivo veće kvalitete). oranice i livade se više ne budu trovale umjetnim gnojivima i herbicidima itd itd.... valjda bude dobro :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
mate: Ti ćeš sigurno opstati, 100% to mogu potvridti. Ljudima više nije bitna cijena, iako je neimaština, jer su svakim danom sve sigurniji da je ovo iz inudstrije smeće puno koječega. Ja to mogu samo potvrditi. POjedite domaći svježi sir i pojedite onaj iz industrije koji ima sve žive haccpe,halale, iso standarde, ma džaba mu sve kad je kao blato. Ipak je seljak čovjek vezan uz prirodu, pa su i svi proizvodi sa seljačkog gospodarstva puni te prirodne svježine i okusa. Možda zvuči malo poetično, ali sve se to da argumentirati...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nemam krave i ne tice me se ali boli me ova nepravda sta nam uradise sa mljekarstvom. Tolike stale, takva proizvodnja i na krajau nase mlijeko nek ide u jame ili za proizvodnju struje... Koja je ovo katastrofa! Toliko su mocni ovi vani da mi niti u svojoj kuci nemremo bit gazde. Njihove farme nek rade pun gas, proizvode sve i svasta i to se uvozi i prepakirava kod nas kao prvoklasno, pa gdje su tu analize i struka?? Sta ih ne stjeraju u kut po pitanju kvalitete? Znam 200% da u bjelovarskoj Sireli vise sira stize iz vana gotovog koji se samo prepakira vec sto se tu proizvede. Da se uradi neka kvalitetnija analiza i zaustavi uvoz smeca nebi nas ovako zaje.... vec bi sve nase bilo i vise nego dobro i kvalitetno. Rade li ovakve gadosti u francuskoj ili nizozemskoj proizvodjacima mlijeka? Nema sanse! Ja ovo maltretiranje domace proizvodnje vidim kao unistavanje drzave, narusenje suverenitet zemlje nametanjem ovih glupih pravila kojih se sami ne pridrzavaju. Za ovakve stvari neko bi morao na banderu!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma kakva bandera,7,9 jedan stari garonja i ICB sa nekoliko vreča vapna,samo ovim zglodanim i prodanim vlastodržcima treba prikazati onu reportažu iz nedeljnih plodova zemlje o Austrijskom proizvođaču mlijeka i kako se to jednostavno uredi,to im puštati 24 sata dnevno i onda još da ih bik kresne malkice,slušam večeras kako se budu ove elektrane pretrgle sa isplatom od 20 lipa,to isto vodi kao ono oko odštete za uzalud potučenu stoku prošlih godina:(devil)::(devil):
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ljudi,,juce je bio zadnji rok za produljenje kvote,,ako niste znali,,:icon_mad::icon_mad:
 
M

MOCO

Guest
mislim da neće nitko plaćat penale jer ukupna državna kvota nije prešišana
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
mate: Ti ćeš sigurno opstati, 100% to mogu potvridti. Ljudima više nije bitna cijena, iako je neimaština, jer su svakim danom sve sigurniji da je ovo iz inudstrije smeće puno koječega. Ja to mogu samo potvrditi. POjedite domaći svježi sir i pojedite onaj iz industrije koji ima sve žive haccpe,halale, iso standarde, ma džaba mu sve kad je kao blato. Ipak je seljak čovjek vezan uz prirodu, pa su i svi proizvodi sa seljačkog gospodarstva puni te prirodne svježine i okusa. Možda zvuči malo poetično, ali sve se to da argumentirati...

Osobno isto vjerujem da ce se odrzati i uspjeti.Vazno je prodati svoj proizvod.Iz vlastitog iskustva mogu reci da je delegiranje prehrane iz sela u grad najbolja implementacija koju sam ucinio.Konzumacija hrane iz trgovackih lanaca sada mi je kao da "prezivam" plastiku.
Svoja razmisljanja pokusavam disperzirati sto vise.Ponekad je vrlo tesko objasniti "ljudima u gradu"(koristiti cu tu frazu iako se odnosi na sve) da je hrana iz vrta prirodna,a ostatak je umjetan.Medijski se periodicno ubacuju šokovi da bi ljudi opet pomisljali da je na selu sve prljavo,zagadeno i da je neophodna industrijska prerada sa koristenjem farmaceutskih dodataka u prociscavanju.(najbolji primjer je ovaj novi sa toksinima-vrlo je zanimljivo da se odmah pojavio LIJEK za te toksine u hrani!!! (ovo je skolski primjer manipulacije u svrhu prodaje proizvoda...puno veci primjer je bila tzv.svinjska gripa).
Prirodni krug je uvijek zatvoren...eto ovaj primjer si naveo , karikiram : trava-krava-mlijeko,nusproizvod je gnojivo opet iskoristivo za travu..taj krug je beskonacan.Dakle to je savrsen krug,tako je stvoren.Matematicki su ti krugovi savrseni,od kojih su mnogi i objasnjeni u obliku notornih zakona.Nepromjenjivi su u smislu implementacije-dakle ne mogu se urusavati dok god se taj zakon postuje i koristi kao takav od trece strane..u ovom primjeru covjek,tele i sl.

I nesto offtopic...vrlo je zanimljivo da bankari za ostvarivanje svojih ideja koriste upravo odredene kopije tih prirodnih zakona objasnjenih kroz matematicke zakonitosti..i da se korist od love uvijek vraca njima...Njihov krug je prekriven-"zakamufliran" imaginarnom slikom koju nama predstavljaju.
...zanimljivo je da nacin kako nude novac na trzistu i kako ga krajnji korisnik dobiva i koristi nema smisao zatvorenog kruga.O tome vam puno pise kolega sa foruma @nustradurus . Elementarno poznavanje bilance i klasicnih racuna na razini srednjeskolskog obrazovanja ekonomske skole je i vise nego dovoljna da se nepobitno dokaze da floskule politicara su notorne gluposti.
Usred utakmice se mijenjaju pravila...mozete li zamisliti da usred nogometne utakmice se donese pravilo da se smije igrati rukom ili da se smije igrati po zakonima " ragbi-ja" ?!
Mislim da bi svatko od vas profi proizvodaca mlijeka mogao napisati znanstveni rad o svojem putu u mljekarstvu od pocetka utakmice do kraja i koliko su puta mijenjana pravila zar ne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh