• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jasno bosanci znaju zborjiti 2 i 2 i viditi koliko im se ljudi počelo debljati od bolesti jetre. Našli uzrok i sad se brane.



:cool2: Pametni bosanci. Izvezli mljeko u iako su znali da ne valja Sad kad je prerađeno oni kažu šta će namo to to ne valja:(devil):. A naši pametnjakovići se polakomili na dobroj zaradi Evo vam ga.:icon_fU::icon_fU:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Sad nije bitna cjena mljeka bitno je nešto drugo što nitko od stočara ne spominje kao da se njih to ne tiče. Rok trajanja svježeg mljeka je tri dana ako dukat ne otkupljuje sa 180 farmi to je velika količina svježeg mljeka i postavljam pitanje . Na koji način će dukat nadomjestit to što neće da otkupi sa domaćih farmi. Ostaje jedini mogući način a to je uvoz svježeg mljeka, a pošto je u okruženju sve mljeko zaraženo odakle će ga uvesti ili će ovakvo prodavati pod ispravno.
I još jedno pitanje kako to da do sada ni jedna mljekara nije mogla ispitivat mljeko na alfatoksine a sad u roku par dana bez problema to rade i to daleko brže nego u Beču.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
:cool2: Pametni bosanci. Izvezli mljeko u iako su znali da ne valja Sad kad je prerađeno oni kažu šta će namo to to ne valja:(devil):. A naši pametnjakovići se polakomili na dobroj zaradi Evo vam ga.:icon_fU::icon_fU:

Jesu li ovo farme iz Bosne:
Dukat obustavio otkup mlijeka sa 180 domacih farmi.
Najlakše i najbezbolnije je krivca tražiti na dugom mjestu.

Sad nije bitna cjena mljeka bitno je nešto drugo što nitko od stočara ne spominje kao da se njih to ne tiče. Rok trajanja svježeg mljeka je tri dana ako dukat ne otkupljuje sa 180 farmi to je velika količina svježeg mljeka i postavljam pitanje . Na koji način će dukat nadomjestit to što neće da otkupi sa domaćih farmi. Ostaje jedini mogući način a to je uvoz svježeg mljeka, a pošto je u okruženju sve mljeko zaraženo odakle će ga uvesti ili će ovakvo prodavati pod ispravno.
I još jedno pitanje kako to da do sada ni jedna mljekara nije mogla ispitivat mljeko na alfatoksine a sad u roku par dana bez problema to rade i to daleko brže nego u Beču.


Mogu oni "svježe" mlijeko praviti i od mlijeka u prahu, potrošači ionako neće primjetiti razliku. A što se tiče mogućnosti i brzine kontrole. Piše da su mljekare nabavile potrebnu opremu za brzu kontrolu. Ta oprema nije baš naročito precizna. Greškom može pokazati da je neki uzorak pozitivan ali neće greškom pokazati da je negativan.
http://m.dnevnik.hr/bin/mobile/inde...s-cak-180-farmi-mljekari-u-soku---275708.html
Ovdje piše da regulatori stočne hrane odnosno adsorbenti mikotoksina koštaju: 1600 kuna za vreću 25 Kg to je 416 KM :icon_e_surprised:
Ovdje kod mene "Minazel plus" vraća 20 Kg košta 77 KM ili 296 kuna.
Izgleda da tu kod vas neko pokušava debelo zaraditi preko leđa seljaka. :mur: :mur:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jesu li ovo farme iz Bosne:
Dukat obustavio otkup mlijeka sa 180 domacih farmi.
Najlakše i najbezbolnije je krivca tražiti na dugom mjestu.




Mogu oni "svježe" mlijeko praviti i od mlijeka u prahu, potrošači ionako neće primjetiti razliku. A što se tiče mogućnosti i brzine kontrole. Piše da su mljekare nabavile potrebnu opremu za brzu kontrolu. Ta oprema nije baš naročito precizna. Greškom može pokazati da je neki uzorak pozitivan ali neće greškom pokazati da je negativan.
http://m.dnevnik.hr/bin/mobile/inde...s-cak-180-farmi-mljekari-u-soku---275708.html
Ovdje piše da regulatori stočne hrane odnosno adsorbenti mikotoksina koštaju: 1600 kuna za vreću 25 Kg to je 416 KM :icon_e_surprised:
Ovdje kod mene "Minazel plus" vraća 20 Kg košta 77 KM ili 296 kuna.
Izgleda da tu kod vas neko pokušava debelo zaraditi preko leđa seljaka. :mur: :mur:


E moj bosanac našao si se uvređen a činjenice govore drugačije. Otkud toliko mljeka proizvodi bosna da ima i za izvoz po ovom ima veću proizvodnju nego Hrvatska. Srbija je koliko ja znam prva reagirala na toksine ali u kukuruzu pa bosna ali na uvozu ne na izvozu.
Kako objašnjavaš da mljekare do sada nisu uopće radile kontrolu na toksine, zašto nisu nabavili opremu kad je Srbija otkrila toksine zašto sada ovako ekspresno sve, Zato što je sve ovo uvod u nešto puno veće nego što su toksini. Najebala Slavonija sa ovom vlašću treba se osvetit seljacima za sve pa i za ono što bi u budućnosti mogli napravit i treba stočarstvo uništit da bi mogli uvozit itd. Nisam ni ratar a još manje stočar ali me nepravda smeta.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
E moj bosanac našao si se uvređen a činjenice govore drugačije. Otkud toliko mljeka proizvodi bosna da ima i za izvoz po ovom ima veću proizvodnju nego Hrvatska. Srbija je koliko ja znam prva reagirala na toksine ali u kukuruzu pa bosna ali na uvozu ne na izvozu.
Kako objašnjavaš da mljekare do sada nisu uopće radile kontrolu na toksine, zašto nisu nabavili opremu kad je Srbija otkrila toksine zašto sada ovako ekspresno sve, Zato što je sve ovo uvod u nešto puno veće nego što su toksini. Najebala Slavonija sa ovom vlašću treba se osvetit seljacima za sve pa i za ono što bi u budućnosti mogli napravit i treba stočarstvo uništit da bi mogli uvozit itd. Nisam ni ratar a još manje stočar ali me nepravda smeta.

Znači da nema gazde ni Bosna ni Hrvatska svi smo mi postali jadni mali brojevi :p:
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Koliko je meni poznato gazda za mljeko je u Francuskoj a nas ko je.. !

upravo tako Francuzi su gazde.
i za vasu info dukat ima pogon u bosni (otkup,preradu,skladistenje i prodaju).
a moglo bi se o ovome danima raspravljat i opet bi ostalo nejasnih stvari..
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Da vam malo objasnim o čem se tu radi a nitko ne govori o tome. Nije problem u toksinima iz mlijeka iz BIH,Srbije ili Hrvatske.Mlijeko Hrvatskih farmi je visokih parametara mliječne masti i proteina, pa se to mlijeko prodaje u zapadne zemlje za proizvodnju sira. U Hrvatsku se uvozi za preradu mlijeko u prahu ili dehidrirano mlijeko (gusto ko vrhnje) koje se skladišti u lošim skladištima,vjerovatno preko roka, gdje nastaju ovi aflatoksini ,odnosno kancerogene tvari unutar gljivica truljenja. Od toga se proizvode trajna mlijeka. Dokaz za to vam je jer nije pronađeno ništa u prerađevinama kao što su sir i slično, i to da punionica u Karlovcu troši više vode nego cijeli grad.
Afera s aflatoksinom je rezultirala manjom prodajom proizvoda pa su skladišta gotovih proizvoda puna.
a buduči da je u Lijepoj našoj sve dozvoljeno za korporacije i izrabljivače naroda i seljaka koga čemo zaj....ti drugog neg seljaka. iz istočne slavonije. Kad malo pogledate kojim farmama je obustava išla, svima onima koji su jurišali na Zagreb prošle godine.Sve nam je to osveta za to što dižemo glas protiv Njih u obrani sebe.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
zato meni cudno,kazu kukuruz nije kriv,,a kao od plijesni kuruze je,,svasta,,koja je onda stocna hrana kriva????
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Ne velim da nema toga u hrani ali meni smrdi na staro mlijeko u prahu koje jeftino kupuju na zapadnom tržištu a kojem je prošel rok trajanja .Ista stvar sa jeftinim mesom smrznutim preko roka.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Priča se nešto da je i Varaždinski BIO-Dar sa svojim smjesama usrao stvar, ako se ne varam to je sve u vlasništvu Vindije, pa onda tu sve postaje jasno, loša smjesa na farmama ili samo još jedna politička igra.

Nadam se da bude sveukupnom pučanstvu i građanstvu lijepe nam naše napokon sjelo u glavu i da partijaši više niakd nebudu nogom kročili u sabor, a i ovaj mandat če začas proći.
Polako treba istjerati vraga, od hrvatske pa sve do francuske i dalje bude sve ok!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Priča se nešto da je i Varaždinski BIO-Dar sa svojim smjesama usrao stvar, ako se ne varam to je sve u vlasništvu Vindije, pa onda tu sve postaje jasno, loša smjesa na farmama ili samo još jedna politička igra.

Nadam se da bude sveukupnom pučanstvu i građanstvu lijepe nam naše napokon sjelo u glavu i da partijaši više niakd nebudu nogom kročili u sabor, a i ovaj mandat če začas proći.
Polako treba istjerati vraga, od hrvatske pa sve do francuske i dalje bude sve ok!


Šanana a koga dovest u sabor, kad ne znaš tko je gori od koga. Nemože da se utvrdi tko je nesposobniji ne tko je bolji nego tko je gori. Kod nas nema dobrih političara sve sami ološ.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Je znam...svjestan sam toga. Nevaljaju ni jedni. No nije mjesto za rasprave o njima!!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Koliko god se po raznim forumima pisalo ništa se neće promjeniti samo sebi možemo navuć vraga.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
E moj bosanac našao si se uvređen a činjenice govore drugačije. Otkud toliko mljeka proizvodi bosna da ima i za izvoz po ovom ima veću proizvodnju nego Hrvatska. Srbija je koliko ja znam prva reagirala na toksine ali u kukuruzu pa bosna ali na uvozu ne na izvozu.
Kako objašnjavaš da mljekare do sada nisu uopće radile kontrolu na toksine, zašto nisu nabavili opremu kad je Srbija otkrila toksine zašto sada ovako ekspresno sve, Zato što je sve ovo uvod u nešto puno veće nego što su toksini. Najebala Slavonija sa ovom vlašću treba se osvetit seljacima za sve pa i za ono što bi u budućnosti mogli napravit i treba stočarstvo uništit da bi mogli uvozit itd. Nisam ni ratar a još manje stočar ali me nepravda smeta.
Nisam se našao uvrijeđen, samo ti ukazujem na to da je mlijeko zagađeno mikotoksinima pronađeno na domaćim farmama a ne iz uvoza. (ako i je uopšte zagađeno) Nemoj stalno tražiti krivca u nekom drugom. A ovo što kažeš za proizvodnju mlijeka u BiH, to je tačno! Bosna svojom proizvodnjom mlijeka nemože podmiriti ni 50% domaće potrošnje a izvozi velike količine i u Hrvatsku i u Srbiju. Al to su neke druge igre, ubiru se premije od države za izvoz a ovamo opet uvozi mlijeko od svud pa čak iz S. Leone iz J Afričke republike!
Sad su se razno razni "dr. mr. prof. doc." i ostali raspisali o Aflatoksinima u mlijeku i stočnoj hrani, a kad je Srbija pronašla te iste toksine u kukuruzu nikome nije palo na pamet da pregleda svoje kukuruze. Sad kad je pronađeno zagađeno mlijeko sad su svi pametni. Gdje im je ta pamet bila jesenas dok su kukuruzi brani!? Sve se ovo moglo spriječiti na vrijeme a ne sad "na vrat - na nos".
Lako je objasniti zašto sad mljekare kontrolišu mlijeko. Do sad nisu imali potrebe za tim pa im nije bilo u interesu da nabave potrebnu opremu. Sad kad je šteta već napravljena, sad su svi pojačali kontrole. A dali je to osveta Slavonskim seljacima, to neznam, al sve je moguće.
Kažeš nisi ni stočar ni ratar, e vidiš ja sam stočar a samim tim i ratar. Sve ovo i mene pogađa i brine. Živim od proizvodnje mlijeka, nemam alternativno zanimanje i izvor prihoda nego samo iz mlijeka. A suša je bila i kod mene, klima ne poznaje granice, nema za nju Srbije, Bosne i Hrvatske sve je to isto. Kako su mljekare vašim farmerima obostavile otkup tako mogu i naše obostaviti nama. Do duše ja koritim adsorbente mikotoksina, al danas više ništa nije sigurno. Kako god bilo mi seljaci smo dežurni krivci i uvijek na gubitku!! A da budem iskren ovo meni više liči na neke političke "igre" al nažalost opet preko leđa seljaka.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kako god bilo mi seljaci smo dežurni krivci i uvijek na gubitku!! A da budem iskren ovo meni više liči na neke političke "igre" al nažalost opet preko leđa seljaka.


Ja se bavim povrćem i isto kao i tebi to mi je sve. Ali me jako smetaju igre i igrice koje se igraju sa seljacima u koje i sam spadam. Kao što sam napisao po mom mišljenju ovo je uvod u nešto mnogo veće i gore što se priprema za nas seljake. Sad je kod nas sutra tko zna kod koga možda i kod vas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh