• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam, ja isto čekam daljnji razvoj situacije. Kupili smo prije 20 dana 2 krave, sad se pitam dal je to bio dobar potez ili ne?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja mogu reći da imam istu kvalitetu mlijeka stalno, jedno vrijeme je cijena rasla, do prije jedno 2 mjeseca, od tada je pala za nekih 40-50 lipa, a da ni sam ne znam na osnovu čega jer je sve isto kao i prethodni mjesec, naravno nije identičan rezultat analize, al sve je to tu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja imam konstantno odličnu kvalitetu mlijeka i stalno je plačeno 2,80 kn

Po zadnjoj analizi prosjek iznosi m.m. 4,30%, bj. 3,8%, s.t. 9,20%
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
svaki plača kak oče, nama je na 30 000 l na mjesec s 4,3 mm i 3,94 bj 3,13 kn plačeno, a da nemam tu količinu bilo bi 30, 40 lipa menje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da to je to, tih 40 lipa kaj daju više na količinu.
Ja sad recimo imam oko 1000l mjesečno, kaj je to...

Franc, el znaš koliko minimalno litri treba biti isporučeno mj da bi ostvaril tih dodatnih 40 lipa??
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
neznam kod nas v euromilku dok predaš prek 29 000 onda s 40 digne na 50 lipa, neznam kak je za menje litri jer smo se v ovoj krizi kretali između 25 i 28, a sad dižemo pa budem na 30 do 35 i tu je stalno 50 lipa
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
ŠANANA kome ti predaješ mlijeko?
Ja isto imam takvu kvalitetu mlijeka kao i vi i dobivao sam po 2.80kn, sad sam dobio po 2.30kn a ista kvaliteta, jedino što sam povećao količinu mlijeka za malo više od duplo, pa sad mi je bolje tu polovicu dati svinjama ili kupiti telaca pa hraniti, jer nju skoro džabe dajem, skoro dobijem isto kao i sa puno manjom količinom mlijeka.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Nama je stalno bilo m.m. 4,30%, bj. 3,8%, i to je bilo placeno 2.72, a sad zadnji mjesec je dosao nalaz sa m.m. 3,9% a bj. 3,2% a isto mlijeko, iste krave, ista hrana..
Bas me zanima koliko sad bude placeno..
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
A sta ja da kazem uzorci uzeti u istom tjednu,razlika 5dana,iste krave,ista ishrana....jedan uzorak 4.3m.m drugi 3.3???pa nek mi onda neko kaze da su ti uzorci mjerodavni i da nema muljanja...
Zvao u Krizevce i kazu mi da ako sumnjam da mogu sam uzet i poslat uzorak...u lokalnoj ispostavi HPA dobijes bocicu i upute i logicno platis 70kn..
Ovo sa razlicitim rezultatima mi se cesto desava,isto i sa mikroorganizmima.....
Sumnjam da otkupljivac nesto mulja,s obzirom da predajem u jednu manju mljekaru...
Al opet nevidim sta cu dobit s tim ako saljem, i ako se budem bunio? ???moze me samo otkantat:icon_toilet:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Analiza za 3 mjesec kaže sljedeće m.m.-4,3 protein -3,44 cijena za 1 litru 2,56kn,bit će valjda bolje kada se sa time prestanem mučiti,jer povećavati broj stoke ne mogu financijski a za uvođenje nekih novih tehnologija nemam ni novaca ni volje
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
u mene je protein 2,29,,placeno 2.77kn,,,,e sad u cem razlika u pdv,,posto ti iziso iz pdv,,il,sta drugo,,nemam pojma,sto je takva razlika,,
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Mala je količina pa nema tvorničke premije,garant:icon_madu::icon_madu:
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
256
Analiza za 3 mjesec kaže sljedeće m.m.-4,3 protein -3,44 cijena za 1 litru 2,56kn,bit će valjda bolje kada se sa time prestanem mučiti,jer povećavati broj stoke ne mogu financijski a za uvođenje nekih novih tehnologija nemam ni novaca ni volje

Evo da i ja kazem koju na ovu temu mozda cu navesti nekoga da stvari sagleda iz drugog ugla.Jest da su stvari krenule nizbrdo i da je sve teze opstati u ovom poslu papirologije propisa i svakim danom novih zahtjeva koji oduzimaju dragocjeno vrijeme koje treba biti utroseno na njivi i u stali ali to je jos uvijek bolje nego ici od privatnika do privatnika da ti kicmu lome za nikakve pare bez radnog vremena stalnog ugovora itd.Vjerujte probao sam to i evo me opet zavirujem kravama pod rep.
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
bok, malo citam ovu temu i znam kako je vama u tom jeb. mljekarstvu jer i ja imam krave. A jel ima tko da predaje mljeko Vindiji i ako ima jel mu redovito placa mljeko?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
ja sam predavao do pred dvije godine, al sam odustao. Susjedi predaju i kažu da plaćaju sa 4 mjeseca zakašnjenja, ali su navodno obećali da će svesti to na 60 dana.
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
ma obecanje ludom radovanje samo da nedignu jos za 60 dana, pa ovo je katastrofa za cekat meni jos nisu platili za 1 mjesec a za smjesu znaju poslat racun. Mislili smo povecavat ali kad vidim kak to ide odmah bi pozvao mesara i otisao na socijalu jer i oni imaju vise prava nego mi sto radimo za njih
 

Najnoviji postovi

Na vrh