• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Leopard plug

Momo

Član
Pridružen(a)
26 Lip 2007
Poruka
142
Imam ponudu za polovni Leopard plug,dvobrazni 16".Na sto treba obratiti paznju,kakvi su?

R

Ratarko

Guest
Imam ga ali 3x16 .
Bio je savijen na onome okomitom tijelu koje nosi brazdu kada sam ga kupio , izravnao na presi i sada je OK pa obrati pažnju na to . Obavezno ga položi na beton prije kupnje pa možda primjetiš .
Druge stvari kao istrošenost dasaka i lemeša æeš uoèiti i sam ...

U oranju su prilièno teški za traktor ali ako imaš dosta konja pod haubom onda radi dobar posao . Ne voli plitko oranje . U plitkom oranju ne ostavlja fino pooranu zemlju iza sebe nego ju nekako nabaca na-vrat na-nos . Ako oreš oko 30 cm duboko onda složi brzdu kao i svaki drugi plug iz te klase plugova .

Momo

Član
Pridružen(a)
26 Lip 2007
Poruka
142
plug

planiram nasad oraha,pa trebam duboko orati 40-50 cm,tako su mi rekli u vocarskom centru,planiram skinuti zadnji plug,pa orati samo s jednim.

Momo

Član
Pridružen(a)
26 Lip 2007
Poruka
142
Mozes li mi reci,kako si mislio da polegnem na beton,da li moraju biti ravni sa zemljom?

R

Ratarko

Guest
Torpedo RX120 kaže:
Mozes li mi reci,kako si mislio da polegnem na beton,da li moraju biti ravni sa zemljom?
Mislio sam da ga samo ostaviš na betonu ili nekom ravnom terenu . Na taj naèin imaš neke šanse u otkrivanju potencijalo savijenog pluga kada ga gledaš sa svih strana . Obavezno traktor makni od pluga da ga fino možeš pogledati od naprijed a možda ti to sve nije niti bitno kada kažeš da æeš orati samo sa jednom brazdom . Onda nema veze sko ona druga gleda i u nebo ;) :lol:

B

branko

Guest
prije cca dva mjeseca smo nesto raspravljali o leopard plugovima, i ja sam obecao da cu drugi dan postati slike od jednog 14" ali sam zaboravio :oops: :cry: pa evo sad ispunjavam obecanje

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
22 Lip 2007
Poruka
14,870
branko kaže:
prije cca dva mjeseca smo nesto raspravljali o leopard plugovima, i ja sam obecao da cu drugi dan postati slike od jednog 14" ali sam zaboravio :oops: :cry: pa evo sad ispunjavam obecanje
Ovdje ih mi zovemo "bosanchero"
NHF:lol:

B

Bobo

Guest
Obozavam gledati mehanizaciju kako stoji vani na milosti i nemilosti vremenskih neprilika... bar da se pokrije nekim najlonom starim, ali ne... Lakse je samo ostaviti na dvoristu, i neka hrdja ;) NHF, ali se grozim na to...

T

Tonxy

Guest
imam leopardov plug,jednobrazni 14 cola-to je tvornicki, ali na njemu je drugi lemes od 17 cola i ore odlicno! kada nesto vece orem uzmem od prijatelja dvobrazni ,neznam koja je to marka,nije bitno ali ore odlicno!! kod nas je dobra zemlja za orati!!

panther

Član
Pridružen(a)
14 Sij 2008
Poruka
43
Momo ne postoji leopard od 16" največi je 14" ,a ovaj od 16" se zove panter.

Na vrh