• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Leopard plug

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Imam ponudu za polovni Leopard plug,dvobrazni 16".Na sto treba obratiti paznju,kakvi su?
 
R

Ratarko

Guest
Imam ga ali 3x16 .
Bio je savijen na onome okomitom tijelu koje nosi brazdu kada sam ga kupio , izravnao na presi i sada je OK pa obrati pažnju na to . Obavezno ga položi na beton prije kupnje pa možda primjetiš .
Druge stvari kao istrošenost dasaka i lemeša češ uočiti i sam ...

U oranju su prilično teški za traktor ali ako imaš dosta konja pod haubom onda radi dobar posao . Ne voli plitko oranje . U plitkom oranju ne ostavlja fino pooranu zemlju iza sebe nego ju nekako nabaca na-vrat na-nos . Ako oreš oko 30 cm duboko onda složi brzdu kao i svaki drugi plug iz te klase plugova .
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
plug

planiram nasad oraha,pa trebam duboko orati 40-50 cm,tako su mi rekli u vocarskom centru,planiram skinuti zadnji plug,pa orati samo s jednim.
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Mozes li mi reci,kako si mislio da polegnem na beton,da li moraju biti ravni sa zemljom?
 
R

Ratarko

Guest
Torpedo RX120 kaže:
Mozes li mi reci,kako si mislio da polegnem na beton,da li moraju biti ravni sa zemljom?

Mislio sam da ga samo ostaviš na betonu ili nekom ravnom terenu . Na taj način imaš neke šanse u otkrivanju potencijalo savijenog pluga kada ga gledaš sa svih strana . Obavezno traktor makni od pluga da ga fino možeš pogledati od naprijed a možda ti to sve nije niti bitno kada kažeš da češ orati samo sa jednom brazdom . Onda nema veze sko ona druga gleda i u nebo ;) :lol:
 
B

branko

Guest
prije cca dva mjeseca smo nesto raspravljali o leopard plugovima, i ja sam obecao da cu drugi dan postati slike od jednog 14" ali sam zaboravio :oops: :cry: pa evo sad ispunjavam obecanje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
branko kaže:
prije cca dva mjeseca smo nesto raspravljali o leopard plugovima, i ja sam obecao da cu drugi dan postati slike od jednog 14" ali sam zaboravio :oops: :cry: pa evo sad ispunjavam obecanje
Ovdje ih mi zovemo "bosanchero"
NHF:lol:
 
B

Bobo

Guest
Obozavam gledati mehanizaciju kako stoji vani na milosti i nemilosti vremenskih neprilika... bar da se pokrije nekim najlonom starim, ali ne... Lakse je samo ostaviti na dvoristu, i neka hrdja ;) NHF, ali se grozim na to...
 
T

Tonxy

Guest
imam leopardov plug,jednobrazni 14 cola-to je tvornicki, ali na njemu je drugi lemes od 17 cola i ore odlicno! kada nesto vece orem uzmem od prijatelja dvobrazni ,neznam koja je to marka,nije bitno ali ore odlicno!! kod nas je dobra zemlja za orati!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh