• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lifam balirka- problem sa krupnim sijenom

rasomor

Novi član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
3
Imam Lifam presu , koja odlicno balira slamu - bez greske. Medjutim, problem se javlja kad baliram krupno sijeno
( kad su stabljike trave malo deblje i tvrdje), cesto dolazi do pucanja spage i izvlacenja iz desne igle.
Molim pomoc!
 
N

ND110

Guest
Kod obićnih balirki bala mora biti dugačka 90cm a teška od 15-17kg.Dužina mora biti zbog povezivanj kod slaganja u kamaru vezanje mora biti kao kad zidar veže zid.Kod slaganja kamare na otvorenom ima pravilo kako se to radi.Težina mora biti od 15-17kg zbog utovara ako je ručni i to je obrok za dvije krave .
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A ne mora bit bala bit dugačka 90, a ako i je 17 kila je malo na tu dužinu. Slabo nabijena je to bala, a sve ovosi i o kakvom je sijenu riječ, je tvđe ili mekše
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
rasomor kaže:
Imam Lifam presu , koja odlicno balira slamu - bez greske. Medjutim, problem se javlja kad baliram krupno sijeno
( kad su stabljike trave malo deblje i tvrdje), cesto dolazi do pucanja spage i izvlacenja iz desne igle.
Molim pomoc!

po čijoj licenci su lifam balirke proizvedene???
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Prava bala od 90 cm ima 25 kg minimalno! Ja sebi radim (tj. čovjek mi radi) negdje 60-70 cm, i te budu 15-18 kg. Inače ode kičma :D
 
Z

Zoran0230

Guest
Rasomor-To što ti kida kanap,verovatni ti treba deblji kanap i nećeš imati problema a što se tiče izvlačenja iz desne igle mislim da ti je u pitanju držač kanapa (treba ga malo dotegnuti) i pogledaj da li ti je dasna igla paralelna sa čaurom kroz koju prolazi kanap
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
lifam

ako je bala sijena nabijena malo ju raspusti , dotegni španer špage , provjeri okno igle i to je to ako kažeš da slamu balira super.
 
L

lemi319

Guest
Imam Lifam presu , koja odlicno balira slamu - bez greske. Medjutim, problem se javlja kad baliram krupno sijeno
( kad su stabljike trave malo deblje i tvrdje), cesto dolazi do pucanja spage i izvlacenja iz desne igle.
Molim pomoc!

lifam ima rs vezace i ne bi trebalo da su oni u pitanju..proveri iglu meni se desavalo na lifamu da igla sece vezu... inace imao sam lifam,to je djubre koje preko noci smislja kako da te ujutru zajebe:madmana::mrgreen:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Lifam je jedna od najkvarljiviji balirki.Kad je nova nevalja.Problemi sa okidacem,iglama,diferencijalem itd.itd.
 
L

lemi319

Guest
Lifam je jedna od najkvarljiviji balirki.Kad je nova nevalja.Problemi sa okidacem,iglama,diferencijalem itd.itd.

a dif kosta 450e l:madmana:... a promenio sam za 2 god 50 osiguraca nikad nije mogla dobro da se podesi:(
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
a dif kosta 450e l:madmana:... a promenio sam za 2 god 50 osiguraca nikad nije mogla dobro da se podesi:(
Lifam je kopija (stvarno loša) Claas-a, desna strana ne veže niti na jednoj zbog podešavanja klipa (bata). Samom logikom, to dovodi do loma reduktora.
Osigurač je tu zaštita, ali kad ljudi vide da puca, stavlja se umijesto njega koješta i to je to.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
273
ajmo malo obnoviti temu i ja imam lifam balirku i nisu toliko lose koliko vi pisete o njoj
poz.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Glavni joj je problem okidac ili kako ga vec ko zove.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
što se tiče presa i štelovanja kroz forume sam saznao i čitao da ti je za balirke pravi majstor pod nazivom LEVAK i šta te interesira napiši, pitaj sigurno će ti odgovoriti jer dosada nije još niko ostao be adekvatnog odgovora i rešenja svi zadovoljni.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
što se tiče presa i štelovanja kroz forume sam saznao i čitao da ti je za balirke pravi majstor pod nazivom LEVAK i šta te interesira napiši, pitaj sigurno će ti odgovoriti jer dosada nije još niko ostao be adekvatnog odgovora i rešenja svi zadovoljni.
Tu je Levak slobodno pitajte
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
posjedujem lifam balirku i vec duze vremena me zeza nmg da napravim ni 100 komada da me ne pocne zezati,najveci problem je sto nece da veze stalno moram da gledam da li je bala svezana,konopac je tip-400 tanji od toga je nemoguce ,nedavno sam kupio jedan vezac i lastin rep ak se tako kaze na desnoj strani platio oko 120 eura i nishta nisam dobio :( i dalje problemi


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:
P

pecana

Guest
dali može pomoć

Pozdrav trebam pomoć .imam problem sa balirkom internacijonalkom B 47 petljaći i kljunovi odrade sve kako treba ali desni nož mi ne odreže špagu odnosno špaga mi bude iznad noža tako da ju nož u biti fula .Stavio sam nove noževe i probo sam ih prebacivati sa jedne na drugu stanu ali se dešava isto .To mi se desilo samo odjedanputa .Unaprijed hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh