• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lijep pozdrav, traktor john deer

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ovako ja sam novi tu a jos noviji u poslu, nisam nikada imao traktor al sam voljan nauciti raditi snjime, sada gledam joh deer po njuskalu i tako ulozio bi do 140 000kn s pdv-om... mozdaaa i malo vise.. imam njive u istri i neznam koliko jaki traktor bi mi trebao ni nista, te tako me zanima koliko se krecu novi traktori, jer na stranici novocomerc nema cijena, a neda mi se zvati kada se ne razumijem (jos) nista.

uglavnom ako nesto kupim volim da kupim od marke (bi ja rekao) ili ne kupim tj cekam dok ne smognem da kupim.

kakvi su ovi oznaka 5 te koliko je recimo 7000 rh za traktor? malo puno?

lijep pozdrav svima poljoprivrednicima i ostalim ovdje na forumu
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Pozdrav,sve zavisi čime se misliš baviti,tj. koliko imaš ha zemlje,
-mislim da je 7 000rh puno ,(već moraš nešto i uložiti u takav
-zašto te ne zanimaju neke jeftinije marke traktora ,zašto baš "đoni"- jedino ako je razlog velika površina zemlje
-osobno kupujem uvijek polovne traktore ,da bar nemaju preko 2000rh
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Pozdrav,sve zavisi čime se misliš baviti,tj. koliko imaš ha zemlje,
-mislim da je 7 000rh puno ,(već moraš nešto i uložiti u takav
-zašto te ne zanimaju neke jeftinije marke traktora ,zašto baš "đoni"- jedino ako je razlog velika površina zemlje
-osobno kupujem uvijek polovne traktore ,da bar nemaju preko 2000rh

bok, ma za sada možda 5h je zemlje... sijao bi žitarice i malo krumpiri, žbule i to
ma jer vajk gledan da kupim nesto sta valja... koji traktor bi mi ti preporučio da idem vidjet sta se nudi na njuskalu, jer iskreno ni neznam imena bas puno traktora.

više manje sve za vlastite i potrebe najbližih te za prehranu stoke stoku (svinje, kokoše, kravice)
znači 7000 je puno, a bas :( jer sam nasao jedan s tim satima


ja sam mislio jedan đon za oko 100 000kn malo vise, pa da sam na miru koju godinu posto nemam puno zemlje pa nebi puno ni radio
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nemoj se puno vezati za marku ,pogledaj šta ima u tvojoj blizini od servisa i njihove usluge jer to ti je najbitnije,teško možeš nači nešto sa malo sati a da se prodaje iz nužde ,uvijek ide u prodaju najviše izrađen traktor ,tako da sa tim novcima i još malo se snađeš mogao bi u Gudovcu kupiti manje poznatu marku ali novo,tvoji novci,tvoji planovi i tvoja glava za razmišljanje:supz:več ako misliš uzeti nešto zamišljeno,probaj kod onih što uvoze direkt iz vana jer kod stranaca je u večini bolje održavanje,naš je old timer durao 7 godina bez večeg kvara
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
-imao sam imt,torpedo,rakovica i sada zetor
-od ovih bi ti preporučio zetora
-za toliko zemlje dovoljan je i neki imt ,ali ako misliš imati duže onda zetor(servo,brzina,lakši rad) pogledaj njih ako te zanimaju ,naravno duplaci- da kasnijke nebi žalio za prvom vučom kao ja:),-jeftiniji ti je za održavanje od john deera
-imaju manje sati,ne gube puno na cijeni i uvijek se daju prodati
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
nemoj se puno vezati za marku ,pogledaj šta ima u tvojoj blizini od servisa i njihove usluge jer to ti je najbitnije,teško možeš nači nešto sa malo sati a da se prodaje iz nužde ,uvijek ide u prodaju najviše izrađen traktor ,tako da sa tim novcima i još malo se snađeš mogao bi u Gudovcu kupiti manje poznatu marku ali novo,tvoji novci,tvoji planovi i tvoja glava za razmišljanje:supz:več ako misliš uzeti nešto zamišljeno,probaj kod onih što uvoze direkt iz vana jer kod stranaca je u večini bolje održavanje,naš je old timer durao 7 godina bez večeg kvara

onda za te novce jedino može uzeti novog imt 539,ili 3x više se mora snaći a to jeveć teže:)jedino ako je toliko snalažljiv
-john deer po oglasnicima je većinom iz uvoza imaju približno oko 10 000rh ,mislim da i uz vrhunsko održavanje takav traktor već izrađen
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
a ca ti satovi su tocni, to se neda smanjiti i to... kako ide stime, dali je kao kod auta i kilometara ili nije bas tako??

prema zetoru sam full skeptičan, neznan zasto...
imt mi se cini u redu, pouzdan jer ga imaju par njih ali slab

svakako bi da ima prednju vucu, makar vjerujem da bi bia dobar i slabiji al ja bi da ima >100ks... inace ja sve sta iman kupim (uvijek gledam novo i uvijek da s 50-70% zadovoljava moje trenutne potrebe) i tada to iman dok se ne istrosi, 10g 20g 30g... posto mi je traktor ipak malo preskup (makar jos ni neznam koliko dođu novi) pa gledam polovno al kazem, ako bi meni bio dovoljan od 50ks (recimo) ma ja bi uvijek uzeo barem 90... tako radio sve do sada i sve me od prvoga dana jos vajk sluzi i makar izaslo 10 novih modela ja ne mjenjam jer nemam novca da kupujem novo a s ovim tocno znam u kakvom je stanju, a odrzavanje je uvijek koliko god je moguce tip top
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
a ca ti satovi su tocni, to se neda smanjiti i to... kako ide stime, dali je kao kod auta i kilometara ili nije bas tako??

prema zetoru sam full skeptičan, neznan zasto...
imt mi se cini u redu, pouzdan jer ga imaju par njih ali slab

svakako bi da ima prednju vucu, makar vjerujem da bi bia dobar i slabiji al ja bi da ima >100ks... inace ja sve sta iman kupim (uvijek gledam novo i uvijek da s 50-70% zadovoljava moje trenutne potrebe) i tada to iman dok se ne istrosi, 10g 20g 30g... posto mi je traktor ipak malo preskup (makar jos ni neznam koliko dođu novi) pa gledam polovno al kazem, ako bi meni bio dovoljan od 50ks (recimo) ma ja bi uvijek uzeo barem 90... tako radio sve do sada i sve me od prvoga dana jos vajk sluzi i makar izaslo 10 novih modela ja ne mjenjam jer nemam novca da kupujem novo a s ovim tocno znam u kakvom je stanju, a odrzavanje je uvijek koliko god je moguce tip top

Odakle znaš u kakvom je stanju, ako kupuješ rabljeno....
Mislim da ideš krivim smjerom...nemaš motiku, a već bi Đonija..:madmana:
5 hektara, nije to nešto puno zemlje, za to ti je dosta više nego dosta 50tak konja...dobro su ti napisali, izračunaj si troškove održavanja, dostupnost dijelova i servisa pa onda donesi odluku jer imati takav traktor koji sam sebe ne otplačuje je čisti gubitak, a opet on traži svoje...
Taj savjet za Đonija su ti dali oni koji ispijaju kavice do podne na špici....bem mu miša, što znači dobar marketing...i ne đoni nije najbolji
 
Posljednje uređivanje:
M

MOCO

Guest
traktor uzimaj samo onaj koji ćeš moći servisirati: Servis kada dolazi u dvorište naplati svaki km pređenog puta+svoju satnicu+materijal+pdv
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Moco dobro kaže,jer samo mali broj trgovaca ima i dobru servisnu mrežu ,oni koji su največi galamđije na sajmu ti opčenito nemaju nikakav ili slab servis,čast izuzecima,jednom zgodnom prilikom išao jedan moj pokojni susjed da kupi novog MFa za 5 rali zemlje i to od 100ks,kada je trgovac to čuo odgovorio ga od kupnje bio čovjek pošten i mislim da je ta firma propala,imala je sjedište u Ilici ali čovjek je bio zbilja ok:partyman:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
a ca ti satovi su tocni, to se neda smanjiti i to... kako ide stime, dali je kao kod auta i kilometara ili nije bas tako??

prema zetoru sam full skeptičan, neznan zasto...
imt mi se cini u redu, pouzdan jer ga imaju par njih ali slab

svakako bi da ima prednju vucu, makar vjerujem da bi bia dobar i slabiji al ja bi da ima >100ks... inace ja sve sta iman kupim (uvijek gledam novo i uvijek da s 50-70% zadovoljava moje trenutne potrebe) i tada to iman dok se ne istrosi, 10g 20g 30g... posto mi je traktor ipak malo preskup (makar jos ni neznam koliko dođu novi) pa gledam polovno al kazem, ako bi meni bio dovoljan od 50ks (recimo) ma ja bi uvijek uzeo barem 90... tako radio sve do sada i sve me od prvoga dana jos vajk sluzi i makar izaslo 10 novih modela ja ne mjenjam jer nemam novca da kupujem novo a s ovim tocno znam u kakvom je stanju, a odrzavanje je uvijek koliko god je moguce tip top

jel ti znaš šta si tu napisao
-ti bi traktor novi - 100ks za 5 ha zemlje- glupost i to još john deer
-50 - 70% tvojih potreba nije traktor od 100ks ,nego npr. imt533 to zadovolava i zna ga svtko popraviti,ako je nov nema se šta ni dirati
-koliko sad imaš god. piše dok se ne istroši 10 - 30g. opet imt 533 na 5ha, ne john
-pišeš treba ti 50ks kupeješ da bar ima 90ks,da takosi već radio-koji si to traktor već sahranio??
-i na kraju si zadovoljan sa starim , jer nemaš para za novi ,a kupuješ john deera?????
- a u prvom javljanju pišeš da i nemaš traktor,a uložio bi i više od 140 000kn(a prikljućci)
 
Posljednje uređivanje:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
jel ti znaš šta si tu napisao
-ti bi traktor novi - 100ks za 5 ha zemlje- glupost i to još john deer
-50 - 70% tvojih potreba nije traktor od 100ks ,nego npr. imt533 to zadovolava i zna ga svtko popraviti,ako je nov nema se šta ni dirati
-koliko sad imaš god. piše dok se ne istroši 10 - 30g. opet imt 533 na 5ha, ne john
-pišeš treba ti 50ks kupeješ da bar ima 90ks,da takosi već radio-koji si to traktor već sahranio??
-i na kraju si zadovoljan sa starim , jer nemaš para za novi ,a kupuješ john deera?????
- a u prvom javljanju pišeš da i nemaš traktor,a uložio bi i više od 140 000kn(a prikljućci)


za sada je 5h, sada mi radi susjed s nekim imt (neznam koji model) bez kabine je i ja mislim da nije snažniji od 50ks

kazem da bi meni i takav bio dovoljan al ispod 90 ga ne kupujem, drugi dan bi i prikolicu zakačio (evo zime ce mi majstor ugraditi peć na drva, sada iman lož, boške imam sigurno 3,4h tako da evo zime se ide u bošku druge sam na drvima) na zimu potrosimo 3000l loža tako da bi i tu bila usteda kojih 15tisuca na godinu kada isplatim pec (stavlja se ona ja mislim da je rekao eletroliza od 25 000kn) i neću da se heben s traktorom na kojem skasu

jednostavno neželim da se poslije heben s nekim malim traktorom, pa makar taj veci nikad ne iskoristio kako treba, a računam da se nebi smia puno kvariti jer nebi kod mene radio previse, ipak je to malo zemlje al neću da se hebem negdje.

prikljucke imam od strica koji je bio prodao traktor (znam da je bio 55ks s prednjem vučom) i sada moram i vidjet dali ce mi to ici na taj, al i ko neide to prodam i kupim ono koje ce ici... do sada sam kupovao samo profi stvari i jos nisam pozalio pa...

...
za moj posao kad sam kupovao masine nudili su mi svakave koje ce me zadovoljavat, a kad sam pitao za one strogo profesionalne i koje odrađuju samo jedan posao rekli su nije to za mene, rekao sam idem ja do banke i ako mi da kredit zelim tu... i kupili dvije (kod 3x jeftinije jedna bi radilo i jedno i drugo) i ako bude posla ko do sada isplatit ce se mozda tek za 15-25g, al zato ono što ja napravim je besprijekorna kvaliteta koju ljudi prepoznaju i dolaze opet meni tako da ja mislim da ce se mozda smanjiti to i na 10g.

cudan jesam, al ja rintam po 10h na dan svaki dan i moje pare i znam da nitko nebi tako radio da jednu masinu ne isplati u 15g, al ja i moja familija ili radimo kvalitetno ili cu ici raditi nesto drugo za nekog drugog i bolit ce me k... kakvu god on politiku ima.





....
....
nakon svih tih gluposti koje sam napisao, ja sam čovjek koji sluša druge ako stvarno mislite da mi nije potreban đon, volio bi ako ste još uvijek zeljni pomoci da mi recete konkretnu marku te da ima 90ks :)))
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Po gore napisanom, ne bi se moglo zaključiti da slušaš druge....nisam psiholog, ali to mi vuče malo na snobizam....
Znam za jedan od 89 ks, mislim da ima naljepnicu proffessional:roll:....možda je to preslabo...ma nema veze...odustajem...nema smisla....
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Odakle znaš u kakvom je stanju, ako kupuješ rabljeno....Mislim da ideš krivim smjerom...nemaš motiku, a već bi Đonija..:madmana:
5 hektara, nije to nešto puno zemlje, za to ti je dosta više nego dosta 50tak konja...dobro su ti napisali, izračunaj si troškove održavanja, dostupnost dijelova i servisa pa onda donesi odluku jer imati takav traktor koji sam sebe ne otplačuje je čisti gubitak, a opet on traži svoje...
Taj savjet za Đonija su ti dali oni koji ispijaju kavice do podne na špici....bem mu miša, što znači dobar marketing...i ne đoni nije najbolji



tu sam mislio na svoj vozni park (jedan kombi, jedan kamion) koje smo (jedva) kupili nove i njih drzim dok god idu jer ih odrzavam tip top i nakon 10,15g jos vajk su mi kao prvog dana i nema potrebe za drugim jer ne radim puno km na godinu al volim da kupim novoi za kombi i za kamion sam uzeo najjaci motor te najskuplji i najvalitetniji sanduk i ceradu, dok nisu napunili 5god ih je vozio radnik i uvijek isti i bio je radnik kakvog nema, zadnih 6g samo ja vozim i za sada da kucnem u drvo nije bilo nijednog kvara...


A NIKAKO NEZNAM U KAVKOM JE STANJU NEKI RABLJENI TRAKTOR, i toga me je strah... valjda jer smo uvijek kako tako kupili novo, makar familija zeli novi traktor neki goldoni il nesto al ja to nebi
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Po gore napisanom, ne bi se moglo zaključiti da slušaš druge....nisam psiholog, ali to mi vuče malo na snobizam....
Znam za jedan od 89 ks, mislim da ima naljepnicu proffessional:roll:....možda je to preslabo...ma nema veze...odustajem...nema smisla....


ok, moja greška... ja sam čovjek koji će svaki put priznati da je pogriješio u bilo čemu...

al dali će me ti traktori imt i to izvuć iz dolca (u kakvim imam bosku) s prikolicom, i to mora biti malo veca jer nije mi bas preblizu kuce boska.

jos neznam za sta ce trebati osim oranja na tih mizurnih 5h, al ako ste sigurni da mi je dosta 50ks ja kupujem novi neki,,, makar familija tako i zeli
 
M

MOCO

Guest
mislim da možeš za dvajstinešto tis.eura +pdv kupit slabijeg novog JD,npr5070M, raspitaj se u trgovini.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
mislim da možeš za dvajstinešto tis.eura +pdv kupit slabijeg novog JD,npr5070M, raspitaj se u trgovini.

to je pun pogodak,traktor je jeftin,ima dovoljno snage za 5 ha zemlje- bude ga brzo otplatio,što njemu naravno nije ni bitno,a stroj je nov -a i ima iskusnog vozača što mu je vozio kombi
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
za sada je 5h, sada mi radi susjed s nekim imt (neznam koji model) bez kabine je i ja mislim da nije snažniji od 50ks

kazem da bi meni i takav bio dovoljan al ispod 90 ga ne kupujem, drugi dan bi i prikolicu zakačio (evo zime ce mi majstor ugraditi peć na drva, sada iman lož, boške imam sigurno 3,4h tako da evo zime se ide u bošku druge sam na drvima) na zimu potrosimo 3000l loža tako da bi i tu bila usteda kojih 15tisuca na godinu kada isplatim pec (stavlja se ona ja mislim da je rekao eletroliza od 25 000kn) i neću da se heben s traktorom na kojem skasu

jednostavno neželim da se poslije heben s nekim malim traktorom, pa makar taj veci nikad ne iskoristio kako treba, a računam da se nebi smia puno kvariti jer nebi kod mene radio previse, ipak je to malo zemlje al neću da se hebem negdje.

prikljucke imam od strica koji je bio prodao traktor (znam da je bio 55ks s prednjem vučom) i sada moram i vidjet dali ce mi to ici na taj, al i ko neide to prodam i kupim ono koje ce ici... do sada sam kupovao samo profi stvari i jos nisam pozalio pa...

...
za moj posao kad sam kupovao masine nudili su mi svakave koje ce me zadovoljavat, a kad sam pitao za one strogo profesionalne i koje odrađuju samo jedan posao rekli su nije to za mene, rekao sam idem ja do banke i ako mi da kredit zelim tu... i kupili dvije (kod 3x jeftinije jedna bi radilo i jedno i drugo) i ako bude posla ko do sada isplatit ce se mozda tek za 15-25g, al zato ono što ja napravim je besprijekorna kvaliteta koju ljudi prepoznaju i dolaze opet meni tako da ja mislim da ce se mozda smanjiti to i na 10g.

cudan jesam, al ja rintam po 10h na dan svaki dan i moje pare i znam da nitko nebi tako radio da jednu masinu ne isplati u 15g, al ja i moja familija ili radimo kvalitetno ili cu ici raditi nesto drugo za nekog drugog i bolit ce me k... kakvu god on politiku ima.





....
....
nakon svih tih gluposti koje sam napisao, ja sam čovjek koji sluša druge ako stvarno mislite da mi nije potreban đon, volio bi ako ste još uvijek zeljni pomoci da mi recete konkretnu marku te da ima 90ks :)))


-odlično bar će ti pasati priključci od strica za johna,jedino što ti to nije traktor za vaše krupne šume,buš ga s..ebal
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
aj ne zaj... nu... iman ja polozeno H s 14g pa A s 16 pa C1 18 pa C 19 (od 15g vozio uvijek po selu u okolici zminja TAM-a) pa C+E s 20i napravit cu i adr ako se kada nađem u tim vodama... preko 50 000km na motoru 600ccm, oko 60 000km na kombiju i kamionu nu nisam toliko loš ne... za sada sve cijelo još, prevozio i strojeve i drva i bačve... traktor sam vozio i susjedu vajk uparkiravao prikolicu dok sam bio mlađi kod none... od 10g baratam viličarima položeno sve u vezi toga pa valjda cu znati vozit JD jer imam volje da sve naucim... sada zavrsavam i faks tako da ja mislim da je samo ta volja bitna...

vidjet cu koliko dođu tocno ti JD serije 5, i ja bi se zadovoljio s takvim, vidim ima R, G i M serija, G su najjeftiniji valjda i ako se da sta dogovorit vidjet cemo, MENI JE BITNO DA RADI BEZ GRESKE JER RADIM VECINOM ZA SEBE... netko kupi novi BMW radi sebe ja zelim JD radi sebe.,, makar stara kaze da necemo moci toliko izvojiti nego do onih kako sam napocetku rekao 100 000kn plus pdv...


odlično bar će ti pasati priključci od strica za johna,jedino što ti to nije traktor za vaše krupne šume,buš ga s..ebal

ovo nisam kuzio jel zaj... ili za ozbiljno?
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
aj ne zaj... nu... iman ja polozeno H s 14g pa A s 16 pa C1 18 pa C 19 (od 15g vozio uvijek po selu u okolici zminja TAM-a) pa C+E s 20i napravit cu i adr ako se kada nađem u tim vodama... preko 50 000km na motoru 600ccm, oko 60 000km na kombiju i kamionu nu nisam toliko loš ne... za sada sve cijelo još, prevozio i strojeve i drva i bačve... traktor sam vozio i susjedu vajk uparkiravao prikolicu dok sam bio mlađi kod none... od 10g baratam viličarima položeno sve u vezi toga pa valjda cu znati vozit JD jer imam volje da sve naucim... sada zavrsavam i faks tako da ja mislim da je samo ta volja bitna...

vidjet cu koliko dođu tocno ti JD serije 5, i ja bi se zadovoljio s takvim, vidim ima R, G i M serija, G su najjeftiniji valjda i ako se da sta dogovorit vidjet cemo, MENI JE BITNO DA RADI BEZ GRESKE JER RADIM VECINOM ZA SEBE... netko kupi novi BMW radi sebe ja zelim JD radi sebe.,, makar stara kaze da necemo moci toliko izvojiti nego do onih kako sam napocetku rekao 100 000kn plus pdv...


odlično bar će ti pasati priključci od strica za johna,jedino što ti to nije traktor za vaše krupne šume,buš ga s..ebal

ovo nisam kuzio jel zaj... ili za ozbiljno?

oprosti,ali ja se nikad ne zaj.. na tuđi račun
 

Najnoviji postovi

Na vrh