• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lijepa naša Hrvatska zemlja

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
evo da i ja započnem jednu temu 8)
kak se snalazite sa zemljom,po koliko plačate harende,koliko plačate jutro zemlje u trajno vlasništvo?

ja sam nedavno kupio jednu parcelu za 3,500€,harende su kod nas od 400-800kuna :scratch
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Kolko sam čuo da tatu( a ja se baš nerazumijem u to) da se kod nas zemlja jako skupo kreče. Čak bi negdje mogo tražit do 5000€. Što se tiče arende kod men eje ako znam dobro oko 1000-1500 kn, ima možda negdje i skuplje a i jeftinije, pojma nemam.
 
H

Helena

Guest
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

mikemekis kaže:
evo da i ja započnem jednu temu 8)
kak se snalazite sa zemljom,po koliko plačate harende,koliko plačate jutro zemlje u trajno vlasništvo?

ja sam nedavno kupio jednu parcelu za 3,500€,harende su kod nas od 400-800kuna :scratch
A kolika je ta parcela?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Helena kaže:
mikemekis kaže:
evo da i ja započnem jednu temu 8)
kak se snalazite sa zemljom,po koliko plačate harende,koliko plačate jutro zemlje u trajno vlasništvo?

ja sam nedavno kupio jednu parcelu za 3,500€,harende su kod nas od 400-800kuna :scratch
A kolika je ta parcela?


1 jutro
a kak se kod vas kreču cijene?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Marko355 kaže:
Kolko sam čuo da tatu( a ja se baš nerazumijem u to) da se kod nas zemlja jako skupo kreče. Čak bi negdje mogo tražit do 5000€. Što se tiče arende kod men eje ako znam dobro oko 1000-1500 kn, ima možda negdje i skuplje a i jeftinije, pojma nemam.
ufff :shock: a ja mislil da je kod nas zemlja skupa :scratch
 
P

Poljodjelac

Guest
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

mikemekis kaže:
evo da i ja započnem jednu temu 8)
kak se snalazite sa zemljom,po koliko plačate harende,koliko plačate jutro zemlje u trajno vlasništvo?

ja sam nedavno kupio jednu parcelu za 3,500€,harende su kod nas od 400-800kuna :scratch
A gdje je to "kod vas"
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Poljodjelac kaže:
mikemekis kaže:
evo da i ja započnem jednu temu 8)
kak se snalazite sa zemljom,po koliko plačate harende,koliko plačate jutro zemlje u trajno vlasništvo?

ja sam nedavno kupio jednu parcelu za 3,500€,harende su kod nas od 400-800kuna :scratch
A gdje je to "kod vas"
Podravske Sesvete
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Pokraj Drave..... :mrgreen:

Kod nas je ral zemlje u trajno vlasništvo od 7000 - 10000 kn, a harende su po 400 kn za ral! ;)
Sve ovisi na kojem mjestu i području, negdje zemlja do zemlje može biti potpuno različitih svojstava! :roll:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

ŠANANA IMT 565 kaže:
Pokraj Drave..... :mrgreen:

Kod nas je ral zemlje u trajno vlasništvo od 7000 - 10000 kn, a harende su po 400 kn za ral! ;)
Sve ovisi na kojem mjestu i području, negdje zemlja do zemlje može biti potpuno različitih svojstava! :roll:


tako je i kod mene, zavisno od mjesta, kvaliteta zemlje, veličina parcele...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

ŠANANA IMT 565 kaže:
Pokraj Drave..... :mrgreen:

Kod nas je ral zemlje u trajno vlasništvo od 7000 - 10000 kn, a harende su po 400 kn za ral! ;)
Sve ovisi na kojem mjestu i području, negdje zemlja do zemlje može biti potpuno različitih svojstava! :roll:
eto kolika razlika, a selo do sela smo :!: :!: :!:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Kod mene je od 600 do 800 kn/ral za harendu, a cijena je pala od kad ima Državne zemlje.
A cijena zemlje kad se kupuje je 1€/hvat, ako je na nekom mjestu gdje tebi paše, ili veći komad onda je cijena 2€/hvat.
 
P

Poljodjelac

Guest
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Moje mjesto je u trokutu Osijek -Vukovar-Vinkovci
kupovina je od 2 5oo eura pa na više
zakup od 550 kuna pa na više
 
B

Bobo

Guest
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Posto su kod mene sve male parcele, jutro zemlje se placa oko 1000€ kad kupujes, a ak je to njiva 2,3 ili vise jutara, onda se cjena malo i podize, jer su takve njive rjetke ovdje.

Arenda je 400kn jutro, i tu nema govora, Tko trazi vise, nejgova zemlja stoji, tko trazi manje, taj je budala ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Ljudi kak plačate ulaz u dugo zapušteno zemljište u harendu, jel prvu godinu je zabadava, (jer se puno puno potroši da se zemlja dovede u red da bi se tek na godinu imalo koristi od nje) ili se to normalno naplačuje od strane zemljoposjednika!?????????
 
P

Poljodjelac

Guest
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Ja sam takvu ne obrađivanu zemlju , prvu godinu radio bez plačanja zakupa.
 
B

Bobo

Guest
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Ja sam uzeo u arendu 8 jutara zemlje koja nije 2 godine radjena i nikada nije dublje od 15cm bila orana... normalno seplaca 400kn/jutro, jer ako necu ja, netko drugi hoce, a to je sad poorano na 25cm i prezimljava i mrzne. korovi koji su bili nikli su izmalcirani, UREA bacena po njima i zaorano... na proljece cemo tamo soju sijat, pa cemo vidjet sto ce od tog "sprta" biti ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Ma ja sam uzeo prošlog prolječa nešto zemlje u arendu, a zapuštena u korovu, puna divljeg sirka....jedno 5 godina nitko nije radio, a da ja nisam uzeo nebi sigurno nitko uzeo..... i sad gore sam posijao kukuruz, al katastrofa je bio, sad ju trenutno gnojim sa stajnjakom i onda ču ju krajem mjeseca duboko izorati pa nek se još malo premrzne pa ču vidjeti na prolječe kaj bude s toga, planiram gore bacit sudansku travu.

E sad, pošto je bio totalni gubitak na toj zemlji, pitam se koliko da platim harendu, jer čovjek je malo ''teži'' za kojekakva raspravljanja.....
Inače za normalnu zemlju je arenda kod nas 400 kn/ral, nije problem ja platim, ali tek kad dobijem neki rod na toj zemlji!
A samo jedva čekam da krenu kontrole po zapuštenim zemljama i samo nek piče jakooooo velike kazne, e pa valjda onda če se ljudi malo opametit i početi razmišljati mozgom, a ne ku***, pa če dat zemlju da se obrađuje :twisted: :twisted:
 
B

Bobo

Guest
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Ma dali bi ljudi zemlje u zakup, ali se boje da ces im ti iscrpsti zemlju i da ces ti nesto zaraditi, pa ce njima valjda biti krivo... Sta ja znam. Ovu smo baku osli pitati dali bi htjela dati u zakup i rekla je da bi, nema problema, 400kn/jutro, na 3 godine potpisivajne ugovora i ovjera kod biljeznika i to je TO... bez problema.

Necu na duze vrijeme od nikoga zemlju uzimat, jer se po nekom novom zakonu ak uzimas na dulje razdoblje zemlju, na pocetku zakupa MORAS dat uzorak zemlje za analizu da se utvrdi "kvaliteta zemlje", u trajanju vremena zakupa, svake 4 godine opet nositi uzorke na analizu da se utvrdi da ti kao zakupac odrzavas zateknutu "kvalitetu zemlje", i kad trajanje zakupa zavrsi, OPEt nositi uzorke na analizu sa svakog komada zemlje, kako bi se utvrdilo da je zemlja ostala iste "kvalitete" ili bolja, da se ne ostecuje vlasnik zemlje...

Nadam se da se ovaj zakon nece odrzati na zivotu, jer ako ja zelim prinos, ja cu gnojiti i prskati na vrijeme, a ako ne zelim prinos, necu uzimat zemlju u zakup i gotovo...

Samo gledaju kako bi pare uzimali od nas...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

A jesu šugavi ti naši zakoni, majku im je*** :twisted: :twisted: :twisted:
 
B

Bobo

Guest
Re: lijepa naša hrvatska zemlja

Ja za svaki slucaj zakupljujem na 3 po 3 godine, jer se ne zelim zezati, a tamo pise da se u 3 godine ne moze zemlja pokvariti, pa nisu analize potrebne. Koliko znam da ovo "Cudo od zakona" jos nije izglesano, ali kako je krenulo sve ostalo, nije ni ovo daleko...
 

Najnoviji postovi

Na vrh