• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lijepi pozdrav od ovčice

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Štala ti je super...pogotovo kad bude gotova. Cigla za pod je toplija od betona ali mislim da je beton puno praktičniji za čiščenje,ovcama teško da bi bilo zima pa kakva god hladnoča bila naravno moraju imati dovoljno čiste i suhe slame.
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
pozdrav i dobro došla
moj skoro sused je nedavno počel s ovcama,al on ih ima samo desetak
 
B

bosniahos

Guest
Dobrodošla ovćice.Nego gledam sve nešto poduzetne ženskinje i onda hop ja i suprug,što nemaju muda se oni javit il je tak primamljivije za nas seljaćine.Ima jedna od Nervozni Poštar ćoban tijera ovćice.Lakuj lane širli dirli dane la ga aaaa no.A HAAAJ:partyman::rolfer:
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Odlično... daj reci od kog si kupila romanovke i ak može cijena. Pozdrav.

kupila sam ih na 4 različita mjesta...u Zagorju..u Stubičkim toplicama i u Bjelovaru..
cijena od 900,00 kn pa do 1200,00 kn
lijepi pozdrav
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Dobrodošla ovćice.Nego gledam sve nešto poduzetne ženskinje i onda hop ja i suprug,što nemaju muda se oni javit il je tak primamljivije za nas seljaćine.Ima jedna od Nervozni Poštar ćoban tijera ovćice.Lakuj lane širli dirli dane la ga aaaa no.A HAAAJ:partyman::rolfer:

moj suprug neće ni upaliti komp..:lol::lol:
a ovce su moje..on mi pomaže oko štale, a ja dalje sve sama radim..i kaj da se onda javlja
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Ljep pozdrav i dobrodošla..............:partyman::partyman:,

Za jasle,,,,se stavljaju na koso,,i na jedno pol metra od pda tako je nekako bilo kod nas..a mogu ti i izmijerit,,,,pa ti javim..

pozdrav svima,imam i ja 60-tak ovaca i imao sam kose jasle,ali iz njih ovce puno prosipaju ,pa mislim da su ipak bolje jasle koje leže,jer jedu u njima i ne rasipaju hranu i odma i koristiš i za žito
kose jasle
pa sm ih prepravio u ležeće

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

visina od zemlje nekih 30 -50cm,ovisi jesu li za janjce ili ovce,a razmak rupa 20-tak cm
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
hvala Davore
i ja sam baš jučer postavila ravne daske u jaslima...
ovčice su ti preljepe ...pozdrav
 
M

Maki

Guest
Početnik sam na ovom sajtu, malo teže mi ide..a početnik sam i u ovčarstvu.
Kupila sam oko 50 ovčica rase romanovske, radim štalu..imam samo zemlju ograđenu oko 5 ha...i dobru volju. Nadam se lijepoj suradnji sa svim članovima polj.foruma...i još jednom Vas sve pozdravljam

A imam i pitanje...sutra radim jasla za ovce...tražim po internetu savjete..da li kosa ..da li ravna..i na koju visinu se stavljaju?



Pozdrav iz like !
Štala je super a vjerojatno i ovčice.Romanovske odlična pasmina .
Ja imam ličku pramenku, 260komada .
ako treba koji savjet vrlo rado ( cigla kao pod nije najbolje riješenje)
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Pozdrav iz like !
Štala je super a vjerojatno i ovčice.Romanovske odlična pasmina .
Ja imam ličku pramenku, 260komada .
ako treba koji savjet vrlo rado ( cigla kao pod nije najbolje riješenje)

hvala Maki!...problema imam velikih..ali ih nemam ni snagu ovdje pisati,,valjda će jednom ići na bolje..
a koji bi ti pod stavio?..kad radim drugu štalu ako radim?
lijepo veliko stado imaš..svaka ti čast...pozdrav
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ovcice samo harbro i sretno, nemoj nam sad odmah na pocetku posustati, tko zivi mora raditi a ovcarstvo je jedan lijep poslic. Ja sam si zacrtao kad idem u penziju kupujem si ovce i kakvo brdo !
 
M

Maki

Guest
hvala Maki!...problema imam velikih..ali ih nemam ni snagu ovdje pisati,,valjda će jednom ići na bolje..
a koji bi ti pod stavio?..kad radim drugu štalu ako radim?
lijepo veliko stado imaš..svaka ti čast...pozdrav

Mislim da je najbolji zemljani, ko čisti štalu dva puta godišnje kao ja
Lako se čisti sa strojem a zemlja upija dok betonski to nemože .
Kad je kišno razdoblje ovce na sebi unesu puno mokrine,
Za manja stada preporučujem umjetnu oplodnju (vrlo brzo nakon janjenja)
Tako se može postići veća reproduktivnost (janjaca ko u priči)
 
B

BAGERISTA

Guest
Kako napreduje štala,,,,,jesu ovce,,...krenule u novu štalu,,..
Nije valjda da je i ona odustala od foruma..:rolfer:
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ili je odustala od foruma ili je ovce poklala pa povjesala da se suse ! Uglavnom ovcice nema .
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
99%novih zbriše
ja sam ovih ostalih 1%:supz:

Nemajte brige vratice se ovcica nama kad zatreba opet neku informaciju, dok zagusti da nezna kome se obratiti ovdje su uvijek otvorena vrata.
He he i ja sam medju tih 1% svaki dan bar dva puta otvorim poljoprivredni da vidim sta je novo vise citam na forumu nego u glasu istre.
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Dobro jutro Maki
hvala na savjetima...
umjetna oplodnja kažeš...ne znam..pa zakaj tip iz selekcijske službe mi to nije preporučio...
Čak su mi rekli da idem u Ćešku kupiti novog ovna...
Ne znam kako to ide sa uvozom ovna? Da li netko od vas to zna?
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Ili je odustala od foruma ili je ovce poklala pa povjesala da se suse ! Uglavnom ovcice nema .

nisam ih poklala...nisam ni odustala od foruma...samo ne stignem na internet
Pozdrav Dydy
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Kako napreduje štala,,,,,jesu ovce,,...krenule u novu štalu,,..
Nije valjda da je i ona odustala od foruma..:rolfer:

Ovce su u novoj štali..Imam dosta početničkih problema, ali će jednom krenuti valjda na bolje.Nisam baš neka dobra čobanica..jedna visoko bređa mi je uginula..veterinar kaže da je bila slaba i iscrpljena..hodao je k njoj svaki dan..i ništa.Isti dan druga porodila dve male ženske ovčice i zamisli jednoj ne da cicati..pa se mučim sa prehranom..držim mamu dok malo cica i nadohranjujem sa dudom..
Inaće sam sve napravila kako piše u stručnim časopisima...dala pregledati ovce...cijepila , orezala papke, kupila odličnu otavu i sijeno..kupila hranu za ovce sa vitaminima..
Danas stavljam tekučinu za dezinfekciju papaka..i kaj još? a da malecka mi ima proljen..kupila sam joj neko sredstvo kaj joj dajem 2 puta dnevno..i to ima proljev ona kaj cica mamu..kažu da se prejela ..baš voli puno papati
Ponekad se pitam..ma što to ja radim? da li mi je to trebalo?..ali kad ih vidiim kako su mi lijepe...heheheraznježim se
Fotkam ih svaki dan..postavit ću ih kad nađem vremenaa
pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh