• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Limun

slavuj111111

Novi član
Tu od
21 Svi 2020
Poruka
3
Imam problem sa limunom mladi listovi se uvrcu ali duzinom po listu, dakle prvo sam imao problem sa stitastom usi koju sam vec objavio u ovom dijelu foruma, prskao sam sa inskticidom i neke listove sam odstranio na kojima je bilo veci broj tih stitastih usi i poslije prskanja insekticidom dosta tih usi sam odstranio mehanickim putem sa stabljika tako da ih sada ne vidim da ih ima na limunu, brzo nakon toga drvo limuna je zivnulo i poceli su novi mladi listovi da se pojavljulju ali sada imam problem kada se ti mladi listovi vecinom uvrcu i to ne poprecno nego po duzini listova. Sta je problem i kako to rijesiti? O cemu se radi?
 

Prilozi

  • limun1.jpg
    limun1.jpg
    33.2 KB · Pregleda: 5
  • limun2.jpg
    limun2.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 6
  • limun3.jpg
    limun3.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 7

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Pošto sam često slušao priče da je plod poncirus trifoliata koji je kod nas poznat pod nazivom sibirski limun jako gorak i kiseo odlučio sam i sam isprobati plodove ove vrste a kako je to izgledalo i da li mi se svideo ukus možete pogledati u ovom videu gde sam probao napraviti limunadu
🙂
.

 

sasa87

Novi član
Tu od
6 Lip 2022
Poruka
1
Pozdrav svima,

Interesuje me da li neko ima rješenje da se spriječi otpadanje plodova limuna. Trenutno limun ima 20-30 plodova veličine 5-10 mm koji samo pozuti i otpadene.

Svakih 10-ak dana zalijem limun sa gnojivom (ne znam tacno kako se zove uglavnom ide 15 ml na 2 litre vode) nekada i lišće popršćem ali rijetko.

Redovno se zaliva, tj u tanjir na kome se nalazi saksija uspem vode koja nakon sat sva bude "popijena".

Ps. slično se dešava i sa grejpom.

Lp
 

MegaPiwi

Novi član
Tu od
16 Ruj 2023
Poruka
1
Dobar dan. Imam jedan problem sa citrusom. Svaku jesen krenu mi mi se frkati listovi od citrusa i odpadnu. I onda iduce godine, opet ae oporavi i tako konstantno. Dali je neka bolest koja se može sprijeciti?
 

Prilozi

  • IMG_20230915_185650.jpg
    IMG_20230915_185650.jpg
    42.5 KB · Pregleda: 5
  • IMG_20230915_185647.jpg
    IMG_20230915_185647.jpg
    31.7 KB · Pregleda: 6

flor

Novi član
Tu od
24 Srp 2023
Poruka
6
Molim pomoć.Limun kupljen u Bauhausu prošle godine,napredovao je i čak je bilo 5 liminčića i sve ok da bi mi se u 10 mj svi listovi posušili i otpali. Sada su samo grane,ne vidim nikakvog napretka niti znam dali tako treba biti ili je to gotovo što se tiče toga limuna? Hvala unaprijed
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,942
Gdje je bio preko zime?

Ako je bio u zatvorenom ubilo ga grijanje i suhi zrak. Narast će novo lišće.

Uzmi škare i odreži jednu grančicu. Ako je zeleno/svijeze onda ga zaljevaj, malo gnojiva i čekaj novo lišće.

Ako je suha, probaj drugu.. Ako eu sve suhe. U bauhaus po novi.
 

flor

Novi član
Tu od
24 Srp 2023
Poruka
6
U kući je bio. Pa jedna je grana zelena, a druga možda suha,tako mi izgleda.
Polijevat ću pa vidjeti što će biti, Hvala
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,942
Neće mu ništa biti od malo rezidbe. Slobodno provjeri kakvo je stanje.

Ako je bio u kući, još pogotovo ako je centralno grijanje. Treba ga više zalijevati nego kad je vani u proljeće, jesen i rano ljeto.
 

flor

Novi član
Tu od
24 Srp 2023
Poruka
6
Ja sam zalijevala,ali je stalno bilo mokro. Zato mi je bilo i čudno dali sam možda previše zalijevala jer ne znam koja je mjera kod zalijevanja
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,942
Ja kod zalijevanja sobnog bilja koristim tehniku turni prst.

Gurnem kažiprst do zgloba u zemlju. Ako osjetim vlagu samo na vrhu prsta onda malo dodam vode, većinom iz ženine čaše pošto ona uvijek ima vode.

Ako ne osjetim vlagu onda pošteno zalijem.

Ako se osjeti vlažno onda samo perem ruke 😂

Ali za ni jednu biljku ne valja centralno grijanje. Toliko isuši zrak da ih ubije. Ili se biljka brani tako što frče lišće ili ga odbacuje kako bi smanjila transpiraciju kroz lišće.

Malo se može pomoći tako da uvijek imaš prskalicu s vodom negdje pored biljaka i da u prolazu poprskaš lišće.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,068
To sa turivanjem prsta za određivanje vlažnosti je stara prokušana metoda i do sada nije pronađena bolja. Da bi se transpiracija odradila kako treba vlažnost ima presudnu ulogu i ne treba ju zanemarivati. (y) (y) (y)
 

Najnoviji postovi

Na vrh