• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Limun

Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Mozda je jednostavnije posadit sjeme od limuna pa onda kalemit jasam posadio tri reznice limuna i koristio sam fitohormon pa vidjecemo sta ce da bude
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Ja bio skupio punu saku semena limuna i na kraju nisam ga ni posadio nego pobacao, a imam jedan limun sto sam iz semena uzgojio vuce se tu po sobi par godina pa sam resio da probam da ga kalemim a ako ne uspe da ga izbacim napolje iz sobe da mi ne smeta bezveze.
Uzo sam par grancica i stavio na oziljavanje pa ako uspe super a ako i ne uspe nije neki gubitak jer bi ih ionako bio bacio.
Meni je problem i kad bi imao limun sta da radim sa njim preko zime, nemam podrum ili neku prostoriju gde je temperatura u + a ovaj je izdrzao kod mene u sobi i na - 6 stepeni bez problema :).
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Jeste problem je preko zime ja imam 4 kom trogodisnja i vec ima malo ploda pa zimi unosim u podrum u proljece opet vani malo im opadne list pa opet istjera mogu izdrzat do nekih -5
 

bumborak

Novi član
Tu od
17 Kol 2015
Poruka
6
Jel ima netko iskustva sa cijepljenjem limuna na 'trolisnu naranču' ('poncirus trifoliata')? Čuo sam da je to najbolja podloga za citruse općenito. Pa sam ovog lita proba ukorijeniti reznice trolisne naranče, izgleda da su se samo dvije primile od desetak...
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Trifolata ili limun iz semena sve ti to isto sto se tice kalemljenja podloga je podloga :).
Ko ima trifolata podloge kalemi na njega ko nema kalemi na onu podlogu koju je uspeo proizvesti sam, najcesce podloga uzgojena iz semena limuna.

Ovo je onaj limun sto sam pricao da sam ga kalemio, primili se kalemovi :cool:

limun0.jpg
limun.jpg
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Kalemljeno pre mesec dana.

Evo mozes pogledati video kalemljenja tog limuna snimao sam kad sam ga kalemio :eek::

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ZvOyfalA-z4[/YT]
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Bilo je sigurno malo drveta, da ti pravo kazem nisam ni zagledao to.
Kad skidas pupoljak za kalemljenje na t pod koru uzmes noz i povuces ravno plitko ispod pupoljka oko 1 mm dubina otprilike a ako kalemis na cip onda mozes i malo deblje.

Ja sam kalemio 2 pupoljka na t i jedan na cip i sva tri se primila.
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Po meni je kasno sad za kalemljenje bilo cega, da je bolje vreme mozda bi se moglo jos kalemiti ali sad kako je hladno nije vreme za kalemljenje.
 

JureR

Novi član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
1
Pozdrav,Interesirala bi me isplativost uzgoja ekološkog limuna,koju sortu saditi,prvi prinos,troškovi,mogućnost plasmana.Položaj:Južna Dalmacija.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Limun naraste do ove veličine, i nakon toga plod se jednostavno osuši i otpadne.
Zašto je to tako ?

5Oenr9i.jpg
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Razmnožavanje limuna iz semena.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=10v1IVeY9Hc[/YT]
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Kalemljenje limuna na spavajući pupoljak (kalemljenje na čip).

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=JmAIcVZxxPM[/YT]
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Razmnožavanje limuna ožiljavanjem reznica.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=uCCZmqPoITg[/YT]
 

slavuj111111

Novi član
Tu od
21 Svi 2020
Poruka
3
Pozdrav
Da li mi mozete pomoci oko identifikacije stitaste usi koja je vrsta na limunu..Pojavile mi se na stablu limuna i ne znam na koji nacin da ih zaustavim sa sirenjem...
 

Prilozi

  • stitasta us99.jpg
    stitasta us99.jpg
    18.8 KB · Pregleda: 6
  • stitasta us10.jpg
    stitasta us10.jpg
    16.8 KB · Pregleda: 5
  • stitasta us2.jpg
    stitasta us2.jpg
    20.2 KB · Pregleda: 4

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Postoje dva nacina, prvi je da ih rucno skidate jednu po jednu i ubijate a drugi je kada se koriste organofosfatni insekticidi, kao što su: Gusathion WP-25, Lannate-90, Fosfamid 40-EC, Sistemin 40-EC..
 

slavuj111111

Novi član
Tu od
21 Svi 2020
Poruka
3
hvala na odgovoru. Vec sam tretirao biljku sa Mospilan 20sp, da li znate o kojoj vrsti stitaste usi se radi? Uvelicao sam sliku gdje se malo bolje vidi kako izgleda ta stitasta us.
 

Prilozi

  • stitasta us7.jpg
    stitasta us7.jpg
    24 KB · Pregleda: 6
  • stitasta us11.jpg
    stitasta us11.jpg
    13.9 KB · Pregleda: 6
Posljednje uređivanje:
Na vrh