• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lindner

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Jaga kaže:
Naravno da nisam! Falilo mi je možda 2 litre ulja koje sam ulio, što nema veze jer 2l naprema 32l ukupno ne znači ništa! Nisam baš tolko neozbiljan! Čini m se i da se iza čuje kao da je neki ventil otvoren, a i dio u kojem je hidraulika je dosta topli!! Daj vidi što znači to žmiganje!! :roll: :roll: :roll:
Provjeri da ti nije ostal aktiviran jedan od kiper-ventila, kad se jako grije ulje. Ili da niste potrgali negdje žice do senzora.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Problem riješen! Bio je susjedov prijatelj koji radi u Deutz-Fahru i sredio stvar!
Pročačkao malo po senzoru za visinu na koju se diže hidraulika koji se nalazi ispod ruke od hidraulike, malo WD-a i nakon toga par puta digo u krajnji položaj i nekim čudom sve proradilo! Sve je sređeno samo se bojim da bi mi se to moglo opet desiti jer je traktor dugo stajao pa bi trebalo sve malo pošpricati s kontakt sprejom! Bacam se na posao!!! :D :D
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Malo sam danas razmišljao o tome da posuđujem svoju kipericu raznim susjedima! Jedan ima Štore drugi Univerzal treći Ursusa. Neki imaju u traktoru - hidraulici transhidrol neki hipenol neki ko zna šta, a ja novi traktor i u njemu hidraol 46! Što se dešava kada se male količine drugih ulja izmješaju sa mojima! Što se dešava sa filterom? :?: :?: :?:
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Nemam pojma! Tješim se s tim da kod nas u selu čovjek ima traktor od 100 keka eura i isto sve posuđuje i mijenja pa mu ništ zbog toga nije riknulo! Mislim da ovo kod mene nije imalo veze sa uljem već sa senzorom! Pozdrav. :) :)
 
P

pixa93

Guest
jel ste znali da se linder izraduje rucni i sastavlja istotako rucno a ne ko ostali na trakama
 
I

ivanm

Guest
zato i košta koliko košta!! naravno time nisam mislil umanjit vrijednost stroja :D . sjajan mi je to traktor ali ta cjena mu je i najveća mana jer 45500+pdv, a nisu razvikani ko mf ili jd onda 99 posto kupaca pikne upravo mf ili jd pogotovo u ravnici.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Mene moj za sada dobro služi! Napravio sam 140 sati u 7 mjeseci - malo! Imam i malog Zetora s kojim radim većinu stvari. Mogu reći da se dobro ponaša i u oranju i radu s rotobranama. Jedino što me smeta je da dosta skače po cesti jer je valjda kratak. Potrošnja super - u transportu oko 6 l/h , a oranju i s branama valjda oko 10 l/h! :) :)
 
P

pixa93

Guest
meni mmoj neskace u transportu.pogledaj kak su ti gume napumpane
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Mislim da su 1,3-1,5 bara! Tako bar piše u uputstvu! Možda sam u krivu? :eek: :eek: :eek:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Jaga kaže:
Mislim da su 1,3-1,5 bara! Tako bar piše u uputstvu! Možda sam u krivu? :eek: :eek: :eek:
Ako traktor puno stoji, gume postanu "krumpiraste", pa ti je i to jedan od razloga zakaj skače. A i kratak je on traktor te snage. Probaj ispustiti malo gume, tak da cijeli ripni legnu na cesti, a ne samo vrhovi. Ja na Same-u imam napumpano na cca 1.2-1.3 bara.
 
V

VTZ

Guest
Svaki traktor na početku vožnje leluja i poskakuje, nakon što je jedno vrijeme bio parkiran na mjestu. Gume se zaleže i deformiraju... Na mojem VTZ-u nakon otprilike 1 km vožnja postaje normalna, gume se natrag "ispeglaju" u vožnji.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Ja se dosta vozim po cesti, a ceste su koma! Imam neki gumbić na EHR-u kad se nose teži priključci da hidraulika malo ublažuje njihanje! To mi se čini da funkcionira jer kad traktor skoči one male strelice na EHR-u same rade gore dolje! Valjda??? :) :)
 
P

pixa93

Guest
Jaga kaže:
Ja se dosta vozim po cesti, a ceste su koma! Imam neki gumbić na EHR-u kad se nose teži priključci da hidraulika malo ublažuje njihanje! To mi se čini da funkcionira jer kad traktor skoči one male strelice na EHR-u same rade gore dolje! Valjda??? :) :)



funkcionira to i tekako.to je super stvar
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Jaga kaže:
Ja se dosta vozim po cesti, a ceste su koma! Imam neki gumbić na EHR-u kad se nose teži priključci da hidraulika malo ublažuje njihanje! To mi se čini da funkcionira jer kad traktor skoči one male strelice na EHR-u same rade gore dolje! Valjda??? :) :)

majstore ti si doma tam kad se kod lagermaxa uđe sa stare zagorske?
vidio tam jednog Lindera i onakakv kopac skoro pa novi, pa pretpostavio da je to tvoja "gospodara".... :mrgreen:

ak je onda pa imas stvarno full siroke prednje gume (kolko sam uspio vidjeti)
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Je, to je moj! Ali to mi je kod prijatelja jer ja nemam ograđeno dvorište i nisam stalno u Luki jer živim u ZG. Gume jesu malo šire, ali nisam ih mogao birati. nije to niti loše za pod breg. He, he.... :lol: :lol: :lol: :lol:
 
H

Hurlimann H-470A

Guest
Interesuje me tip Lindera 1600A Turbo, kakvi su traktori , mjenjaci i ostalo.?? ako netko zna nekoliko informacija o njemu pomogao bi mi :scratch :scratch .. pozz
 
P

pixa93

Guest
to su ti traktoru koji su mozd koji posto gori nego fendt.znaci malo ispod fenda.vrijede svake lipe.ikretni su vrlo.zadnja hidraulika im je jako jaka.mjenjaci su super
 

Najnoviji postovi

Na vrh