• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lindner

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
GoranDG kaže:
Posalji tocno kaj bi htio i podatke i posaljem ti info neobvezujucu ponudu na mail da imas za usporedbu. a slika i opisa ce biti

A neznam ja točno koji model, slabo sam informiran o tim traktorima, ali me interesira cijena za nekog jačine oko 85 ks kojeg imate vi u punudi, ak me shvačaš kaj oču reči ;) :!:

mail ti pošaljem na pp
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
i mene zanima cijena lindnera 83 i 73 s klasičnom opremom koju nudi. kako stoje s dijelovima jesu dost skupi. pošto ga švaba radi i jako je skup mora da su i dijelovi dosta skupi kao i kod steyr-a :?: :?: :?: ili se varam. stvarno me interesira taj traktor samo nisam znao da ima i zastupnik u hrvatskoj isto. pa ako mi možeš javiti kak
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Bok! Dijelovi su dosta skupi iako ja nisam mjerilo jer za starog zetora 4911 promijenim pola traktora za cijenu jednih vrata na Lindneru!
Imam doma servisni CD pa npr. vrata koštaju oko 1000 €! Nek me kolega iz Agre ispravi!
Ne znam kolko koštaju za druge traktore tog tipa ali vjerojatno su tu negdje!
Zato postoji kasko cca 1000 kn godišnje pa si miran.
Dijelovi za motor ne znam da li su skupi, ali to je Perkins pa npr org. filter dođe oko 50 kn - ništa posebno!
Mene najviše brinu dijelovi mjenjača i hidraulike i te stvari!
 
T

tomonh

Guest
Kod kolege su su bila dva lindera 103 sa prednjim hidraulikom i kardanom to je neka lizing kuča oduzela. Mislim da je onaj gospodin kupio jednog.Mi smo ga pitali za cjenu pa je reko oko 40000eura.To je bilo u blizini dugug sela(gračec)stajali su kod njega 1.5godinu. A jel možete na tak oduzet traktor dobit kapitalna :shock:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Jaga kaže:
Bok! Dijelovi su dosta skupi iako ja nisam mjerilo jer za starog zetora 4911 promijenim pola traktora za cijenu jednih vrata na Lindneru!
Imam doma servisni CD pa npr. vrata koštaju oko 1000 €! Nek me kolega iz Agre ispravi!
Ne znam kolko koštaju za druge traktore tog tipa ali vjerojatno su tu negdje!
Zato postoji kasko cca 1000 kn godišnje pa si miran.
Dijelovi za motor ne znam da li su skupi, ali to je Perkins pa npr org. filter dođe oko 50 kn - ništa posebno!
Mene najviše brinu dijelovi mjenjača i hidraulike i te stvari!
A zakaj te brinu? Pa kaj misliš s njim lupati po zidu? Na tom se traktoru nebu niš pokvarilo, osim ako ga ne razlupaš ili skriviš prometnu nesreću. Pogotovo kaj ionak nemaš kaj raditi ozbiljno s njim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
tomonh kaže:
Kod kolege su su bila dva lindera 103 sa prednjim hidraulikom i kardanom to je neka lizing kuča oduzela. Mislim da je onaj gospodin kupio jednog.Mi smo ga pitali za cjenu pa je reko oko 40000eura.To je bilo u blizini dugug sela(gračec)stajali su kod njega 1.5godinu. A jel možete na tak oduzet traktor dobit kapitalna :shock:
A zakaj su stajali???
 
G

GoranDG

Guest
servisi su u normalnim granicama i covjek fino dolazi do Vas da Vam napravi servis. Jaga kolega Ivan porucuje da su vrata u odnosu na Zetora skupa, a u odnosu na Ferarija jeftina.
Pripremam Vam informativne ponude za one upite kojih je bilo i nesto od materijala a vidi se da se pojavilo i sunce na prozorcicu pa ce biti i slike ovih traktora koje mi imamo na lageru.
 
G

GoranDG

Guest
kapitalna ulaganja vec su iskoristena i ne mogu se opet dobiti
 
T

tomonh

Guest
Ta dva traktora netko je uzeo, digo kapitalna i dao banci nek si ih uzme. Kolko se sječam mislim da je svaki imal malo manje 50 radnih sati.
 
T

tomonh

Guest
Pa zato kaj su malo preskupi bili na početku. Ovo je več dobra cjena bila.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
To si u pravu kaj se tiče dijelova! Kažem da nisam mjerilo, ali znam da je vrata najlakše polupat i zapet s njima! Govorim iz iskustva!
Koga zanima kak traktor izgleda i radi, a ima želju pogledati slobodno mi se javi na mail pa ćemo se provozati!
Da malo pomognem ekipi iz KR!!
Gorane, pozdravi mi Iveka?
Imam i pitanje za servisera - na kolko mu mora biti naštelan ler gas? Kad sam ga dopeljal doma bio je naštiman na 840 o/min pa sam ga sa susedom spustil na otprilike 700 o/min?
Kaj ostatak ekipe kaže na to?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ipak je to perkins gore ;)
Nije to samo tak lako razlupat,a i djelovi nisu skupi za Perkins...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jaga kaže:
To si u pravu kaj se tiče dijelova! Kažem da nisam mjerilo, ali znam da je vrata najlakše polupat i zapet s njima! Govorim iz iskustva!
Koga zanima kak traktor izgleda i radi, a ima želju pogledati slobodno mi se javi na mail pa ćemo se provozati!
Da malo pomognem ekipi iz KR!!
Gorane, pozdravi mi Iveka?
Imam i pitanje za servisera - na kolko mu mora biti naštelan ler gas? Kad sam ga dopeljal doma bio je naštiman na 840 o/min pa sam ga sa susedom spustil na otprilike 700 o/min?
Kaj ostatak ekipe kaže na to?

nama je serviser digo ler gas na Sameu na nekih 780-800 okr, prije je bio na 650 i velo on da je to premali ler gas pa ga je malo podigao, i nekako mi se čini da je tako bolje, mada opet mi je preglasan kad radi u leru :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Jaga kaže:
To si u pravu kaj se tiče dijelova! Kažem da nisam mjerilo, ali znam da je vrata najlakše polupat i zapet s njima! Govorim iz iskustva!
Koga zanima kak traktor izgleda i radi, a ima želju pogledati slobodno mi se javi na mail pa ćemo se provozati!
Da malo pomognem ekipi iz KR!!
Gorane, pozdravi mi Iveka?
Imam i pitanje za servisera - na kolko mu mora biti naštelan ler gas? Kad sam ga dopeljal doma bio je naštiman na 840 o/min pa sam ga sa susedom spustil na otprilike 700 o/min?
Kaj ostatak ekipe kaže na to?
Ostavi na višem gasu. Motor na praznom hodu se ne grije dovoljno pa se jako haba.
ŠANANA kaže:
nama je serviser digo ler gas na Sameu na nekih 780-800 okr, prije je bio na 650 i velo on da je to premali ler gas pa ga je malo podigao, i nekako mi se čini da je tako bolje, mada opet mi je preglasan kad radi u leru :scratch
Jel zračno hlađen?
Podešen je na oko 600, no to je premalo. Mi našega za kratko držimo na 850, a kad radi na mjestu (iz nekog razloga), na 1100-1200, jer se pothlađuje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije, ima vodeno hlađenje, to je explorer classic iz 2006. :!:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Svejedno. Pogledaj ako dugo radi u leru da mu bude vrh auspuha mastan. _To znači da se kroz karike ulje probija u komp. prostor. I temperatura nije dovoljna da to ulje izgori.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Znači, da ga dignem opet na 850 o/min? Ne znam meni je to previše, preglasno!
Možda Goran odgovori na pitanje kad konzultira literaturu!
Imam jedno pitanje!
Na ručici mjenjača imam prekidač H i L! Znači brže i sporije brzine!
Da li se u radu smije prebacivati prekidač iz više u nižu i obrnuto?
Da li se prekidači za uključivanje prednjeg pogona i špere također smiju uključivati u kretanju?
Možda su pitanja iz osnova, ali nemam koga pitati, knjiga je na njemačkom, a iskustvo sa starim zetorom ne pomaže!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
špera smije u pogonu, prednja vuča smije isto, ali samo kad traktor ne proklizava u mjestu, jer u suprotnom če se čut vrlo neugodan zvuk iz getribe kod uključivanja :!: :!:

ovo za brzine nisam siguran, ali mislim da se nsmije baš pri velikim brzinama :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Jaga kaže:
Znači, da ga dignem opet na 850 o/min? Ne znam meni je to previše, preglasno!
Možda Goran odgovori na pitanje kad konzultira literaturu!
Imam jedno pitanje!
Na ručici mjenjača imam prekidač H i L! Znači brže i sporije brzine!
Da li se u radu smije prebacivati prekidač iz više u nižu i obrnuto?
Ti ti je HI-LO. Smiješ ga prebacivati u hodu, i bez pritiskanja kuplunga. Na LO su ti sve brzine 20-tak % sporije, dakle, to su ti međubrzine.
Jaga kaže:
Da li se prekidači za uključivanje prednjeg pogona i špere također smiju uključivati u kretanju?
Možda su pitanja iz osnova, ali nemam koga pitati, knjiga je na njemačkom, a iskustvo sa starim zetorom ne pomaže!
Smiješ, čak i kad neki od kotača jako kliže ili si greznul. Tvoj traktor ima lamelne spojke, i uostalom to radi svaki put sam čim stisneš kočnicu.

Šanana - Same ima mehaničko uključivanje, pa ti zato nesmiješ.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ok, ZJ, al isto palim prednju vuču i šperu na gumbiće :scratch :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh