• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ljeto-muhe i komarci u štali

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
probajte sa aktarom..u 10litara spricu stavite aktaru,,1litru mlijeka,kilu secera,,jeftino i ucinkovito..poprskajte po gnojistu,,po stalama,,kod mene funkcionise:supz::supz:
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
probajte sa aktarom..u 10litara spricu stavite aktaru,,1litru mlijeka,kilu secera,,jeftino i ucinkovito..poprskajte po gnojistu,,po stalama,,kod mene funkcionise:supz::supz:

Daj molim te polako i pojasni malo. Što je to i di to ima za kupit.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Aktara je dosta jak insekticid, treba malo pripaziti s njom.
A kod nas je stric kupio neko sredstvo, moram vidjeti kako se zove, uglavnom dolazi u granulama crvene to jest vise bordo boje koje se razmute u vodi i s tim se premaze mjesta na koje naj vise lete muve, tipa zidove, vrata i to, cak cini mi se da ih privlaci, a one padaju li padaju. Otac namazao kod ulaznih vrata u kucu i djed sad samo cisti li cisti muve ispred ulaza :weedman:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Daj molim te polako i pojasni malo. Što je to i di to ima za kupit.

to ti je insekticid,,za zlatice,,kosta 15 kuna,,u mom kraju,,imas ga u poljo apotekama,,,,,pa jak je insekticid,,ucinkovit zato,,treba pazit da nemoze stoka do njega i lizat ga
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
782
Ja sam špricao muhe po štali, po gnjoju ispred kuće, u biti po svuda sa Neopitroid alfa.. Mogu reći kao da i nisam pošprical. Muha koa u priči.. Imate neko učinkovitije sredstvo za preporučiti?
 
M

MOCO

Guest
ja sam jučer neopitroid alfa pola te flašice istresao u 2l mlijeka i pinzlom mazao po mjestima di je najviše muha, a opet moram pazit da mi stoka to ne može lizat, jutros vidim da krepavaju, al nisam baš zadovoljan.
Prije 10 dana špricao sam (leđna šprica+10lvode) isto neoptr.alfa onako kako piše u uputstvu- i ništ, ko i da nisam!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
to ti je insekticid,,za zlatice,,kosta 15 kuna,,u mom kraju,,imas ga u poljo apotekama,,,,,pa jak je insekticid,,ucinkovit zato,,treba pazit da nemoze stoka do njega i lizat ga

Zašto to radite? To je insekticid za vanjsku upotrebu i ne bi se smio koristit u zatvorenom prostoru. Preotrovan je i treba mislit i na vlastito zdravlje.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
782
Kupio sam danas sredstvo koje se zove Agita i danas sam ga upotrijebio. Namazao sam štokove po štali, malo strop, ispred kuće i čini mi se damuhe krepavaju. Nadam se da bude uspješno sredstvo. 93 kn mu je cijena, pakovanje od 100 g.
 
M

MOCO

Guest
meni je agita prve dvije godine super djelovala, lane ništa, a ove sam godine izgleda bacio cca 400kn jer muhe hodaju po mjestu gdje je agita al ne krepavaju!
sinoč sam primjenio butox 1l preko 600kn dovoljno za 30krava i 5-10 teliča, sipa se kravama duž kralježnice, mislim da su noćas bile mirnije nešto od komaraca, al još nemogu sa sigurnošću reć.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
treba naći otrovnu gljivu muharu,isitniti je na komadiće i preliti mlijekom.posudu objesiti u štali da nemože doći niko do nje lako i zbogom muhe.idu na mlijeko i unutra ih čeka otrov
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
782
Kod mene Agita relativno dobro djeluje. Pod u štali je crn od krepanih muha..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ljudi kakva situacija sa ovom vručinom u štalama,kako se drže kravice i prateči podmladak,gadan pad mljeka,slabo se jede,uglavnom otužna situacija i nadam se da ne bude ništa krepnulo jer svaki dan ovuda prolaze ovi što odvoze uginule životinje i to nekad i više puta dnevno,fuj a i sad ima nekoliko visoko stelnih pa se nadam da budu nekako izdržale
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Situacija je baš otužna, imam 50 praščića na sisi i nešto je već uginulo u vrućini prije ove, sada idem u obilazak svaka 2 h u štalu da vidim stanje i sve me strah ući što ću zateći, nadamo se da će sve biti u redu i da će što skorije zahladiti:supz:
 
M

MOCO

Guest
gadno je, a javljaju preko 40 za dva dana, ujutro rano dok je hladnije puštam ih na pašu da se protegnu, a preko dana leže u vodi oko pojilica
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
Vidim tu manje više svi pišete za neka sredstva za muhe, ali nisam videl kak i s čim komarce rešiti, jer ovo je već nepodnošljivo kolko ih ima, a svinje su mi sve spikane, a njih je sve više. Ako neko zna s čim bi i kak bi ih uspel rešiti prosil bi nek tu veli!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Prije 2 godine su mi komarci izboli svinje, bile su kao šugave. Veterinar mi je za 20 kn prodao bočicu tekućine (bočica kao kapi za oči) koju sam rastopio u vodi i poprskao svinje (ne prskati po očima i ustima) i problem je riješen.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
jeste probali sa lavandom,, suhi snopić svezati i neka visi blizu vrata, prozora i vjerujte mi da ima učinka nije 100% ali djeluje,,
 
M

MOCO

Guest
ma kad je mali prostor onda je lakše, al šta radit na velikoj poluotvorenoj štali?
nema pomoći, agita mi je djelovala točno 3 dana ove godine
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
actara 25 wg + 0,5-1 kg secera na 10 L vode i prskas gdje se drze...samo se pocnu vrtit po podu
 

Najnoviji postovi

Na vrh