• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ljetovanje kod seljaka

I

ihorzic

Guest
Evo ponukalo me da otvorim novu temu "ljetovanje kod seljaka" iz jednog jedinog razloga :
Neki dan sam se našao sa grupom prijatelja i poznanika na pićencu i među ostalim me pogodila izjava jednog poznanika kako mi seljaci neznamo uživati , ljetovati na moru ,planinama nego samo raditi zabadava i čekati novce države ili štrajkati na cesti.

E pa sad kod mene nije baš tako ali me zanima kako je kod ostalih i dali su ove njegove rijeći imalo utemeljene ?

Gdje ste i šta radite odnosno odmarate li se i ,..............
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
zato odmaraš cijelu zimu.......takav komentar sam vidio negdje na netu, kada su bili prošli prosvjedi.......al ljudi to nerazumiju.....

al onaj tko hoće odmarati, odmarat će......uvijek se nađe prostora između poslova (ratarstvo, povrtlarstvo)......osim ako imaš svinje, krave, onda stvarno neznam kako takvi ljudi uopće i mogu maknuti od kuće.......velika je to briga!:prayer:
 
I

ihorzic

Guest
ok komentar je na mjestu ali gdje su ljudi iz dalmacije ( nislim na seljake) kud oni idu ,
ma nisu ni krave problem uvjek , ja dok sam išao starci su uskakali i,..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
neznam za druge ali u mojoj obitelji supruga i ja smo trenutno jedini fizikalci ,sin polako pomaže kćer isto drugi su još mali ali i da se pruži prilika kroz koju godinu nismo ljubitelji mora ja bih volio malo na gacku na pecanje ili u slavoniju na dobru ribičiju ali zbilja neznam kako može to neko iskombinirati tko ima doma neke životinje ,jer i one su navikle na nas:partyman:
 
I

ihorzic

Guest
Ma ide prijatelju vjeruj mi samo se dobro izorganizira,
život je kratak i kako kaže ona poslovica
Pitaće starost gdje je bila mladost
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ma ide prijatelju vjeruj mi samo se dobro izorganizira,
život je kratak i kako kaže ona poslovica
Pitaće starost gdje je bila mladost

Dobra tema, za ljetovanje ili zimovanje mi poljoprivrednici povrćari moramo se unaprijed, barrem tri mjeseca, organizirati odnosno isplanirati proizvodnju kako bi nesmetano otišli na godišnji. Zimi imamo više vremena tj.više je manevarskog prostora zbog sporije vegetacije pa si možemo priuštiti zimovanje dok ljeti ima jako puno posla pa nam je ljetovanje na moru nedostižno. Ja svake godine idem na skijanje 7-10 dana dok ljeti jedva stignem nedjeljom na kupanje a želja mi je ići na ljetovanje i proći cijelu Dalmaciju i otoke.
Ova tema "Ljetovanje kod seljaka" povlači i još jedno pitanje "Agroturizam" - da li seljak može pored polj.proizvodnje pružati i usluge u turizmu(smještaj,degustacija,berba itd) što bi seljaku bio dodatni prihod-spojiti ugodno sa korisnim.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,559
Dobra tema, za ljetovanje ili zimovanje mi poljoprivrednici povrćari moramo se unaprijed, barrem tri mjeseca, organizirati odnosno isplanirati proizvodnju kako bi nesmetano otišli na godišnji. Zimi imamo više vremena tj.više je manevarskog prostora zbog sporije vegetacije pa si možemo priuštiti zimovanje dok ljeti ima jako puno posla pa nam je ljetovanje na moru nedostižno. Ja svake godine idem na skijanje 7-10 dana dok ljeti jedva stignem nedjeljom na kupanje a želja mi je ići na ljetovanje i proći cijelu Dalmaciju i otoke.
Ova tema "Ljetovanje kod seljaka" povlači i još jedno pitanje "Agroturizam" - da li seljak može pored polj.proizvodnje pružati i usluge u turizmu(smještaj,degustacija,berba itd) što bi seljaku bio dodatni prihod-spojiti ugodno sa korisnim.
zašto da ne,ako se ima vremena i prostora....
ja živim u blizini autokampa i dosta starijih turista(pogotovo nizozemci) ide u šetnje selom po tako dođu i do mene,vole razgledavati,a dosta su i pričljivi(koliko se uspijemo sporazumiti) pa kada bi im netko ponudio domaće delicije mislim da bi to za njih bilo neko novo iskustvo...
pa k vragu,i sam volim degustirati kad idem na ljetovanje....vino,ribe,pršut itd.....
 
I

ihorzic

Guest
Mijenjam 7 dana apartmana u M. Lošinju sa nekim na moru u zamjenu da malo promjenimo okolinu.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Uz 20 koza i plastenik nemam kamo ić. Koze treba hranit a plastenik zimi grijem. Nema odmora. Zimi je samo "manje posla" jer je dan kraći. To mi je kao "odmor".
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Mi se dalmatinci sprdamo sa poljacima i česima kad nam dođu u apartmane sa kombijima pretovarenima svim i svačim (čak i vodu nose svoju), a mi se (velika većina, čast iznimkama) na mičemo od kuće nigdi, ona ka na moru smo tako da nam litovanje ne triba, a di češ na zimovanje ko je lud stat na skije pa se još ne daj bože polomit bez potribe, a još bi to ka tribalo i platit:D
A i ja spadam u tu većinu, osim davnih školskih izleta i posli poslovnih puteva iša sam sa ženom na jedno lipo krstarenje i nigdi više, a od moje ekipe većina nije ni to:prayer:
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
ja odmaram cijeli sijecanj silom prilike ove godine i skoro cijelu veljacu osim ako ne racunam ciscenje snijega sa plastenika...ali si i svake godine priustim 5-6 dana mora i to ne ko ceh nego ko gospon covjek znaci da kupim na moru kaj mi treba i moja zena ne stoji kod peci pol dana nego se odmara a restorana fala bogu ima dosta treba samo malo pronjuskat i mozes naci super mjesto...skuplje je pice na moru nego hrana...a more prilagodim poslu 3 dana prije nego odem malo vise zapnem i sve priredim i obavim zastitu i kad se vratim opet malo zapnem ako nadjem kakvih problema i to je to...dobro je kaj starci jos mogu pa i oni malo pripaze ako bi slucajno bilo kaj ali u tih par dana dok me nema jos mi se nikad nije nista dogodilo...a u zimi idem na tjedan dana u belgiju skoro svake godine (doduse kod familije)...vjerujem da velika vecina gradjana iskoristi manje godisnjeg za putovanja od mene seljaka...samo se moras dobro izorganizirat i sve se moze kad se hoce...jedina mi je zelja da odem u belgiju na formulu 1 ali eto to si nazalost nemogu nikak ubacit u plan...ne zbog financija nego zato kaj je uvjek u jesen kad imam najvise posla...a kad smo vec kod ljetovanja jel ima tko kakav dobar prijedlog kuda otici na more? isli sam par godina za redom na peljesac (lijepo ali predaleko) pa par godina u selce ali mi je sad polako dojadilo pa bi malo ove godine promjenili...bitno mi je da ima restorana i da ima nekakvog sadrzaja za manju djecu...
 
I

ihorzic

Guest
Mi se dalmatinci sprdamo sa poljacima i česima kad nam dođu u apartmane sa kombijima pretovarenima svim i svačim (čak i vodu nose svoju), a mi se (velika većina, čast iznimkama) na mičemo od kuće nigdi, ona ka na moru smo tako da nam litovanje ne triba, a di češ na zimovanje ko je lud stat na skije pa se još ne daj bože polomit bez potribe, a još bi to ka tribalo i platit:D
A i ja spadam u tu većinu, osim davnih školskih izleta i posli poslovnih puteva iša sam sa ženom na jedno lipo krstarenje i nigdi više, a od moje ekipe većina nije ni to:prayer:

ma dobro si to rekao ali po meni trebao bi malo iz dalmacije negdje u istru ili otoke i eto ti dobrog odmora - ponekad se ljepo maknuti od kuće i zaboraviti bar na tren svakodnevnicu
 
I

ihorzic

Guest
i gdje ste se zabili dragi prijatelji , žetva gotova , jeste li negdje na slanoj vodi
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
i gdje ste se zabili dragi prijatelji , žetva gotova , jeste li negdje na slanoj vodi

Ja sam 10 dana u Kazhakstanu...bit ce i koja slikica,ovdje je poljoprivreda jako ziva,a trznice su i dalje zile kucavice...
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Ja sam 10 dana u Kazhakstanu...bit ce i koja slikica,ovdje je poljoprivreda jako ziva,a trznice su i dalje zile kucavice...
jel imaš tamo koga, il si iša čisto turistički:?:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
jel imaš tamo koga, il si iša čisto turistički:?:

Isao sam turisticki,ali u goste...
Idealno za one koji vole dobro popit i pojest...i naravno zena kao u prici...
 

Najnoviji postovi

Na vrh