• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lombardini LA 300

  • Temu pokrenuo Junky36
  • Datum prvog posta

IvekZG

Novi član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
3
Izvrsno, hvala puno. U subotu idem probati. Da, ima tri pozicije, nisam bio siguran kad je cok otvoren, a kad zatvoren. Koji je tocno tip motoea neznam. Budem slikao.
Jos jednom hvala na pomoći.
 

IvekZG

Novi član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
3
Probao sam danas. Nešto ne štima. Hladan motor, palim sa zatvorenim čokom, kad kao da ulovi stavim na pol coka, upali. Nakon nekog vremena stavim cok u smker voznje. Radi par minuta i onda se ugasi. Stavio sam novu svjecicu, nakon tih par minuta kada radi, izvadim svijecicu, koja je bas jako crna (stavio sam je novu novcatu). Svijecica je f70. Da li netko zna nekog majstora u ZG ili okolici oko dugog sela ili Vrbovca koji bi mogao pogledati frezu?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
radim popravak ovog motora. neznam jeli DMB 200,250 ili 300 ali nije bitno. slažem struju. struje nema. 1683115706424.png
na ovoj slici se mjeri otpor bubine. tu se mijeri otpor između onih dviju metalnih dijelova koji vire van tu se prišerfljuje bubina na kučušte . koji je ti kolo(primarno ili sekundarno)?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Di je ta tanka žica? ima dvije žice. jedna ide na svečicu a druga na kondezator na drugi kraj motora. ova druga služi za gašenje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Između žice koja ide na platine i mase. Gasi se premoštavanjem platina.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
vidim da postoje neke elektronske bubine(BOY030).ovo je ta slika. da li valja to?
te elektronske idu bez platina. kako se rikta onda faza?
(gledo sam ovaj video)
1683196409677.png
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Dva LA300, s kojima imam posla, imaju takav modul, jer su i u originalu imali EP.
Kakav je svitak na njima ne znam, no fazu daje inducirani napon na svitku.
 

Sven Rendulić

Novi član
Tu od
30 Lip 2022
Poruka
4
Pozdrav, motor se nalazi na muta gorenja nakon kosnje motor je normalno ugasen nakon dva dana nemoze upalit ima iskru
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Pozdrav, motor se nalazi na muta gorenja nakon kosnje motor je normalno ugasen nakon dva dana nemoze upalit ima iskru
A gorivo dali ima. Svećica nakon nekoliko povlačenja suva ili mokra.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
A barem je svećka dobra, mislim dobra po svojoj oznaci, mogla bi nešto zapaliti?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Treba više vuči. A onda ako je suva nema goriva. Trebo pregledat karburator, ako ga ima u cašici onda je dizna zatvorena ako nema u čašicu, problem iglica plovka i sve tako redom.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Iglica bi prije bila da ako preliva gorivo! Taj motor ima metalni rezervar goriva koji godinama zarđavi i n a dnu rezevara ima smeća pomiješanog sa ruzinom. Prvo i osnovno je očistiti rezervar goriva, pa onda špinu goriva i kad se to napravi i uvjeri da gorivo slobodno ide prema karburatoru, onda slijedi temeljito čišćenje karburatora....:cautious:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja bi skinul svječicu i pustil mu par kubika goriva kroz nju pa probal upaliti.
Ako se nakašlja i na sljedeče povlačenje kresne i odradi par taktova struja bi trebala biti ok i treba poraditi na dovodu goriva
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Nakon kašljanja , slijedi upala pluća!

I ako to napravi , nije napravio nič! Treba krenuti nekim redom, kojim se eliminiraju pojedini uzročnici , jedan po jedan .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja kašljem več tjedan dana ali nikak da upalim.
 
  • Haha
Reactions: ZJ

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
Odi u svinger klub pa se nakašljaj buš videl morti te tko kresne. Viš da je to sad u Istri popularno :giggle:
 
  • Haha
Reactions: ZJ
Na vrh