• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Losa Uljna pumpa na traktoru

J

jaguar

Guest
On sada 5000 sati pod predpostavkom da nije menjan sat jer mu ja nisam prvi vlasnik a ulje je sae 30 neka novosadska firma ga proivodi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
jaguar kaže:
On sada 5000 sati pod predpostavkom da nije menjan sat jer mu ja nisam prvi vlasnik a ulje je sae 30 neka novosadska firma ga proivodi.
Ja imam Štore s takvim (rumunjskim) motorom. Ima oko 7000 sati i motor nije otvoren do sad. Ulje koje koristimo je INA Super 3 ili Super 5, 15W-40.
Probaj za početak promijeniti vrstu ulja i staviti kvalitetniji filter.
 
J

jaguar

Guest
Pa ulje sam tek promeno pre tri dana a filter je neki od golfa cinimi se.Ali nije problem da se i ulje promeni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
jaguar kaže:
Pa ulje sam tek promeno pre tri dana a filter je neki od golfa cinimi se.Ali nije problem da se i ulje promeni.
Filter ti je važna stvar. Mora biti veliki, i mora biti cijev originalne duljine u njemu (cca 15-tak cm).
Kupi FIAAM ili neki kvalitetniji filter, pa onda probaj. FIAAM FT4670T ti je originalni filter ulja za taj motor.
 
V

VTZ

Guest
jaguar kaže:
Pa ulje sam tek promeno pre tri dana a filter je neki od golfa cinimi se.Ali nije problem da se i ulje promeni.

Pa vrlo je lako moguće da ti baš zbog tog ulja, koje si sad natočio, pritisak podmazivanja brzo pada! Stavio si obično monogradacijsko ulje, a bilo bi bolje da si odabrao multigradacijsko! Ono je manje ovisno o temperaturama, a nije prevelika razlika u cijeni.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
:lol: :lol: 8)
Sinek daj posluhni ,
Ako na min. broju okretaja ima jedan bar, imaš pilu od stroja ;)
I ne radi generalku dok ikako zapali ,jer tek poslje generalke počinju problemi ..A ako ti je dosadno idi u birtiju .
Inace da li je motor za generalku se ispitiva alatom za mjerenje a ne subjektivnom procjeno ima ili nema snage .
100 -tine razloga ima da motor "nema snage" a da nije za generalku ..
A generalka je samo jedno i to GENERALKA koja MORA obuhvatiti sve uređaje na motoru ..a ne samo karike i ulje .
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
slazem se s @ZJ i @VTZ svaka dijagnoza ovako na zatvorenom motoru je gatarska prica
@jaguar mozes krenuti redom....najjednostavniji poduhvat je svakako sipanje kvalitetnijeg ulja i montaza drugog filtera
druga stvar, malo zahtjevnija, je skidanje kartera te provjera dali je musko ili zensko :lol: salim se
a prije samog skidanja raspitaj se dali je uopste moguce skinuti karter, samo karter.....jer IMT je to moj sinko :D

jos da dodam moje iskustvo sa ursus-om C-335 i nadovezem se na ono sto je ZJ napisao za "niski tlak", ista situacija se desava kao sto je opisao @jaguar ali nakon remonta motora :mrgreen: doduse taj ursus ima ler gas tako mali da brojis okretaje radilice :lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
KAkve veze ima kvaliteta filtra ? ako je filter nekvalitetniji može imati manji otpor strujanju a ne veći :lol: :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
puknuti kaže:
KAkve veze ima kvaliteta filtra ? ako je filter nekvalitetniji može imati manji otpor strujanju a ne veći :lol: :scratch
Mali filter od auta ima veći otpor strujanja (veći pad tlaka) jer mu površina nije dovoljna te ima veću brzinu strujanja ulja.
S druge strane, taj se filter prije zapuni špenom, pa mu je i zato pad tlaka veći.
Ti si ipak doktor za hidrauliku, pa to znaš bolje od nas. Ak sam u krivo, slobodno me ispravi (plaćam cugu, bil u pravu il u krivu) :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Svaki filter ima prelivni ventil tj ako se zaštopa da motor bez obzira na vlasnikov nemar ima optimalno podmazivanje .
I zato ako štedite na izmjeni filtra znajte da nema koristi od toga jer vam u slucaju začepljanog filtra po motoru struji nefitrirano ulje .
I taj prelivni ima neki otpor ali to je na leru gotovo 3x manje od punog gasa i to sigurno nije ovdje slucaj
Pijača da , mora bit ..šteta kaj od druženja u Zd vjerojatno ništa ..
P.S. možda bude ovo poticaj da se organizira čim prije
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
puknuti kaže:
Pijača da , mora bit ..šteta kaj od druženja u Zd vjerojatno ništa ..
P.S. možda bude ovo poticaj da se organizira čim prije


Da previše ne ulazim u off topic koliko ja znam druženje bi trebalo biti
negdje u prosincu.
A sad čekom daljine obavijesti organizatora. :D
 

Indos

Novi član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
4
Pozdrav svim forumasima.i ja imam isti problem sa imt 539 delux . Kad je motor hladan pritisak ulja je 4,2 bara . A kad je zagrejan motor na radnu temperaturu onda pritisak ulja na mnometru opadne i na 2 ili cak na 1,5 bara. Sta vi mislite sta je problem i kako da ga rijesim.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav svim forumasima.i ja imam isti problem sa imt 539 delux . Kad je motor hladan pritisak ulja je 4,2 bara . A kad je zagrejan motor na radnu temperaturu onda pritisak ulja na mnometru opadne i na 2 ili cak na 1,5 bara. Sta vi mislite sta je problem i kako da ga rijesim.
I kad na leru padne na nulu još uvjek vozi , vozi .i vozi ...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kad pritisak ulja padne na nuli i traktor vozi i vozi tad je neispravan sat(manometar).To se desava uglavnom kod IMT traktora.
 

Indos

Novi član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
4
mislite da je do manometra , jer kod mene traktor kap ulja ne potrosi od mijenjanja do ijenjanja , i nikad ga nedosipam.nije moguce da me manometar zeza
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
U svakom slucaju to ti je najjeftinija stavka za pocetak.Ako zoves majstora trebao bi imati manemetar za probu..
 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Jel se može provjeriti valjanost manometra npr da dok traktor tako radi na leru da se izvadi čep gdje se sipa ulje pa da se vidi jel baca ulje van
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Skini šaraf na bloku motora i malo zaverglaj sa povučenom ručicom za gašenje na rupu bi trebalo špricat ulje i to oko pola metra to je najsigurnija proba pritiska .
 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Jel ima veze sto mi je slabiji pritisak ulja u motoru to sto sam na lajtunge od ulje metnuo deblje plocice . i dali ima na pumpi kaki saraf da se pojača pritisak:(nod):
 

Najnoviji postovi

Na vrh