• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lovstvo

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Dali se netko od Vas ovdje bavi lovom?
Profesionalno ili amaterski?
Uclanjen u neko drustvo lovacko?
 
B

Bobo

Guest
Standardni lov u mutnom, ili onaj obicni lov gdje se puca u zivotinje?

Bilo bi fino kad bi postojalo lovacko drustvo za ove prve, pa da se jednako dijeli medju njima, bio bi nam svima bolje ;)
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ja sam mislio na standardni lov.
Sad dok sam bio u Gudovcu na sajmu vidio sam dosta ljudi oko lovackih "standova",pa me to potaknulo da otvorim ovu temu.
Vjerujem da ima ovdje na forumu lovaca,barem dok traje sezona na divlje svinje (obrana kuruze) :D
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Ja sam mislio na standardni lov.
Sad dok sam bio u Gudovcu na sajmu vidio sam dosta ljudi oko lovackih "standova",pa me to potaknulo da otvorim ovu temu.
Vjerujem da ima ovdje na forumu lovaca,barem dok traje sezona na divlje svinje (obrana kuruze) :D


ja imam položeni lovački ispit ali nisam član niti jednog društva,a nemam ni oružje...čekam neka bolja vremena,kod mene je pristupnina u lovačko društvo u popovači 6000kn,to mi je zasada previše i godišnja članarina je 1200kn što je prihvatljivo,radi se o tome da moram nabavit jos ormar,puške i obavit liječnički pregled i to je u ovo vrijeme ipak malo prevelik pothvat financijski,tako da je lov zasada na čekanju!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
6000kn?
Jeli to svuda tako ista cijena ili?
Ovisi o lovačkom društvu, negdje je čak ni nema.
Nekad je lov bila privilegija kreme, a trenutno je pristupna i malima.
U svakom slučaju još uvjek skup sport.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Skup bi i trebao ostati,jer nije to za svakojake.Ipak je lovac onaj koji je tu da skrbi od divljači i održava njihov broj na prihvatljivoj razini,a ne da samo 'šica' i čisti lovište.

Nisam lovac,ali mi svi stariji u obitelji jesu.Ove bih godine na fakultetu trebao dobiti diplomu HLS-a.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
6000kn je kod mene u popovači,ima društva s malim brojem lovaca i ta društva uglavnom nemaju pristupnine,te tako privuku nove lovce...meni se čini da cu 3km dalje u drugo društvo,iz razloga što nema pristupnine,pa cu si tako uštedjeti dosta novaca!
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Imam jednog Lovocuvara u Popovaci koji mi je bas pravi kolega
i kod vas je lov brate dobar dovoljno divljaci i razne divljaci.onda
dolaze vam Talijani francuzi i ostali lovci na sitne pticice.

Ja sam inace Lovac iz Bosne i brojim dane jos 8 dana i otvor lova.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Imam jednog Lovocuvara u Popovaci koji mi je bas pravi kolega
i kod vas je lov brate dobar dovoljno divljaci i razne divljaci.onda
dolaze vam Talijani francuzi i ostali lovci na sitne pticice.

Ja sam inace Lovac iz Bosne i brojim dane jos 8 dana i otvor lova.

dolaze,da, ali kod gospodina Todorića koji posjeduje skoro pa čitavu Moslavačku goru kao lovište...
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
slika čeke u hrv. kostajnici od mog tasta

ima dva ležaja i peč (u zajebanciji se naziva čeka apartman)

26-04-08_182956.jpg


a ovo je moja žena na čeki u špičkovini (dol)


SPM_A0115.jpg


SPM_A0116.jpg
 
H

Hrvach

Guest
Evo da dignem malo temu iz mrtvih8)
Imam jako veliku volju da se počnem baviti lovom,ali nemam pojma o administaciji i ispitima. Jel mi može neko reći kolka je cijena ispita u HLS-u i kolko traje tečaj (osposobljavanje). Čuo sam da od ove godine više nije potrebno stažiranje,ali opet čujem da ga većina lovačkih društava traži. Kakva je procedura s oružjem, jel trebam prvo obaviti liječnički pa onda na policiju ili kak to već ide.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
slika čeke u hrv. kostajnici od mog tasta

ima dva ležaja i peč (u zajebanciji se naziva čeka apartman)

26-04-08_182956.jpg
Kakvo zivlje lovi tvoj tast kada je ceka tako opremljena 8)
 
H

Hrvach

Guest
Ja mislim da on lovi ovu divljač na dvije noge staru oko 300-400 mjeseci. Nema čeka badava grijanje i 2 ležaja..
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ja mislim da on lovi ovu divljač na dvije noge staru oko 300-400 mjeseci. Nema čeka badava grijanje i 2 ležaja..

Visoka divljac, sta drugo reci :D.
Zavidim mu na tome, i ja bi tako jednu da imam za lova ;)
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
lovi visoku divljač

ovo je još jedna njegova čeka kaj smo napravili

P250811_1910.jpg


@ Hrvach

lovački ispit ti ispadne oko 3500 kn, ja uskoro idem polagat preko hls-a...

stažiranja za polaganje nema, ali neka društva traže kod upisa u društvo stažiranje

s lovačko diplomom i lječničkim pregledom možeš tražit dozvolu za oružje, kad predaš zahtjev imaj već doma ormar/sef za oružje, jer ti policija dođe u kontrolu prije nego ti odobre dozvolu
 
H

Hrvach

Guest
E puno hvala na objašnjenju! To me je i zanimalo za stažiranje jel nije uvjet za ispit,ali je uvjet za pristup društvu. Još me samo zanima jel mogu stažirati u društvu bez položenog lovačkog ispita ili moram prvo to odraditi? Jel ima veze gdje se nalazi ormar jel imam prvašića u kući pa da mi policija ne sere radi toga, kao opasnost za djecu i slično.
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
E puno hvala na objašnjenju! To me je i zanimalo za stažiranje jel nije uvjet za ispit,ali je uvjet za pristup društvu. Još me samo zanima jel mogu stažirati u društvu bez položenog lovačkog ispita ili moram prvo to odraditi? Jel ima veze gdje se nalazi ormar jel imam prvašića u kući pa da mi policija ne sere radi toga, kao opasnost za djecu i slično.

stažiranje isključivo ovisi o lovačkom društvu, npr ld fazan iz konjščine nema stažiranja, a kolko sam načuo niti upisnine u ovoj godini, dok za neka društva imaš upisninu 1000 eura + 2500 kn godišnja članarina ---> prva godina 10000 kn:finga:

to dal možeš stažirat opet ovisi o LD


a ovo za ormar, pa nebuš ga del u dječju sobu, ormar mora biti zatiplan u zid s tim da mora biti konstantno zaključan, a ključevi ti nesmiju biti na mjestima gdje djeca ili bilo tko drugi osim tebe može doći do njih... policija ce ti jedino obić prve susjede i pitat nešto u stilu dali imaju što protiv bla bla bla

još jedna stvar vezana uz ormar, ako ti policija dođe u kontrolu i recimo pitaju tvoju ženu/mamu/djete/nekoga da ima otvori ormar radi prvovjere, ovi nesmiju niti pomislit na ključeve od ormara, a kamoli otvorit ormar...
 

Najnoviji postovi

Na vrh