• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lož ulje-plavi diesel-diesel-eurodiesel?

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Prema EU normama EN 590 koje vrede za dizelska goriva se određuje količina dopuštenog sumpora v gorivu.To je ono Euro 1,2,3,4 i 5 koji bi sad već trebal biti na snagi.Suvremeni common rail motori moraju dobiti gorivo sa niskom vrednošću sumpora kako bi mogli udovoljiti tim normama.Budući da v takvom gorivu nema sumpora koji ima maziva svojstva za bosch pumpu,a starog dizela nema za kupiti,ulje je preporučljivo stavljati isključivo zbog podmazivanja elemenata bosch pumpe,CR i PD sistemima to ne smeta,oni su prilagođeni za rad sa ovim "suhim eurodizelom".Znači,svi oni klasični dizelaši i turbodizelaši,a tu spadaju i traktori i kombajni te kojekakve poljoprivredne naprave bi trebali prilikom tankiranja dobiti neku manju količinu jeftinijeg MOTORNOG ulja(super 3,super 5).
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Negde sam čul, da ima veze jel je pumpa rotacijska ili klipna...mislim da je i to jedna od vječnih rasprava, a direktnih dokaza nema....isto kak gorivo...neki se kunu u Omv.... da motor bolje ide i manje troši...ja iskreno nisam zamjetil opipljivu razliku...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Možda sam samo malo zaboravio :shock: podsjeti me .

evo podsjećam te.hajd molim te tamo na temu mtk labin progres objasni nam đe taj regulator dođe zbog čega se mtk zahukavaju pri radu ili leer gasu.kako ga poštelati? možda je to zbog ovog šugavog novog dizela
 
L

linkres

Guest
euro dizel ti je bolji za CR motore a ne za one stare.stari trebaju masniju naftu da bi bolje sagorijevali. probaj sad zapaliti naftu pa ćeš vidjeti kako slabije gori,nema masti u sebi da drži vatru,ispari brzo skoro ko i benzin

a jel moj ferđo ima CR ili PD motor ? :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo podsjećam te.hajd molim te tamo na temu mtk labin progres objasni nam đe taj regulator dođe zbog čega se mtk zahukavaju pri radu ili leer gasu.kako ga poštelati? možda je to zbog ovog šugavog novog dizela

malo morgen.ko što si nam objasnio i ono za regler na specijalu:weedman:
Prvi put si rekel regler ..pa si me zbunil .. a radi se o regulatoru :shock:
Bum jednom :zubo:, sad ne ..idem vgrad .
Snimi audio file kako radi u leru i u kojem položaju zaletava ?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Prvi put si rekel regler ..pa si me zbunil .. a radi se o regulatoru :shock:
Bum jednom :zubo:, sad ne ..idem vgrad .
Snimi audio file kako radi u leru i u kojem položaju zaletava ?


čuj nakon rada na ravnom,zahuktava se.nemogu sad snimiti jer nisam kod kuće

p.s. regler ili regulator je isto,barem za mene
 
L

linkres

Guest
kakvo je trafo ulje za tociti radi se o starijem tipu traktora
niasam probao, neki vele da ide na trafo ulje, osobno nebi probao jer ima unutra puno silikona a i kancerogeno je
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
lož ulje-plavi diesel-diesel eurodiesel

svi vaši odgovori su ok,ali največi problem je što svi trgovci sa naftom i sličnim gorivima za nas seljake patvore sa vodom, tu u BBŽ županiji su takvi maheri ali več smo mi naučili gdje ima najviše vode,to su uglavnom male pumpice gdj rade tipitusi koji suknu na jedan tank od 10000litara 100litara vode i oni imaju za gablec i kad tome dodate kakvo nečisto dođe iz rafinerije ,užas .Poznanik mi radi na maloj pumpi i kaže kolika je samo razlika kada dođe iz Rijeke i iz Siska ova prva kudikamo bolja dobar vam je savjet pomiješati plavu i ložu ,pola pola po izgledu boje ako vas i zaustavi murija ne mogu ništa naći ,ne znam dali se sječate D1 e to je bilo gorivo moj susjed je znao potegnuti za vrijeme rata do Sesveta 80 KM sa tri bačve na jednu privatnu pumpu tamo su točili unproforci to je bio dizel,jedan mali savjet koji mi je rekao jedan pokojni majstor ,gorivo bi trebalo odležati da talog iz bačvi koristimo za loženje jer večina vas ima pumpe za gorivo i ona kad vuče gorivo ona ga i muti u bačvi:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
je al treba podmazivati dijelove u boš pumpi, al i tak se stavlja ulje u boš pumpu posebno, a kaj ja znam,hehe
pozdrav u pulu (inaće kampiram u Valbandonu:partyman:)

Kod starih traktora koji dosta ne rade,,
Recimo kod punpe od zmaja 780rpm,,,,ča smo imali doma,,,,prije zimskog sna i u pola zime,,,i prije paljenja u ljeto smo podmazali elemente u njoj,,,nači skinuo si poklopac,,,i pantiganom,,za ulje podmaza................
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Smrt po meni...:(...........i nisam čuo da iko stavlja...:scratch


nije smrt vjeruj mi.u toku rata je naš passat I vozio na trafo ulje i svi dizeli.passat još uvijek ide,znači neškodi mu.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Neznam dal je dobro auto voziti na trafo ulje, dali to skodi, u to ne ulazim, al za covjeka je vrlo stetno, kao sto je nekog vec rekao kancerogeno...
Pazite sta radite:mad:
 
B

BAGERISTA

Guest
nije smrt vjeruj mi.u toku rata je naš passat I vozio na trafo ulje i svi dizeli.passat još uvijek ide,znači neškodi mu.

E vidiš,,,čovik uči dok je živ,,,,a da sam čuo da neko to stavlja u auto,,,nisam,a vidija još manje......:roll:
 
B

BAGERISTA

Guest
ne znam cemu tolika prasina oko tih fucki'n "novih" motora, sta su to oni? nesto iz svemira? na kojem to principu ti motori i njihove pumpe rade?
sumpor koliko ima koristi na nekim dijelovima toliko steti drugim, dobijes na mostu izgubis na cupriji, mislim ako je sumpor neophodan za podmazivanje pumpe onda bi rafiniranjem sumpora iz goriva trebalo promijeniti nesto u konstrukciji sistema ubrizgavanja goriva

kako neki voze godinama, predju stotine hiljada kilometara i hiljade radnih sati odrade na euro-dizelu bez ikakvih problema a neko sa istim vozilom stalno ima probleme zbog "nemasnog" goriva

najvise nas yebu distributeri kao sto je neko napisao stranicu prije

Istina,,,,evo ja nisam nikad stavlja u rezervare nikakve dodatke,,,i vajk mi je makina delala,,,,a sad ko je i ako je zadovoljan,,neka nastavi...:D

a naša je ina,,,,,da se more svi svit smijat,,,jer ovo ča mi plačamo za eurogorivo,,,je zadnje smeče i ostatak,od pravog goriva,,,,,a to sam i doživija na analizi u italiji,,,kad sam nosio punpu na reparaciju,,,,a ča reč,,,,nego žalost..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
E vidiš,,,čovik uči dok je živ,,,,a da sam čuo da neko to stavlja u auto,,,nisam,a vidija još manje......:roll:


da nekvarim temo samo da dodam da je stari fiat PZ išo na prepečenicu.(rakiju)
 
B

BAGERISTA

Guest
To je druga priča,,,,ako govorimo ulje,,,ili rakija:weedman::weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh