• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lož ulje-plavi diesel-diesel-eurodiesel?

L

linkres

Guest
ne znam cemu tolika prasina oko tih fucki'n "novih" motora, sta su to oni? nesto iz svemira? na kojem to principu ti motori i njihove pumpe rade?
sumpor koliko ima koristi na nekim dijelovima toliko steti drugim, dobijes na mostu izgubis na cupriji, mislim ako je sumpor neophodan za podmazivanje pumpe onda bi rafiniranjem sumpora iz goriva trebalo promijeniti nesto u konstrukciji sistema ubrizgavanja goriva

kako neki voze godinama, predju stotine hiljada kilometara i hiljade radnih sati odrade na euro-dizelu bez ikakvih problema a neko sa istim vozilom stalno ima probleme zbog "nemasnog" goriva

najvise nas yebu distributeri kao sto je neko napisao stranicu prije

vrlo vjerojatno
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
bolje posvetiti pažnju na to da se gorivo istaloži da nema vode i mjenjat filtere redovito i nema tu problema sa naftom .
ulje se može lijevati kada je pumpa nova a stara nebude zaribala, tak toči šta imaš .
jednom do dva puta godišnje se može malo podmazat samo ne sa dvotaktolom jer se loše miješa sa naftom , bolji je atf
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bolje posvetiti pažnju na to da se gorivo istaloži da nema vode i mjenjat filtere redovito i nema tu problema sa naftom .
ulje se može lijevati kada je pumpa nova a stara nebude zaribala, tak toči šta imaš .
jednom do dva puta godišnje se može malo podmazat samo ne sa dvotaktolom jer se loše miješa sa naftom , bolji je atf
Nema veze kaj se mješa , glavno da je u glavi podmazano ...
Da, taloženje je majka svih zajeba
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
hmm..kolko sam pročital postova i sad sam zbunjen...kaj valja točit u nafu,a kaj ne..:scratch u traktor..znači pun tank..600L šibnemo litru dvotaktola..jel to pametno..:?:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
imam klipnu bosh pumpu, točim ulje direkt u nju, tako da ne vjerujem da nafta bez sumpora more kaj na starom 533 smrdat...

dok ne izađe neka znanstvena studija, sve po starom, toći i vozi...
 
B

BAGERISTA

Guest
Baš tako.........
Jedina briga je da jednom godišnje baciš oko na ulje u punpi,,,i to je to,,,,,more i zamijena.....:supz:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
heh tetak je u ratu gonio ursusa na staro ulje, mislim motorno, godinama ga odlagao u bacvu nakon zamjene


a gdje vam je taj regulator koji spominjete, nikako da nadjem u kojoj je temi

još nema teme o njemu.regulatoru.

radi se na tome
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ako se mene pita, a ne pita se .......... :D

Samo da napomenem da ulje u pumpi i ulje u gorivu (bez obzira kakvo je) ne podmazuje iste dijelove pumpe :madmana:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Ako se mene pita, a ne pita se .......... :D

Samo da napomenem da ulje u pumpi i ulje u gorivu (bez obzira kakvo je) ne podmazuje iste dijelove pumpe :madmana:


najse opterećivati sa tim,
jer ovi takitak to ne buju razmeli.....,
malo ko od forumaša je videl VT pumpu u dijelovima (čas izuzecima)....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
najse opterećivati sa tim,
jer ovi takitak to ne buju razmeli.....,
malo ko od forumaša je videl VT pumpu u dijelovima (čas izuzecima)....
Kaj je to VT , to ono kaj se na kruh naliči :rolfer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
najse opterećivati sa tim,
jer ovi takitak to ne buju razmeli.....,
malo ko od forumaša je videl VT pumpu u dijelovima (čas izuzecima)....
Onda nek ne melju gluposti.
Ustvari, a čemu bi se onda ponekad nasmijali :scratch
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ja sam videl cijeli kamion u djelovima..tj. šarafil sam i ne jenoga neg več dve leta šarafim...ja sam pitam kaj je zdravo stavit u gorivo,a da ne šteti...niko ne obrača pozornost na moj post pa bum pričekal do devetog mjeseca da pitam majstora na praksi...svaka čast izuzecima al ima i drugih mehaničara na forumu pa i nije lijepo tak ismijavat ljude koji nisu čuli za VT-visokotlačnu pumpu ili CR-common rail...šarafil sam po svemu al nikad nisam nikog pital za to ulje kaj je pametno stavit u gorivo....
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ako se mene pita, a ne pita se .......... :D

ovo je nešto novo...
inače bubneš odgovor bez ikakvog pitanja... i svi smo ti zahvalni na tome!!

da nisi bio sa puknutim na kavi nedavno?

:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
ja sam videl cijeli kamion u djelovima..tj. šarafil sam i ne jenoga neg več dve leta šarafim...ja sam pitam kaj je zdravo stavit u gorivo,a da ne šteti...niko ne obrača pozornost na moj post pa bum pričekal do devetog mjeseca da pitam majstora na praksi...svaka čast izuzecima al ima i drugih mehaničara na forumu pa i nije lijepo tak ismijavat ljude koji nisu čuli za VT-visokotlačnu pumpu ili CR-common rail...šarafil sam po svemu al nikad nisam nikog pital za to ulje kaj je pametno stavit u gorivo....
Ti pišeš o tam nekakvom rezervaru goriva od 600-tinjak litara, a jadnik 533 to jedva na prikolici povleče, pa ja zato nisam ni komentiral da ne uništiš 600 litara nafte ili nedaj bože makinu na toj raketi koja u rezervar tele more nagurati.
Pošto veliš da šarafaš i to več dulje vreme moral bi znati da razvoj motora ide napred, a sve to prati i razvoj goriva kao i da je sve to usko povezano.
Moje je mišljenje da toj makini za koju se ti raspituješ nisu potrebni nikakvi sedativi ;)
ovo je nešto novo...
inače bubneš odgovor bez ikakvog pitanja... i svi smo ti zahvalni na tome!!

da nisi bio sa puknutim na kavi nedavno?

:partyman:
Ja bi iznesel svoje mišljenje o tome ali sam več jednom bil baš zbog svojeg mišljenja o tome ulju napadnut, pa mogu samo citirati odgovore koji za mene imaju smisla ili su u potpunosti točni.

Puknuti ima jako veliki kompjuter na ramenima samo samo se ponekad nezna književni izraziti, a nažalost neki članovi ovoga foruma neznaju čitati drugačije nego samo onak kak njima u datom trenutku odgovara.
Ja lično sam ponosan kaj ga imam na svom profilu za prijatelja i jako mi je žal kaj nemam lufta sutra (ustvari več danas) da sa njim popijem kavu na jednom susretu za koji smo se več prije dva mjeseca dogovorili, ali biče sljedeči mjesec jedno novo druženje, pa ako ne prije onda bumo garant
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
kolega o ovom rezervaru pričam...http://www.tractordata.com/farm-tractors/003/1/3/3133-new-holland-tg285.html
znam da se sve razvija,al dolazim do zaključka da se razvijaju motori za Eurodiesel,a mi točimo plaviš....eee sad tu mene nekaj kopa jer plava i eurodiesel nisu isti....kolko sam čul da na drugim tipovima traktora odlaze neki senzori i štopaju se filteri od plave pa sad neznam...ovaj dotični ide sam je pitanje jel zdravo u njega stavljat dvotaktol ili bi ipak trebao stavit neke aditive..:?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh