• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lož ulje-plavi diesel-diesel-eurodiesel?

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
možda bu ispalo da filozofiram, nemam konkretnu matematiku i mjerenje, al baš sam prošli tjedan na fiatu isprobal s punom cisternom u grdi breg po asvaltu, to je skoro 6 tona otraga, na plavcu mi je gubil malo okretaje u drugoj brzoj, a na eurodizelu nije, išel normalno na 2200 do kraja brega, a na plavcu je pal na 2000, ko da nema tolko šusa u gorivu, znači ista cesta, isti teret.. al opet, možda nije do same kvalitete goriva, jer plavca kupimo po par sto litri da doma stoji i tankaš dok trebaš, pa se možda i ishlapi, ili se kondenzat malo javi, a eurodizela sam stavil za silu dok sam čekal plavca... a sad novi plavac je više žutac nek plavac :(rofl):
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Neznam više jel ja imam vode u rezervaru ili je ovaj plavi dizel u totalnoj banani, točim na ini u svoje plastične karnistre i odma isti dan u traktor, al svaki put nakon izorane dvije rali iz separatora vode ispustim ovo

20141016_101618.jpg

Usporedbe radi, ovo je posudica od paste za pranje ruku...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Več sam par puta napisao ali niko ne doživljava. Otkad točim na Petrolu a ne na Ini nemam problema sa takvim stvarima a cijena ista
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Steff, ja sam sve uvjereniji da zbog toga meni traktor zna na jačem gasu crknuti, kad sam na plavcu zna u oranju na jačem gasu crknuti, na eurodizelu nikad...
Dado, to mi i Međimurci pričaju koji imaju blizu Petrol i Inu, vele da Petrol ima puno kvalitetnija sva goriva, a kaj se plavca tiče, vele da Petrolov manje dimi, a više se napravi s rezervarom... Opet, nemam konkretne matematike, al zakaj bi netko lagao?!
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Petrolova benzinska koja mi je u blizini nema plavi dizel, tak da moram točiti na ini.

ibosilj, meni se isto čini da mi je traktor slabiji, sad kad skurim ovog plavca kaj mi je ostalo u traktoru, budem odšerafil onaj čep kaj je na dnu rezervara da baš vidim kaj se sve nataložilo na dno, a nakon toga budem natočil euro dizel, jel baš me zanima kaj bu na to rekel...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Rekel ti bu HVALA :)
al onda mu moraš objasniti da je novi sok 40% skuplji i to je samo poklon za rođendan, a dalje bu opet onaj lošiji sok :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Steff, ja sam sve uvjereniji da zbog toga meni traktor zna na jačem gasu crknuti, kad sam na plavcu zna u oranju na jačem gasu crknuti, na eurodizelu nikad...
Dado, to mi i Međimurci pričaju koji imaju blizu Petrol i Inu, vele da Petrol ima puno kvalitetnija sva goriva, a kaj se plavca tiče, vele da Petrolov manje dimi, a više se napravi s rezervarom... Opet, nemam konkretne matematike, al zakaj bi netko lagao?!

Da, ali i petrol i ina i tifon, svi toče u ininoj rafineriji, znam jel vidim svaki dan. Osobno, nisam jedino nikada još u 12 godina vidio cisternu iz omv-a da tankria u ini. Mislim da je tu stvar samo skladištenja i čistoče rezervara na benzinskoj.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Ja u svog Rusa tocim lozu,jer kad bi mu natocil plavi dizel ili nedal Bog eurodizel,uvjeren sam da bi sebiznenadil i mam stal i vise ni makac. ;-)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Je razlika u cijeni lože i plavca toliko velika da se isplati zezati po cesti pa da ti carina vidi crvenu boju u čašici?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Par lipa je razlika, samo šta ložu može kupiti svatko, dok plavi ne :eek::
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ako radis zemlje, imas pravo na plavca, ako radis usluge, imas cijene da tocis eurodizel. :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Odi pa ih pitaj,a radim više nego vecina onih kaj imaju pravo :(punch):
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Onda imas jako malo, a zbog toga ti se isplati zezat? Da popusis kazne vise nego sve to vrijedi?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Odi pa ih pitaj,a radim više nego vecina onih kaj imaju pravo :(punch):

Pa posto delam za sebe samo,a nemam pravo na plavca,onda mi je razlika velika Ibosilj

Ako ste u sustavu potpora, odnosno imate registriran OPG i obrađujete više od 1 ha, imate pravo na plavac. Raspitajte se u agenciji za plaćanja. Ako delate "na crno" onda i tankirate na crno, :mur: ili eurodiesel :icon_eyes: .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Pa jel se moze onda dok se tanka eurodiesel u auto, traziti R1 racun i to prilagati knjigovodi za povrat poreza?
Kak da oni znaju kud sam ja utrosil to gorivo..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ako ste u sustavu potpora, odnosno imate registriran OPG i obrađujete više od 1 ha, imate pravo na plavac. Raspitajte se u agenciji za plaćanja. Ako delate "na crno" onda i tankirate na crno, :mur: ili eurodiesel :icon_eyes: .

Plus još kaj možeš za svaku parcelu koja nije uvedena u Arkod dobiti plavu naftu,bez obzira čija je parcela,i tko ju obrađuje,po načelu tko prvi njegova djevojka...
 

Najnoviji postovi

Na vrh