• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lož ulje-plavi diesel-diesel-eurodiesel?

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Nisam dugo pogledao koliki je udjel trosarina u gorivu..no sjecam se da je bilo blizu 50% . Ima na netu objavljeno sto sve ide u cijenu goriva,a koliko su trosarine i ostali nameti. Svi vi koji ste po sili zakona u sustavu pdv-a i imate veci obrtaj love dobro znate kolika je porezna presija u HR. Mislim da vec predzadnji razred poreza na dohodak daje 60% svoje bruto vrijednosti...zaista treba imati volju dati 2/3 drzavnom aparatu.
Od 100kn(bez pdv-a) nam svima ostane izmedu 35-45 kn...i kada za to kupujemo "speceraj" jos platimo 25% pdv-a..
Plavi nema vecinu nameta...i tako bi trebalo ostati.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Trošarine su u fiksnom iznosu i ne ovise o cijeni goriva. Prihod od PDV-a se bitno smanjil i država bu to sigurno prvom prilikom nadomjestila povećanjem trošarina. :mur: Tim više kaj sjeverni i zapadni susjedi imaju nekaj više cijene od nas.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
A južni susjedi?Čini mi se da je u Bih gorivo jeftinije cca 30%.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Eto, danas u novinama baš piše kako Hrvati opsjedaju benzinske u BiH jer je tamo gorivo dosta jeftinije
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
I ja sam jedan od njih...

Po rezervaru (40-ak litara) sam prije godinu dana uštedio 100 kn, a sada, kad je malo jeftinije, oko 80 kn.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Trošarine su u fiksnom iznosu i ne ovise o cijeni goriva. Prihod od PDV-a se bitno smanjil i država bu to sigurno prvom prilikom nadomjestila povećanjem trošarina. :mur: Tim više kaj sjeverni i zapadni susjedi imaju nekaj više cijene od nas.

Tocno je da su trosarine u fiksnom iznosu. Moj upis se odnosio na ukupnu cijenu goriva koja nije fiksna i za vrijeme ove 4 god kako je barel bio iznad 100 dolara. Isprika sto nisam to napisao. Mislim da je postojao i varijabilni dio..ali to su vjerojatno ukinuli jos davno kako bi "dzep" bio pun bez obzira na "trzisnu utakmicu ponude i potraznje". ;)
Moramo i mi na mediteranskom trzistu imati ponekad bolje cijene :D
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Se moze koja bacva goriva dopelat,iz Bosne,il ima ogranicenje za uvoz??

Samo koliko stane u tank. Ne smiju te uhvatit da prevoziš gorivo u kanisterima, inače bi si svi prevozili.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Eto, danas u novinama baš piše kako Hrvati opsjedaju benzinske u BiH jer je tamo gorivo dosta jeftinije

BIZNIS 267
Nisu ispoštovali proceduru: Inspekcija zabranila niske cijene goriva u Ljubuškom

Piše: N. N./Klix.ba
19.1.2016 u 09:57
75
Nisu ispoštovali proceduru: Inspekcija zabranila niske cijene goriva u Ljubuškom 267
Federalna tržišna inspekcija zatražila je od benzinske pume Tioil da koriguje cijenu Eurodizela sa 1,26 na 1,46.
Nisu ispoštovali proceduru: Inspekcija zabranila niske cijene goriva u Ljubuškom
Foto: AFP
Naime, Federalna tržišna inspekcija zaključila je da benzinska pumpa nije dobila odobrenje Federalnog ministarstva trgovine za snižavanje cijene Eurodizela sa 1,46 na 1,26.

Zakonski propisi nalažu da svaka benzinska pumpa pošalje zahtjev za korekciju cijene goriva, što ministarstvo redovno i odobrava.

"Problem je što našem ministarstvu treba četiri dana da odgovori na zahtjev o korekciji cijene, što je presporo u slučaju kad imate ovakve promjene na tržištu", kaže za Klix.ba Tihomir Matošević, direktor Tioila.

Ipak, Eurodizel neće ponovo pojeftiniti na 1,26. Matošević kaže da je ta cijena bila usljed konkurencijskog rata, ali je u međuvremenu postignut dogovor.

"Naš uvjet je bio da mi budemo pet feninga jeftiniji. Ovi drugi su sad to prihvatili tako da ćemo odustati od smanjenja cijene na 1,26 KM", kaže Matošević za Klix.ba.
inspekcija benzinska pumpa gorivo
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,575
Ništa čudno VuckoH kad je državni aparat velik i treba ga nahraniti.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Lakše je brdo pomaknuti nego administraciju smanjiti.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
I kaj sad, jel da se kupuje plava ili da jos pricekam malo?
Za sad mi ne treba pa ako i pojeftini jos par lipa nije naodmet, svaka usteda je dobro dosla..
 

Najnoviji postovi

Na vrh