• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lož ulje-plavi diesel-diesel-eurodiesel?

L

linkres

Guest
Kaj točiti u ferđu starog 30-40 god?? Na ložionu se kao nesmije, plavi diesel nemogu svi dobiti, diesela skoro da i nema na pumpama, a da li je eurodiesel bez sumpora presuh??
Vaša mišljenja, iskustva?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
eurodizel i stavi dvotaktola.
ložu nesmješ po slovu zakona.
ali toči se uredno inspekciji nisi zanimljiv ti koji potroši 200L nafte godišnje,
več veliki potrošači.
 
L

linkres

Guest
eurodizel i stavi dvotaktola.
ložu nesmješ po slovu zakona.
ali toči se uredno inspekciji nisi zanimljiv ti koji potroši 200L nafte godišnje,
več veliki potrošači.

Da, tak sam mislil, ali nesmije se točiti dvotaktol je je na sintetički i još predvičen za visoke okretaje, pa u traktorima i autima ne izgori već hoće nekaj zaštopati, predviđen je za skutere i sl..Meni je jedan stručnjak za ulja rekao da se u auto može staviti INA outboard ulje, cca.2 dcl na tank, zato jer je to mineralno ulje i nema pepela pa sve izgori a ujedno podmaže.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
recimo da je 30l eurodizela u rezervaru...

koliko dvotaktola na 30l? ....
 
B

BAGERISTA

Guest
recimo da je 30l eurodizela u rezervaru...

koliko dvotaktola na 30l? ....

Ništa.................
Ja nikad stavljao,a moj rođak je roka (motornog),,i uvijek punpe delale bez greške...,,,nije mi jasno,,,od kad su počeli s tim forama....
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
valjda onda hoće još i na ulju zaradit, nije dost kaj je nafta 10 kn ...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ništa.................
Ja nikad stavljao,a moj rođak je roka (motornog),,i uvijek punpe delale bez greške...,,,nije mi jasno,,,od kad su počeli s tim forama....

od kad su počeli neznam,znam samo da dizel više neizgleda po boji kao dizel niti smrdi po dizelu.
 
B

BAGERISTA

Guest
Možda malo motornog,,,,ali nisam prakticira,,,,i traktor je dela od 80-te bez greške,,,i opet isto radim i sad,,,,samo točim i to je to........(plavi):p
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
nije mi jasno to sa sumporom i bez sumpora, dizel , eurodizel
kaj to nafta treba podmazivat? ona treba gorit, a u 4tktnom motoru imaš tako i tak ulje koje podmazuje radilicu i cilindar... kaj ne?
 
B

BAGERISTA

Guest
od kad su počeli neznam,znam samo da dizel više neizgleda po boji kao dizel niti smrdi po dizelu.

istina,,,,nije ni dizel ča je nekad bio,,,,,ali po meni onda bolje motornog roknut,,,,mada kažem ne prakticiram....
 
B

BAGERISTA

Guest
nije mi jasno to sa sumporom i bez sumpora, dizel , eurodizel
kaj to nafta treba podmazivat? ona treba gorit, a u 4tktnom motoru imaš tako i tak ulje koje podmazuje radilicu i cilindar... kaj ne?

Da,,,,u motoru,,,,a ča podmazuje punpu,,,i njezine elemente....:?:
I kako se uništavaju injetori,,,dizne ili kako več očeš..
 
L

linkres

Guest
recimo da je 30l eurodizela u rezervaru...

koliko dvotaktola na 30l? ....
kaj ja znam, ja sam u golfa 5 znao staviti 2 dcl ovod ina outboard ulja, svaki treći tank, dok nisam potrošio cijelu litru, sad viš eniš ne stavljam:rolleyess:
 
L

linkres

Guest
Ništa.................
Ja nikad stavljao,a moj rođak je roka (motornog),,i uvijek punpe delale bez greške...,,,nije mi jasno,,,od kad su počeli s tim forama....

ma ja to isto ne razmem, istina je da je euro dizel suh jer ga sumpor ne podmazuje,ali mislim da tim starim motorima niš ne smeta
idu i na trafo ulje čak
 
L

linkres

Guest
Možda malo motornog,,,,ali nisam prakticira,,,,i traktor je dela od 80-te bez greške,,,i opet isto radim i sad,,,,samo točim i to je to........(plavi):p
ja samu u tomosa automatika starog sipao mješavinu od regulara i ina delta 5 i onda mi se zaštopavala rupa di dim iz cilindra ide u auspuh,pa sam stalno moral čistiti,:partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde deca poigrajtre se malo , a onda vam bude striček objasnil kaj i kam :rolf:
 
L

linkres

Guest
nije mi jasno to sa sumporom i bez sumpora, dizel , eurodizel
kaj to nafta treba podmazivat? ona treba gorit, a u 4tktnom motoru imaš tako i tak ulje koje podmazuje radilicu i cilindar... kaj ne?

je al treba podmazivati dijelove u boš pumpi, al i tak se stavlja ulje u boš pumpu posebno, a kaj ja znam,hehe
pozdrav u pulu (inaće kampiram u Valbandonu:partyman:)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ma ja to isto ne razmem, istina je da je euro dizel suh jer ga sumpor ne podmazuje,ali mislim da tim starim motorima niš ne smeta
idu i na trafo ulje čak

euro dizel ti je bolji za CR motore a ne za one stare.stari trebaju masniju naftu da bi bolje sagorijevali. probaj sad zapaliti naftu pa ćeš vidjeti kako slabije gori,nema masti u sebi da drži vatru,ispari brzo skoro ko i benzin
 

Najnoviji postovi

Na vrh