• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz 55 ltz 60

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Čini mi se 6209 i 6310 , semerinzi 45-65 dva komada to sam siguran.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Kolega mi ima LTZ 55 A. Problem je što mu se ulje previše grije. Cijeli je sistem vruč, i volan. Vi koji imate te traktore bolje znate od mene kak to izgleda. Kaže da je sigurno 70-80 stupnjeva ako ne i više samo u vožnji. Pumpa i ulje je novo. Jel se može gdje i kako poštelati ? Misli da je negdje nešto prigušeno pa da se zato pregrijava.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Vjerovatno upalo nešto u prioritetni ventil u vod koji ide prema volanu. NEka ga rasklopi i provjeri.

Ili da nije možda šta čačkao po kućištu volana?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Gdje je prioritetni ventil ? Reko je da je mijenjao pumpu i ulje i neko kratko crijevo kod pumpe volana jer je mislio da je zbog tog crijeva. Zar bi zbog toga ventila sve ulje bilo toliko vruće ? Bude valjda ovo pročital.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ti traktori imaju dve vrste volana,jedan je s orbitrolom,a drugi kao i na t-40,kakav on volan ima?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Gdje je prioritetni ventil ? Reko je da je mijenjao pumpu i ulje i neko kratko crijevo kod pumpe volana jer je mislio da je zbog tog crijeva. Zar bi zbog toga ventila sve ulje bilo toliko vruće ? Bude valjda ovo pročital.

ako ima pumpu volana onda ima orbitrol,ta verzija je gotovo uvijek na motorima s vodenim hlađenjem i auspuhom na ljevoj strani,
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Motor je zračnjak. Kaže da ima orbitol. Znači treba raskopati od pumpe do volana. Valjda bude pajdo pročital. Kad provjeri to budemo se dalje čuli.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Na velikoj pumpi , na izlaznom dijelu je prioritetni.

Da bi eleminisao pogrešne sumnje neka otpoji posle prioritetnog crijevo koje ide prema orbitrolu i sprovede ga nekako primitivno nazad u rezervoar , onda neka upali traktor i vidi koliko se ulje brzo grije u odnosu na prije.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
zdravo, ja imam problem na pumpi pri ltz 55- pušča mi nafta na glavi pumpe- na slici označeno sa žuto/crno bojo. gledao sam, da se ovi dio kupi nov, a me zanima, jer se to samo menja ali je upotrebno pumpo na novo naštelati.

slica:

 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ako ti pušta na cijevima i holenderima,to se može dotegnuti,provjeri dali je sve dobro stegnuto!
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Sve sam probao: dotegnuti, menjao sam cijev visokog pritiska, a ono pušta dalje. malo je slab navoj na holenderima, neznam, kako bi to popravil.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Kod mene je nakon remonta pumpe na Ursusu curilo koliko god da stegnem. Novim cijevima sam riješio problem.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
probao sam dotegnuti, jedna je ok ( ta, ki je bila menjana), ali jedna ( stara) malo curi. bom probao menjati, pa budem vidjeti, ali bo ok.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Pozdrav. Procurilo mi kuciste razvodnika hidraulike i sad idem to slagati. Ali kad je vec to sve vani,zanima me,kak podesiti ventil od zadnje hidraulike,da moze dignuti traktor? Kad krenem dizati,pocne dizati i onda kao da "preskoci" taj dio kad bi ga trebalo dignuti.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Za kaj sluze ova dva lijevo zatvaraca sa plasticnom glavom?
 

Prilozi

  • 15568933091311118106958.jpg
    15568933091311118106958.jpg
    91.6 KB · Pregleda: 13

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
A gle,ti možeš prebaciti cjevi na drugu ručku,a ta dva izvoda su ti priključci za hidrauliku.
 

Teso

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
2
Pozdrav. Imam LTZ 60 AB i otisao mi je motor, majstor kaze da je popravak preko 20 000kn tako da mi se to ne isplati.
E sad pitanje je jel bi pasao motor od nekog drugog traktora npr. MTZ 82,52 ili T40? Puno hvala.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Od T-40 ide sigurno,a navodno se daju pripasat i od MTZ-a.
A šta se dogodilo tvom motoru?
 

Najnoviji postovi

Na vrh