• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz 55 ltz 60

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Pozdrav. Problem sa LTZ-om. Dovezao se doma,stao,htio prebaciti u rikverc i vise nema ni jedne brzine. Otkud krenuti uopce? Lamele i korpa mjenjani prije 2 godine,nije se nista culo da bi puklo. Da li ima mozda kakav slican sistem spojke kao na Vladimircu,pa da je potrgalo kajle?
 

Mirko Bosna

Novi član
Tu od
10 Svi 2019
Poruka
10
Veće, forumaši imam problem sa LTZ 55 ima mi puno lufta u tockovima i prednjim i zadnjim,staje tu greška i kako je otkloniti pozzzzz
 

Mirko Bosna

Novi član
Tu od
10 Svi 2019
Poruka
10
Jutro,neznam kako da definisem jednostavno uzmem točak i mrdam ga naprijed nazad,kao dac u ležaju ima lufta ili imaju neke piksne
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Prvo moraš utvrditi jesu li glavčine zategnute pa onda vidjeti koliko zazora imaju konusno-valjkasti ležajevi. To ti je za nazad.

A naprijed su stvari malo drugačije jer su kuglični ležajevi i nema podešavanja .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Ako mosliš na BiH nije bog zna neka ponuda , ima neki lik iz Prijedora kako sam čuo ali neznam ga , onda Sekula u Derventi ima a i ja prodajem i nabavljam dijelove za ruse.
 

lule123

Novi član
Tu od
2 Kol 2018
Poruka
4
Pozdrav, može neko da mi kaže gde se sipa ulje u menjač na Ltz 60? Ne mogu da nađem čep oko ručice menjača kao što je na T40. Zahvaljujem unapred!
 

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
Pozdrav, može neko da mi kaže gde se sipa ulje u menjač na Ltz 60? Ne mogu da nađem čep oko ručice menjača kao što je na T40. Zahvaljujem unapred!
Mislim da je pozadi na desnoj strani ne sjećam se tačno gornji za sipanje donji za istakanje
 

lule123

Novi član
Tu od
2 Kol 2018
Poruka
4
Pozdrav članovima foruma, javljam se sa jednim problemom koji me muči već neko vreme. Radi se o LTZ 60av. Dešava se s vremena na vreme da prednji levi točak krene da koči tako da ostavlja trag gume na betonu. Takođe volan oteža.

Uzeo sam da rastavim reduktor, međutim nisam našao ništa što izgleda kao uzrok problema. Sutra ga sastavljam pa ćemo videti šta dalje.

Da li ima neki deo u prednjem diferencijalu koji bi mogao praviti problem?

Hvala na odgovoru.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pa uključi ti se sam . Možda je bilo pametnije da si prije pitao nego što rasklapaš nepotrebne stvari.

Privremeno rješenje je da kada se upali kreneš malo u nazad da se isključi prednja vuča ali to samo privremeno možeš da koristiš

Trajnije rješenje je da navariš onu ekscentričnu osovinicu pod uslovom da opruga nije pukla.

A najtrajnije rješenje je da rasturiš komplet prednji diferencijal i zamijeniš ekscentričnu osovinicu i oprugu , eventualno i klackalicu i bočnu ploču.
 

lule123

Novi član
Tu od
2 Kol 2018
Poruka
4
Zaboravio sam napomenuti kad se to desilo počeo je izbacivati ulje na semering gde ulazi kardan. Rsdi toga sam skidao.

IMG_20211115_113240.jpg

E sad jedno pitanje u vezi diferencijala. Nisam uspeo da nađem na forumu slično, ako postoji pošaljite link. Trebala bi mi šema prednje vuče. Da li su levi i desni točak direktno spojeni ili se mogu okretati različitim brzinama? Princip klackalice mi je jasan, a da li postoje lamele u prednjoj vuči?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Ne postoji klasično srce diferencijala nego dva nezavisna pogona za svaki točak posebno.
Znači to je smješteno umjesto srca
 

Lav

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
2
Ne postoji klasično srce diferencijala nego dva nezavisna pogona za svaki točak posebno.
Znači to je smješteno umjesto srca
Dobro vece na koliko kila ide glava motora radilica i klipnjace na ltz
 

Lav

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
2
Dobro vece na koliko kila ide glava motora radilica i klipnjace na ltz
 

lule123

Novi član
Tu od
2 Kol 2018
Poruka
4
Kako vama vlasnicima ltz 60 menjač upada u brzine? Meni dosta teže i tvrđe šalta nego na t40, treba dobro cimnuti da upadne. Da li je to normalno?
 
Na vrh