• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz 55 ltz 60

damir49

Novi član
Tu od
2 Velj 2023
Poruka
5
Dobro večer ima ltz 60ab i naravno problem lomi mi zube u dobošu od zadnjeg pogona dali neko zna u čemu bi trebao biti problem znači bio sam promijenio osovinu ležaj semenig malu osovinu i opet je polomila zube dali možda neko zna u čemu bi trebao biti problem
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Problem bi mogao biti u neispravnom diferencijalu,ili ako skrečeš pod blokadom,
 

damir49

Novi član
Tu od
2 Velj 2023
Poruka
5
Pod šperom ne skrečem skoro je ni ne koristim to mi se dogodilo u oranju i to sada treći put najprije jedna strana pa druga pa sada ispočetka
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Po ovome kako kažete,uvjeren sam da je diferencijal u pitanju,sa planetarnim sklopom,ako se tu zupčanici zaglave tada je isto kao da vozite pod šperom,tada je sasvim normalno za očekivati da se negdje nešto slomi prilikom skretanja,ali to se da primjetiti jer kad skrečete on pruža otpor.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damir49

Novi član
Tu od
2 Velj 2023
Poruka
5
To se dogodilo na pola sloga u brazdi znači traktor traktor rastavili na pol dali možda znate dali ima djelova jer inače se pripisuje sa t40 to su isti djelovi barem poluosovine s dobošom
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
To se dogodilo na pola sloga u brazdi znači traktor traktor rastavili na pol dali možda znate dali ima djelova jer inače se pripisuje sa t40 to su isti djelovi barem poluosovine s dobošom
Ne mora traktor ići na pola,skinite zadnji desni reduktor do kučišta mjenjača i onaj dekli sa semerinzima,tada ćete moć rastavit nosač ležaja diferencijala te bi se tad trebalo vidjet u kakvom su stanju planetarci,za vađenje cjelog difa,kabina mora ići dolje.
Ima dijelova,a i rabljeno se vrlo lako nađe,uglavnom je sve kao i na t40
 

damir49

Novi član
Tu od
2 Velj 2023
Poruka
5
Ne mora traktor ići na pola,skinite zadnji desni reduktor do kučišta mjenjača i onaj dekli sa semerinzima,tada ćete moć rastavit nosač ležaja diferencijala te bi se tad trebalo vidjet u kakvom su stanju planetarci,za vađenje cjelog difa,kabina mora ići dolje.
Ima dijelova,a i rabljeno se vrlo lako nađe,uglavnom je sve kao i na t40
Ok hvala na pomoći kada malo zagrije krečem u rasklapanje

I dosta jako je zujalo iz gitribe ko avion jel i to možda povezano sa diferencijalom
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
Pozdrav kolege po rusima imam problem
Vlasnik sam ltz55 94g do neki dan je super bilo sve a sada sam mjeno filter goriva skinuo sam njegove onaj grubi i fini i stavio sam jednoga ko na unirvezalu od tad mi nema lera traktor nikako da mu naštimam ler dali bi bio možda problem što sam spojio povrat direkt u rezervar inače pali dobro prima gas samo nemam lera normalnog mora biti na 1200 oktetaja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa on je na onim stvarima imao samoodzraku čini mi se , imaš li je i sada ?
Vjerovatno ti negdje falšira zrak a rotacione pumpe to ne vole
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
Imam baš budem sutra probao opet na filteru ozračit dali ima gde na bospumpi za ozračit

Može još jedno pitanje več mi je par puta puka klackalica ventila od usisa a ventile sam poštelovao na 30-30 koji bi mogao biti problem i to stalno na drugom klipu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Idu li ventili dole bez zapinjanja kada ih pritisneš pajserom ?
Da ne riba slučajno ventil u vođici? Mada nemam argumenata da odabranim ovu pretpostavku .

Na pumpi možeš ozračiti gore između cijevi koje idu prema dizna , u sredini između njih ima jedan čep.
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
Evo da se javim uspel sam rešiti zrak u gorivu samo kaj sam otšarafil ovo u sredini i traktor opet radi super hvala savo
Ali sad mi se desio problem prilikom špricanja ostao sam bez pogona niti napred ni nazad skinio sam ljevi kotač i odšarafio snop od sporih brzina da se nije kaj u nutra rasulo ali ništa pono sam sastavio dobio sam samo spore brzine nemam ni rikverca na reverzeru kaj bi moglo biti da je ostal u sporima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Hm , trebao bi kroz rupu gdje je reduktor vidjeti ili makar nazirati problem.
Vjerovatno viljuška ili ona mala nazubljena obujmica ili kako se već vrag zove što ga pokreće ručica od reversa
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Pozdrav, molio bih pomoc u vezi ltz 60 ab traktora, 2002 god. Procitao sam nesto tu i po ostalim forumima, uglavnom problemi. Moze mi netko reci jesu ti mjenjaci stvarno toliko losi i moze li se pazljivim rukovanjem produzit vijek trajanja i ima li jos drugih problema s njim, hitno mi treba pomoc??
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
Pozdrav društvo imam problem naravno
Muči me bošpumpa baca mi naftu na odušak ovj između izvoda na lajtung prema diznama i šarafa za štelanje ler gasa dali je ko imao takav problem i jel ga moči doma odkloniti ili mora kod doktora Screenshot_20230928_062936_Google.jpg
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
Pozdrav društvo imam problem naravno
Muči me bošpumpa baca mi naftu na odušak ovj između izvoda na lajtung prema diznama i šarafa za štelanje ler gasa dali je ko imao takav problem i jel ga moči doma odkloniti ili mora kod doktora
POMOČ DRUŠTVO
danas sam brao sa ltz55 kukuruz i šta se desilo nezzz samo je počeo nemirno radit i onda je zacviko od kud da počnem ga otvarat od glave ili kartera
Dali je moguče da se samo pregrijao nadam se da nije mi motor riknuo
 

Najnoviji postovi

Na vrh