• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
turbinu je stavio od OPEL omega
nije mjerio pritisak ali crijevo od turbine do usisa se jako nape pri davanju gasa , znači ima pritiska ali pitanje je koliko bi bilo dovoljno
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
turbinu je stavio od OPEL omega
nije mjerio pritisak ali crijevo od turbine do usisa se jako nape pri davanju gasa , znači ima pritiska ali pitanje je koliko bi bilo dovoljno

Rece od Omege, predpostavljam od dizel motora, sada dali znas kojeg, 2.2(Isuzu) ili 2.5(BMW) ili nestro trece
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
e to nisam siguran , pa zar omega nije 2.0td :scratch
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Savo jučer mi opet zaglavio mjenjač pa sam skidokapu sa ručicom.to je već 4.puta u godinu dana, bojim se da će sad sve češće. Uvijek ostane u drugoj ili trečoj i uvijek zaglavi kad se kvači neki priključak :)?:) znači kad se reverzer koristi. evo tako mi je i jučer. i onda samo u toj brzini mogu samo naprijed nazad,a kad ga kao izbacim iz te brzine onda se traktor kod puštanja kvačila gasi,a ručka mjenjača može gore dole samo do pola.. šta misliš što je u pitanju :?:
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
koliko ti potroši za oranje ili neke druge poslove koje radiš (ako si mjerio)

evo kod mene jučer za sjetvu ječma (površina jutro) potrošio 17litara lože :
tanjuranje,sjetva rasipačem, zubljenje i transporta 10km
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
inače su dizeli na autima rangirani od 0,5 do 1,1 bara pritiska(može i više al to je tuning ),nek stavi manometar pa če vidjet .Da je moj ja bih ga podesio na regulatoru na 0,6 ili 0,8 samo zato da ne uništim motor ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
@danijel
hvala za info , kod njega onako od oka ima sigurno preko 0.6 , to bih rekao po napinjanju crijeva

@zgenbo
imaš li sve oprugice koje se nalaze ispod poklopca od ručice mjenjača ?
i rade li sve kuglice ispod tih oprugica ? znači da nisu zablokirale kuglice

ili je možda brava razštelovana ili oštećena šipka brave od brzine 2-3

pokušaj da šaltaš sa ugašenim traktorom i popuštanjem kvačila , pa onda uporedi brzine 2 i 3 sa ostalima , znači gdje je tačka popuštanja kvačila a da više nemožeš prešaltati , zanima me jeli ta tačka na visočijem položaju nego za ostale brzine
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
evo kod mene jučer za sjetvu ječma (površina jutro) potrošio 17litara lože :
tanjuranje,sjetva rasipačem, zubljenje i transporta 10km

Na 1 ha oranja potrosi oko 2,5 l dubine oko 27 cm u prvoj brzini pri pogodnim uslovima,
T 40 je ,ja mislim madjarska izvedba, koja je uradjena sa minimalnim troskovima proizvodnje.
Problemi:
- Menjac, sve ravni zupcanici koji su neprecizno napravljeni,
iskace iz brzina, ronda...
mali broj lezajeva koji cesto odlaze
- Kvacilo: mali promjer lamele za jacinu traktora
- Slab kvalitet materijala:
Izvrtanje sarafa iz svih reduktora pa cak i onih sarafa na sastavu traktora na sredini
- Nepregledan
- Solidan motor
- Lose kocnice
- Dobra rucna koja ide preko mjenjaca
- Malen anjslag
- Neprecizna izrada
- Treba velika snaga za upaliti i pored dekompresora 2x 97 ah
- Tvornicke gume mogu biti i cak i do 25 god,
-82 god. je bio duplo jeftini nego imt 539 to sve govori.
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
prvo bih da pozdravim sve clanove poljoprivrednog foruma i da se zahvalim na prijemu redovno citam vase komentare i savjete koji su mi u mnogocemu pomogli ja sam vlasnik jednog neobicnog traktora t40a koji je radjen za talijansko trziste naime gume pogonske su originalne na njemu 14.9-30 cola prednje su kao na svim t40 8.2-20 traktor je 1990 godiste ja sam ga nabavio prije pet godina i stvarno sam zadovoljan inace se bavim sumarstvom u ekstremno teskim terenima za par dana cu postaviti slike
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Na 1 ha oranja potrosi oko 2,5 l dubine oko 27 cm u prvoj brzini pri pogodnim uslovima,
T 40 je ,ja mislim madjarska izvedba, koja je uradjena sa minimalnim troskovima proizvodnje.
Problemi:
- Menjac, sve ravni zupcanici koji su neprecizno napravljeni,
iskace iz brzina, ronda...
mali broj lezajeva koji cesto odlaze
- Kvacilo: mali promjer lamele za jacinu traktora
- Slab kvalitet materijala:
Izvrtanje sarafa iz svih reduktora pa cak i onih sarafa na sastavu traktora na sredini
- Nepregledan
- Solidan motor
- Lose kocnice
- Dobra rucna koja ide preko mjenjaca
- Malen anjslag
- Neprecizna izrada
- Treba velika snaga za upaliti i pored dekompresora 2x 97 ah
- Tvornicke gume mogu biti i cak i do 25 god,
-82 god. je bio duplo jeftini nego imt 539 to sve govori.

Valjda 25 litara / ha
- nama nikad nije iskočio iz brzine , samo evo sad ovo nakon 30 g.što zaglavi ponekad (riješit ću ja to uz pokoji Savorisov savjet,,Savo prvom prilikom kad zaglavi skidam kapu i čistim sve pa da vidimo...sad sam baš posijo jutro zobi, jesenas pooro neku livadu , pa suvo tvrdo, tri traga sam tanjuro, plus sijanje = oko 12litara lože..... nema stajanja, sa sad će i kukuruzi jošmalo pa treba priredit za nekih 5 jutara)

- ja mislim da je kvalitet materijala solidan
- šarafi se pomalo odvrću to je istina al uzmeš ključ 27 obiđeš malo okolo i to je to :D
- nepregledan je pomalo al kad naučiš ni ne obazireš se . bitno da ne udara sunjara i kiša u glavu
- motor :supz:
- je*eš kočnice, kod mene sve ravno, al ipak koče
- nemam ručnu :scratch
- anjšlag 8m lijevo nešto više desno
- izrada ko kod rusa, bitno da radi
- kod mene on kresne i u po zime,normalno imam ok alnaser, imam posebni bočni nosač za 100 i nešt ah stari toplin akumulator.preko zime je u toplom i to ga je i očuvalo
- jebo imt.... 539 il 533 nemoj ni uspoređivat sa t40 . cijenom imt daleko odskaće i sada , a u poslu t40 vuće i njega i gleda svoja posla :supz:
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Moj ,stric je 74-vrte kupio novog, bez prve vuce, i dan danas radi, motor jos nije diran.
Samo je dva puta mijenjao lamele.
Kupio je i jednog duplaka, 90-to god. uvezen iz slovenije ,kod njega je jedno 6 godina i samo pici.
Jedino je mana sto je uvijek upisan gore na stubu od volana.
Ja ih ponekad koristim, i sve je stvar navike, ali s obzirom na cijenu vise nego dobri.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
:mrgreen: ja sam ubo iz prve :supz: u te sporohodne čim sam za njih sazno. probaj kvačilo stisnit:p

e da se pohvalim, eno mi riknila zadnja lijeva.ustvari bratu.on je danas fino uspio posijat ječam i zob i sad ja nek popravljam.ustvari nemamo šta više na njoj krpat. moramo stavljat novu (mislim solidnu polovnu :cry:)


očekujem te :weedman:
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Evo da se pohvalim, dobio je moj t40 2 "nove" gume....
Slike ne moram stavljat, stavio ih je ivanz http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=791411#post791411

za rezervu su dobre.morao sam uzet kakve takve, jer ne smijem si dozvolit da u pol sjetve tražim zamjensku. čak mislim da ću ih obadvije probat stavit.ionako je sad sjetva, nema oranja, jesenas je sve poorano,fino izmrzlo, sve se praši, samo proletim sjetvospremačem i udri.. eno baš smo napunili prikolicu sa 3x15 i ureom.sve spremno ..ivanz-e kad budeš išao prema Slavonskom Brodu javi se :partyman:
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Savo jel može koji link na slike,šeme sve vezano za prednju vuču,diferencijal na t40. malo sam tražio ali sve nešto neće da spoji.jel imaš šta u arhivi. malo bi to pokušao prostudirat...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Evo da se pohvalim, dobio je moj t40 2 "nove" gume....
Slike ne moram stavljat, stavio ih je ivanz http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=791411#post791411

za rezervu su dobre.morao sam uzet kakve takve, jer ne smijem si dozvolit da u pol sjetve tražim zamjensku. čak mislim da ću ih obadvije probat stavit.ionako je sad sjetva, nema oranja, jesenas je sve poorano,fino izmrzlo, sve se praši, samo proletim sjetvospremačem i udri.. eno baš smo napunili prikolicu sa 3x15 i ureom.sve spremno ..ivanz-e kad budeš išao prema Slavonskom Brodu javi se :partyman:


dogovoreno :partyman:
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
izvol'te

hvala:prayer:. ima sve što mi treba, samo što je sve na ćirilici. jel nema neko dugme da odmah prebaci na eng ili hrv. probo sam sa google translate al je zakomplicirano...
ma imam ja negdje staru knjigu od njega isto je na ćirilici sve, a i sva je masna i pitajboga gdje je.
e sve je prikazano do zadnjeg šarafića..mislim da je tim linkovima i mjesto na ovoj temi.. kako ti ono Savo reče: Rus ne treba majstora, samo vlasnika da oko njeg čeprka
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
meni svejedno ćirilica ili latinica , ja i ruski jezik smo tri različita pojma :rolleyess:
koristim i ćirilicu ali u ovim katalozima to ništa ne znači , gledaj slike i povezat ćeš stvari :supz:


pa svi rusi (ali svi) imaju ''dječije bolesti'' ,a svi i majstori imaju neki prezir prema ruskim makinama (vjerovatno jer na njemu nema ništa ispod 100 kila:mrgreen:) i onda oni ili mudruju kako je to sveto slovo pa deru po džepu ili jednostavno neće da se bakću sa krševima
e onda ti ne ostaje ništa drugo nego zasukati rukave opljunuti u šake pa potjeraj

uglavnom rusa može da popravi svako , ali baš svako uz instrukcije , nema tu ništa koplikovano
možda malo mjenjač ali i on je rješiv ;)


pošto vidim da se ocjenuje T40 onda da i ja doprinesem

motor 4+
preglednost 0
kočnice 3-4
udobnost ocjena joooj
hidraulika 4
volan 3
kabina 2-3
mjenjač -5
raspored brzina 5+
prednja vuča , i dobra i loša , ajde neka bude ocjena 4 iz razloga što prednja vuča ne koči , inače bi bilo 5+ jer ima savršeno uključivanje i blokadu prednje osovine
 

Lovro

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
20
Pozdravljam sve clanove poljoprivrednog foruma. Redovno citam vase komentare i savjete. Davne 1987. godine kupio sam novi traktor T-40AS - prednja vuča. Do 1995. godišnje je obrađivano oko 20 jutara. Sada posijem 1 jutro kukuruza.
Traktor ima nekih 2500 sati rada motora, jesenas je počeo lupat, dimiti i radio je samo 3. i 4. klip, kazaljka pritiska ulja u motoru jedva koju desetinku milimetra prijeđe preko 1 kg/cm2 na 1500 okretaja radilice. Majstor popravljao boš pumpu, mijenjao uloške dizni. Drugi majstor vratio pumpu na trakor - motor opet dimi, ronda. Danas sam otišao tanjurati, ugasio mi se na njivi i nisam ga mogao upaliti. Kod kuće sam skinuo poklopac glave 1. i 2. cilindra i ustanovio da je pukao nosač klackalica 1. cilindra, a na 2. cilindru klackalice imaju centimetar "lufta"!
Što da radim dalje s tim traktorom? :prayer:
(Da i korpa kvačila je na kraju, prednji točkovi znaju u 6. dobiti vibracije pa se mora smanjiti brzina da se ne završi u kanalu.)
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh