• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Pa i taj krivi se ispravi , nije ni to neki problem osim ako nije smotan na kratko i oštro .
Ali dobro ... novi u svakom slučaju rješava problem.
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Rjesio je problem i barem sam sad bez brige,a i dosta dugo je posao trpio zbog toga svega tak da nema vremena vise za cekanje,ravnanje i sl.stvari..nego sad,Savo mi je jednom reko da onaj mali pipac na cilindru je za ploveci polozaj..dal moze malo vise o tome i kako to na koji nacin funkcionira s obzirom da mi je to sve sad ispravno..
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Rjesio je problem i barem sam sad bez brige,a i dosta dugo je posao trpio zbog toga svega tak da nema vremena vise za cekanje,ravnanje i sl.stvari..nego sad,Savo mi je jednom reko da onaj mali pipac na cilindru je za ploveci polozaj..dal moze malo vise o tome i kako to na koji nacin funkcionira s obzirom da mi je to sve sad ispravno..

Moraš imat graničnik koji se montira oko klipa cilindra i on kad se klip uvlači taj graničnik pritisne taj mali ventilić te ti onda baci ručicu u srednji položaj ali to nikako nije plivajući položaj. To je samo granični ventil i ne možeš ga koristit u plivajućem položaju jer ćeš podrobit graničnik ili češ savit ventilić.

ZZnači ako postaviš graničnik onda spuštaš poluge na prvom zubu tj prisilno te će on onda sam vratit ručicu i poluge ostaju u tom položaju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Radi to i u plivajućem položaju jer blokira klip direktno.
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Za sta mi to uglavnom moze koristiti??znaci kak ja taj granicnik postavim,on mi moze ograniciti spustanje poluga do odredjene dubine,npr.pluga kad orem..?"ako sam dobro shvatio..
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Dobro si shvatio ali korištenje toga je nepraktično.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Ako si na prevoju i i treba ti još malo da spustiš ti moraš izaći iz traktora , meni nepraktično .
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Dal bi bilo ikakvog ucinka da se izvede usis zraka van haube,a ne da bude pod haubom,na T40??
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nema ucinka,po mom misljenju je on na dobrom mjestu zasticen od oborina i od prasine sto je najvaznije!
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Mislio sam ga izvesti van ako bi imao boljeg ucinka..al ako ne onda necu to raditi...

Nije baš praktično ga izvest na T40 van kad je naprijed jedino ako ne planiraš ugradit neki dodatni ventilator u usis pa tako da imaš nešto poput prednabijanja zraka ali ništa od toga.Prvenstveno da ga digneš van smetat će ti ako radiš negdje gdje ima grana o sl, a što se tiče ostalog točno je da je u višem djelu zrak čišći samo to je ne praktično.Ja sam na svojoj 52 izveo usis na rub nadstreška i dobro je prvenstveno fora mi izgleda.ali to je na potpuno drugom mjestu imaš na temi MTZ-traktori u skorim objavama kako sam to izveo ima sličica :icon_wink::(hi):
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Opet problemi,upali mi na jedva i odma krepa..inace malo ga pogurnen ilu susjed posljepa i palio je odma,sad slepanje po 200-300 metara i nista.probam na ace pumpi pumpati ga ona suha al uspjela je nabiti i opet nista..sta se dogadja????

Odakle da krenem??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Provjeri sve od rezervara do talozne case a-c pumpe filtera,,,
Kad drukas na pumpicu jel prema gore ide lagano a prema dole teze?
Probaj popustit holender sto ide od a-c pumpe na filtere ne na casi i onda probaj alnasovat pa ces vidjet dali pumpa tjera gorivo,,
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Klipna je pumpa..na a-c pumpi kad pumpam gore ide lagano a dole teze..nemogu ga alnasovati jer nevalja mi utomat na alnaseru pa ga pogurnem ili slepam..vidjet cu sad..

Dal jw moguce da je pumpa otisla??mislim na a-c pumpu??i dal moze sta tu popraviti ili kupit novu??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Ipak je bila a-c pumpa..kolega mi naso neku od nekog mercedesovog stroja i pase gore i sad sve normalno radi..plus sta smo promjenili one ventilice u nutra..
 

Najnoviji postovi

Na vrh