• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Nisam cistio nikada taj filter,neznam ni gdje je..jos se upoznajem sa tim traktorom,nije dugo vremena kod mene,pa kak sta ode tak upoznajem djelove i funkcije..uglavnom vi me ovdje navodite gdje sta treba i kak..
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nalazi ti se gore na rezervaru tamo gdje sipas ulje u rezervar,skines ona cetiri sarafa sto drze tej poklopac i sve ce ti bit jasno.
Filter operes u benzinu i ispuses,,
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Probat cu to sve odraditi pa cemo vidjeti..a ako je otiso ventil koji premjestio bi crijeva na drugu komandu,neznam dal bi onda sta dobio??sad mi je na srednjoj,a probal bi na onu cisto desno..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ako možeš iskombinovati crijeva (cijevi) zašti da ne , pod uslovom da i ona ima snage.

Evo ja malo prije zamijenio uoške dizni i naštelovao ventile , druga pjesma :cool2:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Imam onaj uređaj za ispitivanje dizni , dobio na poklon kao neispravan pa ga popravio :(wasntme):
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Odzraceno sve,i opet nista,nema pritiska..dal je pumpa ili??neznam vise sta gledati i probati..pomagajte..
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Radio je kolko tolko normalno,al je iso teze..a i dizanje hidraulika kad je radilo bar nekako,radilo je pod velikom turazom,inace ne..tako da sam doso do zakljucka da je pumpa otisla i kuiop sam novu..nadam se da nisam pogrijesio..sta vi mislite??
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Heh prvo pitanje za tebe ako je pumpa u pitanju upravljač bi se teško okretao jer on ima samo jednu pumpu za volan i ostalu hidrauliku.Kad staviš novu vidjet ćeš dal je pumpa ili ne.Može biti još mogućnosti da je do razvoda hidraulike ili šok ventila na kojem se štela radni pritisak koji dolazi na komande. A ako već mjenjaš pumpu projeni i ulje u hidro sistemu.
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Promjenjena pumpa i sve konacno funkcionira,al zanima me gdje je taj ventil na kojem se stela radni pritisak??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Imaš li manometar za ispitivanje hidraulike ?
 

dario55546

Novi član
Tu od
1 Kol 2013
Poruka
8
imam pitanje u vezi rusa t40 volan na ljevu stranu mi je jako težak kad idem u rikverc a kad idem naprijed sve normalno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Gumice vjerovatno , ili one četverostruke matice ili podloške ispod njih.
Komplikovanjej taj sklop može biti šta poželiš , ovako samo možemo nagađati .
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Opet nesta nevalja,izgleda cilindar..digne u leru al zaglavi vjrovatno i nema sanse spustit..sutra idem po novi orginalni..nadam se da onda nema vise sta zezati..

Nemam manometar za ispitivanje hidraulike..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ček malo , pričaš o klipu za podizanje poluga ?
Ako je to ni slučajno ne uzimaj novi jer te zeza jedna mala sitnica , u jednom holenderu na klipu (neznam tačno koji dali lijevi ili desni) se nalazi jednosmijerna prigušnica sa malom rupicom u sebi , e ta rupica ti je zaglavila ili ima neko strano tijelo u ulju koje dopliva i zatvori.

Znači skini gumena crijeva sa klipa , skini i holendere u koje su crijeva uvrnuta i provjeri ovo što sam rekao.
Kada su već crijeva skinuta stavi ih u neku flašu pa malo ( na sekundu) cimni komandu u obje strane , posle toga rukama naravno dok su crijeva otpojena od klipa digni i spusti poluge da izbaciš dio ulja iz klipa.
To ulje procijedi kroz nešto i slobodno vrati u hidraulični sistem.

Ovo te garant zeza.
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Probal sam sve,al nista..tip mi je podvalio jednostavno neispravan cilindar..blago savinut,na oko skoro da se i nevidi..kupio sam novi i sve sljaka bez greske..svakako decki hvala vam na pomoci..
 

Najnoviji postovi

Na vrh