• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Drugari ko mi može reći tačne kilaže stezanja vijaka glava,ležajeva...jer planiram ga drugi tjedan raskopati da vidim šta se dešava sa motorom!?Zahvaljujem.....
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ako se nevaram glave na 16 a klipnjace na 14.
Stara majstorska kaze ovako 1mm/1kg.
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Da ako su novi vijci....juče prijatelju mijenjao lamele na velikom ursusu,sklopio korpu i reko da ga malo zaposlim...dam mu kilo ključ da dotegne vijke M8,ključ na 8kg,kad je krenuo sa stezanjem vijci redom pucaju....ljepote...:fiery::mur:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nisu svi vici iste tvrdoce!!!
Ovi na glavama i klipnjacama i radilici sigurno podnose 1mm/kg.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nema veze to 1mm-1kg , ako je tako objasni mi onda kako se glava na rusu steže na 24 kile?

Tačne podatke sam zaboravio a na drugom su mi računaru kojem sada trenutno nemam pristup iz tehničkih razloga ali ako se dobro sjećam leteći-12 , glave-14 , ležeći-18
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Sarafi na glavama su sasvim druga prica i tu bez tehnickih podataka nemozes znat koliko se stezu.
Za primjer navodim;
-Koliko se sjecam sarafi na ficinoj glavi su 12mm a stezu se na 6kg.
-Na Mercedesovim OM motorima glave se stezu na 27kg plus 2x45° a sarafi su 16mm.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Afera ''kočnice'' , :(devil): mater i rasklapanje , sto čuda mora da se skine
Znači obloge su prenitovane i ubačene u kućišta , ostaje da se trube sastave sa reduktorima te počne sklapati
Ujedno sam iskoristio priliku da zadnjim bočnim reduktorima zamijenim mjesta jer mi jedna rupa na nosaču lijevog španera izvalila komad koji je teško sanirati a kada im zamijenim mjesta to ide gore na nebitno mjesto
 

Prilozi

  • IMG00047.jpg
    IMG00047.jpg
    44 KB · Pregleda: 163

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Takav je došao nisam ja ništa rezao
Da se mene pita ja bih ga pola srezao :icon_rofl:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nemogu vjerovat,,,,
Dali je moguce da mi je nepovratni ventil na PVP zadavao probleme oko pumpe?
Danas sam ga rastavio i malo prebriso kuglicu a i cini mi se da je tu bilo nekog smeca sve to skupa vratio nazad i traktor radi bez greske,,,
Hocu rec ventil je zasteko i nije propusto naftu,,,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
I kakvo ti je to čudo ? Normalno ako je nestabilan pred pritisak da varira i snaga
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Je da!!!
Lako sad bit pametan kad sam naso uzrok,,,,
A kad sam postavio pitanje u vezi toga niko nije dao sugestiju u vezi toga:mur:
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Pozdrav...molim nekog ko zna da mi objasni kakve kočnice ima t-40?danas sam malo prčkao po traktoru...kad sam skinuo onaj mali poklopac sa 4 vijka gdje su pakne tu ima ulja,sad neznam dali mi je negdje procurijo neki semering ili.....traktor solidno koči,ručna dobro....zahvaljujem...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ima vanjske obloge , to su suve koćnice ulje je tu ''neprijatelj''
Ulje može da dođe ili iz mjenjača (semerinzi) ili iz bočnog reduktora (opet semerinzi ili onaj mali Oring na centralnom vijku koji drži poluosovinu)

Ručna je u mjenjaču i nema nikakve veze sa nožnim kočnicama , ona je mokra u ulju i nije preporučljivo da se koristi dok je traktor u pokretu

Eto toliko
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Pozdrav majstori.Molio bi pomoc..na mom T40 na jednom krci mjenjac ko lud jedva da ga ubacim u brzinu,kad stisnem kvacilo on dalje ide.sta se dogadja??
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Vec dobro poznata boljka na t-40,,,,,,
Puko ti je saraf u korpi kvacila skini poklopac pa vidi ima ih 3 sarafa oni su na pracnama!
Vidjet ces sve kroz tu rupu!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
A kada ubaciš u brzinu , možeš da da se zaustaviš kada pritisneš kvačilo , makar uz pomoć kočnice ?
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Slabo se mogu zaustavit pomocu kocnice jer nisu bas u najboljem stanju..koji poklopac moram skinuti da vidim u nutra??onaj okrugli iza stepenice ili??
 

Najnoviji postovi

Na vrh