• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
U dilemi sam oko kupnje akumulatora!!
Koliko Ah bi bilo dostatno za t-40?
Dosad sam imo dva od 76Ah ali su krepali:fiery:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Kod mene jedan od 96ah nije dovoljan za zimu iako je alanser remontovan , ni onaj brzi nemože po zimi da kulturno okrene da bi upalio
Sada imam taj od 96i još jedan od 76 čini mi se i dovoljno je iako taj manji nije nekog dobrog zdravlja ali dosta pomaže
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
Čemu? :(:

Palim Zmaja 141 s 100 ah, pa je duplo veča kubikaža motora.

Radije si sredi anlaser a ne ići na veliki akumulator. Samo mučiš anlaser s tim što duže vrti.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Alnaser je ko bombon!!
Treba njemu dosta snage da ga okrene kako treba a pogotovo zimi!!
Ja mislim da je to zato tako sto oni imaju zamasnjak sa dosta malim promjerom za taj motor, 533 ima veci!!
A i cjena tog akumulatora je 200kn veca od onog od 140Ah tako da nije neka razlika!!
Nevrti on dugo kad sam ga palio preko kablova pali onda ko mina!
 
Posljednje uređivanje:

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Pozdrav drugari....ja sam novi na forumu....kao i mnogi od vas imaj i ja jednog t-40 sa prednjom vučom i ursusa 355....rusa imam nepunih godinu dana i zadovoljan sam sa njim i ako mi je lošiji motor....planiram napraviti generalku na motoru pa molim za savjet gde kupovati dijelove,gde je najbolji kvalitet?Čuo sam za jednog u N.Sadu kod najlona-Elkom ili tako nekako?
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Neznam,čuo sam da ih ima dosta u N.Sadu al da su ovi među najjačima....
dali ti Savo imaš neki savjet,šta kažeš na Mađarsku,jedan prijatelj je za svoju 82-ku je kupovao sve u Letenju ili tako nekako....jer koliko sam primjetio po savjetima očigledno t-40 imaš u malom prstu....svaka čast!!!!:(y):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Za mađare neznam , ima ovdje ljudi koji su uzimali tako i koliko vidim da su zadovoljni , čini mi se da je o tome bilo priče u temi ''vladimirec''

Heh , pa moglo bi se reći da pomalo poznajem ruske krševe :icon_rofl: bar ove starije :icon_wink:
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Pozdrav drugari....ja sam novi na forumu....kao i mnogi od vas imaj i ja jednog t-40 sa prednjom vučom i ursusa 355....rusa imam nepunih godinu dana i zadovoljan sam sa njim i ako mi je lošiji motor....planiram napraviti generalku na motoru pa molim za savjet gde kupovati dijelove,gde je najbolji kvalitet?Čuo sam za jednog u N.Sadu kod najlona-Elkom ili tako nekako?

Iz Novog Sada je najkorektnija Poljomehanika što se tiče i cene i kvaliteta, a Rusi što rade po N.Sadu imaju svakavih delova jt lošeg kvaliteta
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam neke djelove kupovo u madjarskoj u Pecuhu i zadovoljan sam s njima!!
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Ma ja planiram napraviti punu generalku na motoru pa nebi onda gledao u malu razliku u cijeni,više me zanima dali se mogu kupiti kvalitetniji dijelovi....jer već sam negdje pročitao da je da je neki od članova kupio uljnu pumpu u Gibnju i kao nova nije valjala,pa nebi da budem te sreće jer dosta su mi daleko te trgovine....Savo,zadnji lijevi točak mi malo šeleda lijevo-desno,lezaj mi ima lušta a čuo sam da se ne mogu dotezati jer nije konusni,da neznaš broj tog ležaja,imaju dva,mali i veliki?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nije konusni i nemoze se dotezat.
Skini poklopce pa provjeri dali se lezajevi klimaju najvise stradanu ti do poklopca a zna se dogodit da se popusti saraf sto ga drzi a i da se rasklima oko kucista i osovine pa imas dojam da se klima lezaj a on je ispravan.
To je dvodjelni valjcasti lezaj a do tocka je kuglicni koji rjetko kada strada.
Na nekim novijm modelima je i do poklopca kuglicni lezaj,njegova cjena je 100kn.
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Moglo bi bit i to da je rasklimano oko osovine.....nedavno sam krenuo u šumu,mahinalno pogledao na reduktor i vidim da malo curi ulje ispod tog poklopca gdje je ležaj....kad sam skinuo vijke ako se dobro sijećam kad sam podigao točak i klimao ga da je i ležaj radijo lijevo desno na zajedno sa osovinom....morat ću ponovit postupak da vidim točno šta se dešava,kako riješit taj problem ako nije ležaj u pitanju?:icon_scratch:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Uzmes dobar kirner i cekic i iskirnerujes sto gusce to bolje!
Tako je bilo i kod mene lezaj ispravan a kuciste i osovina su imali zracnosti!!
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
I kako se sada ponaša,koliko to može dugo vozit?Meni je na beraču osovina kardana šta ide na getribu dobila lufta i okretala se u ležaju,kirnovao sam je ali to je tako radilo dvije sezone i opet je okrenula....poslije sam je navarijo.istokarijo i to je to....pretpostavljam da će i sa ovim bit tako!!!:fiery:
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Hej drugari....danas sam zvao Goričana u Letinje da ga pitam cijene dijelova za generalku za t-40,čovjek je skup to je katastrofa....upola je skuplji od Gibnja,glava kod njega 140€,u Gibnju 600kn(70€) kompletna,sklopovi su približne cijene ali je zato radilica duplo skuplja,550€ u Mađi,u Gibnju 1900kn solo,sa ležajevima 2400kn!!!!Dali zna neko od vas web adresu ili mejl Poljomehanike iz N.Sada?
 
Na vrh