• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nebudi lud mjenjat kompletne glave i radilicu pogotovo takve kvalitete vise nema!
Izmjeni vodilice i ventile a railicu ako treba brusi.
Kad skines glave vidjeces kaki su cilindri pa mozda i njih netreba mjenjat nego samo karike tako sam napravio ja i traktor vec 5 godina krvnicki radi.
Ja sam se iznenadio kad sam vidio da na cilindrima nema tragova trosenja isto tako i na radilici i nije mi palo na pamet da to bacam van samo sam stavio ruske karike i kompletno ga prebrtvio.
Moj predlog je da ostavis sve sto je dobro i orginal na njemu jer takve kvalitete djelove vise neces nac!
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
A što bi uzimao novu radilicu i nove glave ?

Zato što su glave u kur....,polak vijaka fali jer su abrajsovali navoji i ventili su već jako duboko u glavi,najvjerovatniji više puta bruševa a i jedini majstor u bližoj okolini koji to radi je jako skup,300 kn po glavi a nova je 500,600kn....a za radilicu još neznam dok je ne skinem,ali znam da je sjeban navoj dok remenice,lik je štela ventile,na radilici bila gedora da bi lakše okretali i to zaboravili skinuti,kad su upalili traktor račva nije spala nego zaglavila i otkinula vijak u radilici...sad ima tu rešenja ali za 300€ se isplati kupit novu,tako sam napravijo i na ursusu kad sam radijo generalku,ali tamo je stara bila brušena dva puta....rusa imam nekih pola godine i neznam puno o njemu,ko zna ko je šta radijo prije mene,ali vidim da je po motoru prčkano,a i problem mi je što kod mene majstori izbjegavaju radit ruseve,neznam zašto:fiery:.....šta ti Savo predlažeš?:icon_pray:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Šta ima da ti predlažem kada si sve lijepo obrazložio
Majstor hoće 300 kuna za ruke ili i ruke i dijelove ?
 

ninob

Novi član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
18
Hej drugari....danas sam zvao Goričana u Letinje da ga pitam cijene dijelova za generalku za t-40,čovjek je skup to je katastrofa....upola je skuplji od Gibnja,glava kod njega 140€,u Gibnju 600kn(70€) kompletna,sklopovi su približne cijene ali je zato radilica duplo skuplja,550€ u Mađi,u Gibnju 1900kn solo,sa ležajevima 2400kn!!!!Dali zna neko od vas web adresu ili mejl Poljomehanike iz N.Sada?

Sklopovi su ti u gibnju jako loši mnogi su ih vračali jer nisu dobro obrađeni izvana pa ne stanu između brezona. Ta radilica u gibnju ti je bez tegova i nece biti ta cjena kad budeš dosao kupiti. Ja sam u mađi u Siklosu kupio radilicu kompletnu sa svim ležajevima i to kondeziranu za 2400kn dok mi je u gibnju toliko trazio za golu i bez tegova. Ako su ti ibrajisali šarafi na glavi bolje onda promjeni glavu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja brzone koji su okrenuli rješavam tako što urečem veći navoj i onda napravim brezon namjenski , znači ako mi je proklizao M8 u rupu urežem M10 a brezon napravim pola-pola sa M10 na M8 i to se pokazalo odlično
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Ma da su i dijelovi u pitanju pa i nekako,to je cijena samo za ruke,tj. obradu!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ma da su i dijelovi u pitanju pa i nekako,to je cijena samo za ruke,tj. obradu!

To je bezobrazluk , ja obično sam sebi glave radim pa i neznam koliko je obrada , recimo vođice lako zamijenim a od kolege donesem ručni frezer za siceve a ušlajfati mi nije teško
Onda me ni ne čudi što razmišljaš o novim glavama :(shake):
 

ninob

Novi član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
18
Ja brzone koji su okrenuli rješavam tako što urečem veći navoj i onda napravim brezon namjenski , znači ako mi je proklizao M8 u rupu urežem M10 a brezon napravim pola-pola sa M10 na M8 i to se pokazalo odlično

Je Savo ali ako nema nekog tokara koji če mu to napraviti mogao bi mu dobro naplatiti pogotovo ove brezone od klackalice. Puno je to samo za ruke meni je Autocentar Mario naplatio 80 kn po glavi njegove bile vođice i ruke a moji ventili.
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Jbg,lako ti to odradiš sam kada imaš sa čim a i znaš a koliko sam skužio imaš i trgovinu sa dijelovima ili grešim?Što se tiče ursusa 90% ja i stari to odrađujemo sami....o tome ti ja pričam,ovi deru sa cijenama obrade a drugi uvaljuju dijelove jako loše kvalitete pa ti tu sad budi pametan?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Vojnić ti je malo "s ceste" :(giggle): i ako je samo jedan majstor u kraju taj drži svoju cijenu. Slično je i po Dalmaciji, odnosno čim južnije to tuž :icon_eyes:

Drugačija je situacija ako ih je više na hrpi kako to zna biti u okolici gradova, no to opet dovodi do toga da se generalke rade za "tri pive".:(whew):

Samo jedan primjer.... dok imam prevoz na šlepslužbi jeftinije mi je zvati tipa iz Zeline ( gdje svaka ulica ima svoju šlepslužbu :(giggle):) nego plačati ova dva talibana koji imaju napuhane cijene a blizu mene su. :icon_hang:

Primjer: prijevoz 3 tona kiperice iz okolice Zg prema Ludbregu 400 kn. Ovi tu moji tražili jedan 1300 kn a drugi bi "kakti meni" to dovezel za samo 1000 kn. Plus cestarina na autoputu. :icon_e_confused:
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Je Savo ali ako nema nekog tokara koji če mu to napraviti mogao bi mu dobro naplatiti pogotovo ove brezone od klackalice. Puno je to samo za ruke meni je Autocentar Mario naplatio 80 kn po glavi njegove bile vođice i ruke a moji ventili.

Puno?Previše prijatelju....ma neću se zezat,glave definitivno kupujem nove,pogotovo jer mi trebaju tri,jednu imam novu,prodao mi prijatelj od 25-ka za 50€(komplet),da ju je on toliko platijo u N.Sadu samo neznam kod koga,nisam ga pitao....
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Vojnić ti je malo "s ceste" :(giggle): i ako je samo jedan majstor u kraju taj drži svoju cijenu. Slično je i po Dalmaciji, odnosno čim južnije to tuž :icon_eyes:

Drugačija je situacija ako ih je više na hrpi kako to zna biti u okolici gradova, no to opet dovodi do toga da se generalke rade za "tri pive".:(whew):

Samo jedan primjer.... dok imam prevoz na šlepslužbi jeftinije mi je zvati tipa iz Zeline ( gdje svaka ulica ima svoju šlepslužbu :(giggle):) nego plačati ova dva talibana koji imaju napuhane cijene a blizu mene su. :icon_hang:

Primjer: prijevoz 3 tona kiperice iz okolice Zg prema Ludbregu 400 kn. Ovi tu moji tražili jedan 1300 kn a drugi bi "kakti meni" to dovezel za samo 1000 kn. Plus cestarina na autoputu. :icon_e_confused:


To ti je tak svugdje gdje nema konkurencije.....
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Zašto kada guram prikolicu u rikverc(pr. u šumi) i ukopča mi se prednja vuča volan mi postane jako težak,teško motam....a u napred je normalno!?Ima li ko sličan problem ili obrazloženje zašto je to tako?U stupu volana u okomitom dijelu na koji se spaja ruka na koju se spajaju spone(dva vijka za ključ 22)meni se pomiče gore-dolje,zašto,dali se to može gdje dotegnut ili je nešta puklo?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nije ti nista puklo potrosena su ti ona 4 zuba na osovini sto se uzubljuju na klip pa je osovina propala.
U tom slucaju najvjerovatnije ti tu ima i lufta?
Ja sam te zube navario i obradio brusilicom i rjesio problem.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Evo napravio sam kutiju za akumulator te sam ju postavio na traktor,,,,,
Akumulator je 180Ah i 1100A startne struje!!
 

Prilozi

  • 20150308_103314.jpg
    20150308_103314.jpg
    67.4 KB · Pregleda: 105

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Evo i ja sam danas moga cijepao na pola , sredio sam problem oko kvačila koji datira još od branja kada mi je pukao jedan vijak , tada sam samo na licu mjesta navario jedan brijeg na zalomku i to je trajalo da juče
Lamela je svoje odsvirala tako da sam stavio neku polovnu što sam imao , korpa i zamajac nisu pretrpili nikakvu štetu tako da nisam ništa obrađivao , mada imam još jednu korpu rezerve tako da nije problem
Zamijenio sam kardansku lamelu preventive radi , ricnovi su mi zajedeni pa ajde rekoh da zamijenim kada je u rukama
Još sam skinuo i zvono koje je na motoru i njega zamijenio jer je moje bilo sa velikom napuklinom na sebi , neki prethodni vlasnik je to vario ali bez uspjeha

Još sam primijetio a to @mato važi i za tebe , kada sam stavio sada dupli akumulator remen alternatora trpi veća naprezanja (naravno) , tako da treba obratiti pažnju i na stanje remenica i remena , posebno pri ugradnji većeg akumulatora

Još jedan problem sam detektovao , sa rotora alnasera ispala one dvije polutkice ispred bendiksa i nema ih nigdje , u nedostatku istih sam opet stavio onaj planetarac koji mam u rezervi
A što me zeza ovaj njegov alnaser kao malog majmuna :(devil):
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Remenice su sasvim u redu a i stavio sam alternator od 90A jos prije remen je nazubljen sve je OK oko toga,,,,
Nego cini mi se da ti stari orginalni alnaseri i nisu nesto brzi?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Dovoljno su oni brzi ako su ispravni , nemaj ti brige za njih , malo smo mi aljkavi pa od razdrndanog alnasera očekujemo da vrti kao honda
Na -10 on je daleko brži od onoga ''brzog''
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Fino on vrti al mi se nekak cini da ti "brzi" su stvarno brzi,ima ga jedan covjek u selu na traktoru pa zato,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh