• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
U kabini na sredini drze ga dva sarafa poklopac stoji malo pod kutem,,,,
U njega upire papuca od kvacila kad ga stisnes,,,
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Hvala..kad dodem s posla idem sarafit pa da vidimo..

A naj bitnije mi je da ga sad nemoram popola sarafiti u jeku poslova..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
A gle ako je korpa ispravna ovo sve drugo ti je oko 1000kn.
-znaci obadvije lamele,druk lezajevi,nosac druk lezaja,pracne,rarafi na pracnama itd.
Nemora bit da ces sve morat mjenjat kad se rastavi vidit ce se sve sta treba.
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Rjesen problem..moral sam malo popustit dvije pracne i jednu dotegnuti jer je bila raspustena do kraja..sad se salta ko neki novi auto..hvala na savjetima i na pomoci
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Postovani,
novi sam na forumu, i imam jedno pitanje. Inace zadovoljni vlasnik LTZ T40AS kupljenog 1990 god. Nesto sam listao po forumu ali konkretno nisam nasao a zanima me, da li je moguce staviti umjesto postojecih prednjih guma dimenzija 8,3-20 sire 11,2-20 na postojece naplatke, a isto tako i nazad umjesto originalnih 13,6-38 sire 15,5-38?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Mozes ti to napravit samoces tako brzo sahraniti taj traktor i pogotovo mjenjac!!
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
neče tako brzo, ić će tako godinama (provjereno) samo je problem kad se jedne gume ili prednje ili zadnje mjenjaju, onda mu to remeti uključivanje vuče pa se stalno uključuje, ali ovako ide
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Majstori pomagajte..nece didraulika dizati..skinem cilindar dolje on povijan..nabavim drugi namontiramo gore,malo jaci on opet nista..prazan jos nekako a stanem ja gore sa svojih 100+ nece ni mrdnuti..sta je na stvari??
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ak si mjenjo cilindar moras ozracit hidrauliku,,,
Hidrauliku ozracis na razdjelniku(komandama),,,
Moras odsarafit sarafe sto drze istrument tablu i podic ju gore da imas pristup gornjoj strani razdjelnika,,
Sa desne strane gore imas poklopcic u obliku jajeta koji je pricvrscen sa dva sarafa kljuc 12 njega skines i taj isti saraf upotrebis da bi izvukao klipic koji se nalazi ispod poklopcica znaci u klipicu imas rupu sa navojem u koji ide taj saraf klipic izvadis i onda alnasujes motor bez gasa da nemoze upaliti i kad ulje prelije tu rupu gdje je bio klipicklipic vratis nazad i stavis poklopcic i to ti je to,,
Ak ti sta nije jasnopitaj,,:drink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
@mato , nema potrebe da se odrzačuje sistem , odzračiće se sam.
Njemu je vjerovatno radni ventil ostao poluotvoren , nije ključ 12 nego 14 i nema potrebe da se alnasuje , dovoljno je samo da se očisti njegovo sjedište.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Po njegovim simptomima sam se ozracit nece,manje bitno koji je kljuc,,,
A alnasovat se mora jer ako neprelije ulje nije nista napravio,,,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ma nema potrebe da se alnasuje , objasni mi zašto mora ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Kad skine taj poklopac s dva sarafa i izvadi klipic alnasovwnjem pumpa potjera ulje u razdjelnik i prelije rupu gdje se nalazi klipic i razvodnik je ozracen i cilindar na polugama dize i spusta bez problema,,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ma nema to veze , pumpa ako je zahvatila ulje (a obično zahvati bez problema) protok će sve da odzrači , eventualno prvo ''sabijanje'' će sve da odradi .
To što ti alnasuješ ti obično ukloni ono strano tijelo koje nije dalo ventilu da se zatvori do kraja .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ja sam tako nekoliko puta prolazio na svom traktoru i nikad ali bas nikad se nije sam odzracio uvjek sam ga moro ozracit na nacin na koji sam naveo,,,
Isto to sam radio i na drugim traktorima kad su ljudi sami mjenjali gumice na cilindru ili kad im je pukla neka cijev ili crevo od hidraulike,,,,
Tako da u mojoj praksi kad hidr.nece dizat ili dize neprimjetno sporo kao sto je kremenko naveo uvjek sam moro ozracivat na nacin na koji sam naveo,,,
Hidr pumpa mora lako povuc ulje kad je rezervar s uljem iznad nje,,,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ja i dalje sa svojim skromnim iskustvom kažem da ne treba :icon_pidu: i ja sam mijenjao i raskačivao svašta :icon_mrgreen:
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Hvala na pomoci decki..samo da napomenem jos jednu stvar,bez hidraulika sam ostal u polju u radu,falilo je ulja..dal je onda jos uvjek problem u tome da ga odzracim kak ste naveli ili moze biti jos nesto??po nekoj logici pumpa nebi trebala biti jer nebi ni volan radio u tom slucaju..ili??
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
U pravu si pumpa nije u pitanju,,,,
Napravi kako sam naveo i sve ce radit kao curica,,,,
Jesi li kad cistio filter od hidraulicnog ulja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh