• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ja samo vidim tri velike rupe kojima je balansirana remenica , oznake ne vidim , 'bem li ga , oćoravio sam.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Hahahahahahaha.....



To je i meni isto sto nema nikakvih oznaka,crtica...neznam kako da podesim remenicu da probam nastelati paljenje...neznam dali je to novi tip ali tu su mi dali kada sam kupovao dijelove kad sam radijo motor...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ovako bez oznaka malo teže,

Prvo moraš naći GMT pa onda odrediti ugao.
A GMT možeš naći tako što odvrneš prvu diznu i kroz otvor ubaciš neku šipku i podigneš klip gore , ona u kompresioni prostor naspeš ulja pa precizno našteluješ GMT i tek onda možemo pričati o predpaljenju.

Mada , prije tebi može biti da je slaba kompresija ili dizne da nevaljaju nego ugao.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Gledaj,ja sam radijo punu generalku tako da nema sanse da je kompresija u pitanju,a dizne i bos pumpu nisam radijo...na dizne i ja sumnjam ali neznam dali one mogu biti toliki uzrok...ponavljam,kad je motor ugrijan pomocu d.k. pali na zub,bez d.k. zavergla tri-cetri puta i dum,ali stalno po malo dimucka na manjem gasu....drugi tjedan idem za Srbiju pa cu kupiti uloske dizni pa cu vidjeti dali ce biti kakve razlike....na koliko se stelaju dizne?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ulošci ti nisu neka investicija tako da ............

175 bar
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Primjetio sam da mi cilindar hidraulika poceo pomalo curkati,znaci najvjerovatnije su gumice otisle...e sad,dali ja moram komplet sve skidati dole ili ima neki drugi laksi nacin za to raskopati...?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Više bi se namučio da ga moraš tako prepakovat nego da ga skineš dolje,lako se skida,,,
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Mislim da sam negdje procitao u temi da se prioritetni ventil steluje,e sad to vise nikako nemogu nac...ko mi sta vise moze rec o tom?Mislim da me on zeza,jer nekad kad mi je malo tezi volan,pomjerim bilo koju od druge dvije rucice na razvodniku,onda mogu motat i malim prstom u mijestu!

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Mislim da se skine ona kapa pa ispod ima štelovanje , nisam dovoljno upoznat sa time.
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
Mislim da sam negdje procitao u temi da se prioritetni ventil steluje,e sad to vise nikako nemogu nac...ko mi sta vise moze rec o tom?Mislim da me on zeza,jer nekad kad mi je malo tezi volan,pomjerim bilo koju od druge dvije rucice na razvodniku,onda mogu motat i malim prstom u mijestu!

Ispod poklopca ventila se nalazi opruga i ja sam to podešavao dodavanjem podloški ispod opruge do maksimalno 5 komada.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
U pravilu nema štelanja,osim kao što je simano rekao,
Tlak možeš pojačati na glavi volana(nije isključeno da ta opruga nije popustila)
Ja ga dotegnem toliko da mi 5 navoja ostane vani ali niti to nije mjerilo.
Ako budeš to radio,pripazi da se pumpa negrije,to je znak da si pretegao ventil!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ma nije,kad pomakne ručicu hidraulike,pumpa stvara tlak u tom djelu hidr.instalacije pa tako i u prioritetnom ventilu te zbog toga veči tlak ulja dolazi i na glavu volana pa on postaje "lakši"
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Dao sam si truda pa sam ga malo uredio!
 

Prilozi

  • 20150816_191751_2.jpg
    20150816_191751_2.jpg
    57.2 KB · Pregleda: 76
  • 20150815_162453_1.jpg
    20150815_162453_1.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 74
  • 20150105_160548.jpg
    20150105_160548.jpg
    69 KB · Pregleda: 74

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Dali bi zbog tog problema moglo doci i do zaribavanja motora,jer ocigledno je da kad padne pritisak da i slabo podmazuje?!

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ako misliš na hidrauliku,nemože!
Fali mu prednja vuča,pogotovo u oranju,neka je malo mokro samo vrti bez učinka!
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Na prednju vucu i mislim....a sta ovo u vezi hidraulike,ne razumijem te najbolje?A kad si spomenuo hidrauliku,zasto mislis da ne moze prednja hidraulika na njega?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh