• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Podbaci , nije problem a ni neka potreba.

Evo i moja mašina se ''udebljala'' za 130kg , kupio tegove i namontirao. Ipak znače dosta , pogotovo pod lancima u blatu gdje sada izvlačim drva.
 

Prilozi

  • IMG00371.jpg
    IMG00371.jpg
    59.5 KB · Pregleda: 147

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Zima je počelaaaaa , ali makina je ipak kresnula bez grijača sa osrednjim akumulatorima:icon_super:
 

Prilozi

  • IMG00374.jpg
    IMG00374.jpg
    79 KB · Pregleda: 187

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
zdravo,

danas vozim ltz kake 2 ure, gas, pa vidim, da olje curi iz izpuha ven. Ko voziš, meče ulje iz auspuha. kako je to možno? je imel kdo podobnu grešku?

traktor radi ok, nema problema sa kompresiju.
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
zdravo,

danas vozim ltz kake 2 ure, gas, pa vidim, da olje curi iz izpuha ven. Ko voziš, meče ulje iz auspuha. kako je to možno? je imel kdo podobnu grešku?

traktor radi ok, nema problema sa kompresiju.

Ako je LTZ 55 ili T 40 upravo sam završio popravak kvara sa istim simptomom. Nažalost, potrebno je izvršiti detaljnu defektažu, ali sigurno je da su potrošene vodilice ventila i vjerojatno ventili. Znači, komplet obrada glava. Za ostale dijelove motora ima puno detalja na koje treba obratiti pozornost kod defektaže pa me možete kontaktirati i na mail: simano@net,hr

Kolega danijelsuvajac, ja sam zainteresiran za knjigu, ako je skenirana!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Simano, a zašto bi radio cijelu glavu? Ispravite me ako grešim, ali po meni ako nije bio pregrijan netreba ravnati glavu. Ušlajfas dosjede, ubacis nove vođice, ventile, gumice i to bi moralo biti to?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
124 je dihtung, imam knjigu njegovu pa po njoj slazem, jedino sam kontao pod kosuljicu lezaja na diferencijalu istokariti pa podbaciti podlosku, jer su oba kucista lezaja maksimalno prisla kucistu diferencijalla. trebao bi u toku sedmice da napravim elektronsku verziju knjige sa semama i navedenim dijelovima na ruskom, engleskom i msm francuskom jeziku pa ako kome bude trebalo nek se javi. pozdrav
Koja je cijena knjige,ja bi kupijo...

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Ako je LTZ 55 ili T 40 upravo sam završio popravak kvara sa istim simptomom. Nažalost, potrebno je izvršiti detaljnu defektažu, ali sigurno je da su potrošene vodilice ventila i vjerojatno ventili. Znači, komplet obrada glava. Za ostale dijelove motora ima puno detalja na koje treba obratiti pozornost kod defektaže pa me možete kontaktirati i na mail: simano@net,hr

zvao sam servisera od ltz i mi kaže, da je bio problem, što je traktor visel na levo stran, ja sam kalal drva cca 2h pod štant gasom, i rekao mi je, da je malo ulja išlo u auspuh. normalno za ltz :p .. sad je ok, malo sam se vozil ( cca 5 minut), da ide ulje ven i to je to.. danas je radil bez problema.
hvala svima za info
 
Posljednje uređivanje:

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Pozdrav drugari...jel zna neko na pamet dimenziju kriza kardana za prednju vucu...

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Ljetošno prošle ljeto sam uradil 250 radnih satova sa LTZ 55. večino transport sa 5 ton tehnostroj.. traktor radi, samo pa curi ulje: malo tamo, malo tamo. U prvom mjesecu 2016 smo menjali kuplung, uradilo se je original djelovi iz rusije i stavio mi serviser večje šraufe. Bil je loš potisni lager, po 180 radnih satov smo ga ponovno menjali- bio neki ponaredek, neznam kaj...menjali smo piksne i semering na prvi premi.... i sada moram, da se promjeni par tesnil pri motoru.
Pa dize so bile nastavljene in pumpa za naftu je bila pretesnjena..... traktor pelje vrlo dobro, troši oko 5-6 litara /uro ( transport prikolice), ima 2200 obrata na motoru, pali 38km/h.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Drugari,jedno pitanje...kriz kardana id prednje vuce,dali se izbija(mijenja) istom metodom kao i kod obicnih kardana ili ima koja caka,posto sam ja danas pokusavao na vise navrata ali bez uspjeha,a bojim se malo jace udarati da nebi sta polomijo....hvala

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Nema caka , mrdni tamo -mrdni vamo i to je to.
Ja to presom izbijam , čekić je opasan.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Hvala Savo...sutra cu i sa presom probati...ujedno sam raskopao i rukavce posto mi pikse imaju lufta...od koliko tvrdog materijala bi to trebalo tokariti,a ujedno moram menjati i pikse na prednjoj koljevci...u N.Sadu mi Rusi trazili 50€ za jednu piksu,nisu normalni...a i nisu mi izgledale nesto tvrdog materijala...

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Nisam te razumio za rukavce?

Evo i ja sam u veliko poslu oko moga T40 , zamijenio ono puknuto zvono i ostale stvari saniram , rasturen je k'o bugaska skupština.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ljudi,nije mi jasno to pucanje zvona, znam za 3 traktora koji su ozvukli hiljade kubika sume svake godine i to 20-ak godina traje. I nikad nisam cuo da je puklo zvono. Jedan cak nije ni generalno radjen.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Nisam te razumio za rukavce?

Evo i ja sam u veliko poslu oko moga T40 , zamijenio ono puknuto zvono i ostale stvari saniram , rasturen je k'o bugaska skupština.
Moram istokariti nove hilzne(caure) na rukavcu,ima puno lufta pa tockovi samaraju,od kog materijala je najbolje napraviti,mislim na tvrdocu?!Imam obicnu cijevurinu slicnih dimenzija,treba je samo malo poriktati,dali je cijev
mekana za to?

Ja cu isto svoga morati rasturati,moram napokon mijenjac presloziti,da saniram zujanje koje se cuje,mislim da je vise lezajeva u pitanju,barem se nadam da su samo lezajevi.... :)

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ljudi,nije mi jasno to pucanje zvona, znam za 3 traktora koji su ozvukli hiljade kubika sume svake godine i to 20-ak godina traje. I nikad nisam cuo da je puklo zvono. Jedan cak nije ni generalno radjen.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
Dadooo, prolistaj malo temu, Savo je sretan što je izvukao živu glavu, a da je neki drugi traktor tako završio sad bi ga vozili u staro željezo!

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh